PDA

Zobacz pełną wersję : Slideshow a pozycja - jak ustawić pozycje uzytkownika



krodaw
25-08-2013, 20:17
Witam,
Korzystam z gotowego szablonu i zbudowałem prostą stronę swojej firmy.
Strona jest prosta w budowie ale zalezy mi na umieszczaniu modułów typu slideshow.
Niestety problem jest z określeniem pozycji.
wyświetlają się różne opcje typu : right, left, top, login, news ale są też takie o nazwach:
user1 ( nazwa szablonu, użytkownika)
user2 ( nazwa szablonu , użytkownika)
itd

Czy jest możliwość ustawienia własnych parametrów tych położeń i jeśli tak to w jaki sposób ? Czy też może są one przypisane do szablonu i koniec.
Niestety te domyślnę są do bani, bo zazwyczaj zasłaniają inne elementy strony i to w ogóle nie wygląda - poza jednym ustawieniem na środku top , ale nie chciałbym żeby każda podstrona wyglądała tak samo i miała slajdy na środku.

Zaznaczam, że jestem raczej słabo rozeznany w temacie jomli

Tor_
25-08-2013, 20:35
"Pozycje" w szablonie są deklarowane podczas jego tworzenia w pliku index.php w odpowiedniej kolejności jaka sobie wymyślił projektant .O ich położeniu na stronie decyduje "stylizacja" tych że pozycji w pliku(lub plikach) css. "podpiętych" do index.php szablonu .Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zmienić ich położenie (stylizację)na stronie jeżeli zachodzi taka potrzeba .Należy tego dokonać najogólniej mówiąc w wyżej wymienionych plikach.Przydaje się znajomość css,php ,javascript

traabbit
25-08-2013, 21:20
Potestuj w Firebug pod Firefoxa.
Tam na "zywej stronie" mozesz smialo potestowac wszelkie zmiany.