PDA

Zobacz pełną wersję : Krzaki / kodowanie? Pomocy!



Aissy
26-08-2013, 02:13
Cześć.

Zaglądałem już w wyszukiwarkę pod hasłami krzaki, kodowanie, polskie znaki lecz nic konkretnego nie znalazłem. Na joomli nie mam wielkiego stażu, więc radzę się Was. Czy da się ustawić gdzieś polskie kodowanie w PA? Jeżeli nie to w jakich plikach mam to zrobić? Czcionkę mam dobrą.

Pozdrawiam.

zwiastun
26-08-2013, 02:50
A możesz wyjaśnić, na czym polega Twój problem, bo o "krzakach" w Joomla to ja słyszałem ostatnio kilka lat temu i przy okazji bardzo starych wersji.

Aissy
26-08-2013, 15:44
Gdy próbuję napisać coś w poście na głównej stronie polskim oznaczeniem typu "ółśżź" to wyskakuje mi coś takiego "ó????".

Aissy
26-08-2013, 21:58
W bazie danych próbowałem zmienić kodowanie na UTF-8, nie nie pomogło.
~~Jakieś pomysły?

zwiastun
26-08-2013, 22:13
Czy Ty przypadkiem nie za bardzo kombinujesz? To już kolejna rzecz, o jakiej piszesz, zupełnie niezrozumiała. Tłumaczyłeś już (jak informowałeś) kolejne pliki językowe. Nie wiem, ile ich przetłumaczyłeś, nie wiem, po co je tłumaczyłeś, ale coś napisał, toś napisał.
Teraz piszesz, że próbowałeś zmienić w bazie danych kodowanie na utf-8. To jakie Ty tam miałeś/masz kodowanie? Z Joomla 3.xx używasz jakiejś dziwnej wersji BD, która koduje znaki inaczej niż w utf-8?
Zdaje sobie sprawę, ze baza danych może być kodowana za pomocą różnego systemu. Ale to nie baza się sama konfiguruje, tylko ktoś ją (być może idiotycznie) skonfigurował.

Aissy
26-08-2013, 22:23
Tłumaczyłem pliki ręcznie, ale to chciałem sprawdzić inny błąd. Teraz strona stoi na tłumaczeniu pobranym stąd: http://joomlacode.org/gf/project/jtranslation3_x/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=6436. W tym tłumaczeniu podmieniłem tylko plik pl-PL.ini, ponieważ przez którąś linijkę kodu moja główna strona nie chciała działać, ale to mniejsza o to.
Ogólnie to strona jest z tłumaczeniem polskim, jednakże gdy chcę napisać nowy post lub edytować stary i umieścić w nim treść z polskim oznakowaniem typu: śćłżź itd. to po zaakceptowaniu posta wychodzą mi znaki zapytania.
Co mam więcej napisać, piszę jak jest.

zwiastun
26-08-2013, 22:35
Odpowiedziałem Ci w kolejnym wątku, który założyłeś.
Co prawda, to nie jest "mocny argument" ale już 3 problemy o których piszesz, przytrafiły się tylko Tobie. Trochę za dużo, jak na jedną instalację Joomla. Zwłaszcza, że to problemy (może poza pierwszym) nie mają żadnego uzasadnienia, jeśli Joomla zainstalowano w odpowiednim środowisku.