PDA

Zobacz pełną wersję : Chmura tagów dla Joomla 3.x



marcinp1984
26-08-2013, 17:53
Witam serdecznie,

I znów poszukuje jakiegoś dodatku (modułu?, komponentu?) do joomli 3.x. Mianowicie chodzi mi o jakiś dodatek wyświetlający chmurę tagów. Oczywiście taki, aby działał z polskimi znakami itd itp. Przeszukałem co mogłem i nie znalazłem nawet jednego który obsługiwał by język pl :/ Istnieje w ogóle coś takiego dla Joomli 3.x?
I może od razu jeszcze jedno pytanko. Czy ma w ogóle sens stosowanie takiego dodatku? Pomaga to w jakimkolwiek stopniu wypozycjonować stronę?

Pozdrawiam

zwiastun
26-08-2013, 18:52
A to chmura tagów ma służyć do pozycjonowania strony czy raczej użytkownikom do szybkiego wyszukiwania interesujących ich treści? Szukasz gdzieś tam, a sprawdziłeś może, czy i jakie narzędzia zostały wbudowane w Joomla? Sprawdziłeś, do czego służy moduł Popularne etykiety? Sprawdziłeś do czego służy moduł Podobne etykiety?

marcinp1984
26-08-2013, 19:31
Hmm... gdzieś wyczytałem że właśnie pomaga w pozycjonowaniu :D Czyli rozumiem, że ogólnie do pozycjonowania ma się to nijak? Za chwilkę sprawdzę i zobaczę czy o to mi chodziło ;)

zwiastun
26-08-2013, 20:40
Jeśli będziesz myśleć o pozycjonowaniu, a nie o użytkowniku, to możesz sobie w ogóle dać spokój albo zlecić pozycjonowanie profesjonalistom (przynajmniej na obecnym etapie wiedzy na ten temat).
Chmura tagów i owszem, może mieć także jakiś wpływ na wyniki w wyszukiwarkach, ale nie dlatego, ze jest chmura tagów, a dlatego, że witryna porusza istotne dla użytkowników treści.

marcinp1984
26-08-2013, 21:54
Tzn. ja strony nie mam w planach pozycjonować bo na ten temat nic nie wiem tak więc to będzie zadanie już dla jakiejś firmy. Aczkolwiek chciałem to dodać bo słyszałem jakieś plotki że chmura tagów ma dobry wpływ na pozycjonowanie i sądziłem że to jest jej głównym zadaniem :) Ale jak widać byłem w błędzie.

zwiastun
26-08-2013, 21:59
Przeczytaj jeszcze raz uważnie, co Ci napisałem.
Tagi ze swej natury służą do znakowania istotnych treści, a skoro pomagają zrozumieć ludziom, że coś jest istotnego, ważnego, to tym bardziej pomagają internetowej maszynerii (wyszukiwarkom). Chodziło mi tylko o to, byś zmienił swoje podejście. Strony nie robisz dla wyszukiwarek tylko dla ludzi.

Patrykc
14-10-2013, 01:34
Co z głównym pytaniem? Ja również poszukuję jakiegoś wtyczka co wyświetli mi ładnie chmurę tagów, która będzie ładnie wyglądać (i nie będzie we flashu) (a że pomoże w pozycjonowaniu to już inna para butów)


Chmura tagów i owszem, może mieć także jakiś wpływ na wyniki w wyszukiwarkach, ale nie dlatego, ze jest chmura tagów, a dlatego, że witryna porusza istotne dla użytkowników treści.

Chmura tagów ma wpływ na pozycjonowanie (generalnie to wszystko dziś ma wpływ na pozycjonowanie: od treści począwszy, przez wygląd szablonu na różnych urządzeniach i oznaczaniu danych i ich powiązań (keywords'y, open graphy, microdata, odwołania do profili w social media), na hostingu i czasie ładowania skończywszy. Poza tym tagi ładnie oznaczają słowami kluczowymi treści a same strony tagów są przydatne jeśli chodzi o linkowanie - Jak nie jesteś w stanie wcisnąć frazy w treść strony - wciśniesz w tagi które np wyświetlone są pod artykułem. Może i nie jest to ładne rozwiązanie, ale zawsze dzięki temu fraza na stronie się pojawi - a to jest ważne w dzisiejszych popandowych i popingwinowch czasach.

marcinp1984
14-10-2013, 09:36
Ja zdecydowałem się na coś takiego jak Joes Word Cloud. Tworzy się sama, ładnie wygląda, dla mnie wystarczająca :)