PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam rozszerzenia - wyszukiwarka danych w bazie (nie chodzi mi o artykuły)



Killer1984
26-08-2013, 20:54
Witam,
Chciałbym was spytać czy istnieje jakaś wyszukiwarka która wyszukiwałaby informacje zawarte w bazie np. wprowadzone przezemnie.
Fajnie by było gdybym mógł sam definiować zapytania do bazy :-)

zwiastun
26-08-2013, 21:08
Tak (z przekąsem). Np. phpMyAdmin ma rozbudowaną wyszukiwarkę w bazie danych. Możesz przeszukać całą bazę danych, także informacje, które sam wprowadzisz.
Wybacz sarkazm, ale o co pytasz? co ta wyszukiwarka miałaby wyszukiwać? Jakie to informacje i jak chcesz wprowadzać do bazy danych?

Killer1984
26-08-2013, 21:29
Dziękuję Ci za odpowiedź :-)
Chciałbym wprowadzić wyszukiwarkę towarów w zależności od położenia sklepu, ceny, dostępności, wielkości itp :)

zwiastun
26-08-2013, 21:31
A jak te towary, ceny, dostępność, wielkość zamierzasz do tej bazy wprowadzać?

Killer1984
26-08-2013, 21:34
nie wiem jakie to ma znaczenie :-) ale np. pizzę :spoko:

zwiastun
26-08-2013, 21:38
Ja Cię nie pytam, co, jaki towar, tylko jak Ty te informacje chcesz wprowadzać do bazy danych? Same tam nie wejdą. Potrzebny jest jakiś interfejs, który pozwoli je wprowadzić, a później odczytać. W Joomla (i innych systemach CMS) takich interfejsów dostarczają rozszerzenia, które również zwykle dostarczają także interfejsów wyszukiwania.

Killer1984
26-08-2013, 21:44
sęk w tym, że nie znam rozszerzeń do joomla i nie wiem który mógłbym wykoszystać...
Póki co myślałem żeby wprawadzać te dane przy pomocy "phpMyAdmin" lub jakiegoś prostego formularza w php/html... ale gdyby byłby jakiś interfejs byłoby świetnie :)

zwiastun
26-08-2013, 21:48
Hmm, myślę, że sęk w tym, że nie za bardzo wiesz, co to takiego Joomla, jak działa, czego trzeba, aby uruchomić sklep /katalog produktów. Dwa wyjścia:
* jedno - poczytać, dowiedzieć się (pokieruje Google, jeśli odnośniki na PCJ są mało pomocne)
* drugie - zlecić wykonanie witryny (niekoniecznie na Joomla), bo to zależy od celu (jeśli ma to być sklep, to Joomla nie jest konieczny, może należy poszukać po prostu oprogramowania sklepu.

raffe
17-10-2013, 11:38
Witam,
Podłącze się do tematu, chciałbym mieć na stronie bazę danych użytkowników, tj.: dane osobowe, wykształcenie, zdjęcie, kod EAN po zeskanowaniu którego pojawia sie dany użytkownik wraz z kompletem danych.
Czy jest jakiś komponent do Joomla który ma takie możliwości?

Dzięki