PDA

Zobacz pełną wersję : Error displaying the error page: Application Instantiation Error



Aissy
26-08-2013, 21:08
Siema.
Co jakiś czas podczas odświeżanie strony wyskakuje mi coś takiego:

"Error displaying the error page: Application Instantiation Error".

Czytałem, że to może być połączenie z bazą danych. W PA strony robiłem "Fix" bazy danych oraz zmieniałem kodowanie z "mysqli" na "msql", ale nic to nie pomogło. Proszę o pomoc :).

zwiastun
26-08-2013, 21:19
Ewidentnie przyczyną jesteś sam. Robisz coś, choć nie wiesz, co robisz, a potem się dziwisz. Co miała dać zmiana z "mysqli" na "mysql" i co to ma wspólnego z jakimś "kodowaniem"?. Jeśli nie wiesz, co jest co, do czego służy, to najpierw się dowiedz, a potem ruszaj, albo nie ruszaj. Proponuję usunąć tę instalację Joomla, wyczyścić bazę danych, sprawdzić, czy jest kodowana w utf-8 i czy porównywanie napisów jest również w utf (general_ci lub polish_ci), jeśli nie - poprawić, a następnie powtórzyć instalację Joomla.

Aissy
26-08-2013, 21:33
Zwiastun nie denerwuj się tak. Wiem, że to któryś z kolei mój problem jak i nowy temat ale uwierz mi, że nie jestem tak tępy za jakiego prawdopodobnie mnie uważasz. Jestem po teleinformatyku i wgl. zajmuję się tą dziedziną. Owszem na joomli nie pracowałem zbyt długo co nie znaczy, że się nie znam kompletnie na tym co robię.
Sprawdzam do czego co służy: pliki i inne. Czytałem posty innych ludzi. Pisali, że tak właśnie robili i pomagało, więc czemu ja tego miałem nie zrobić? Jeżeli coś nie działa a postępowałem według poleceń innych to wracam do poprzedniego stanu.
Na 100% nic sam nie popsułem. Wgrałem szablon wraz z instalacją joomli, następnie ją zaktualizowałem. Szablon jest super, więc co jest źle to próbuję to naprawić.

zwiastun
26-08-2013, 21:43
1. Ja się nie denerwuję.
2. Nie oceniam niczyjego poziomu inteligencji, ani poziomu "tępoty".
Niejeden informatyk, właśnie dlatego, że informatyk i myśli, że wie co robi, niestety, nie wie co robi.
Wykonaj, co Ci zaproponowałem w poprzednim poście, a będzie wszystko OK, o ile - oczywiście, serwer spełnia wymagania Joomla!.

polki029
30-08-2013, 18:27
Błąd może być w połączeniu z bazą danych MySQL, kilka godzin pisałem o pewnym innym problemie z tym związanym. Myślę że ta porada przyda się również w tym przypadku... Może uda się bez konieczności ponownej instalacji. Zachęcam do lektury...

W pierwszej kolejności zmieniłem hasło aktualnego użytkownika do bazy danych, zrobiłem to za pomocą cPanelu następnie zmieniłem hasło w pliku konfiguracyjnym configuration.php znajdującym się w katalogu głównym (najczęściej jest to public_html), w którym znajduje się cała nasza strona. Jest to dokładnie linijka public $password = 'nowe hasło'; - niestety nie pomogło.

Problem rozwiązałem dopiero w momencie dodania nowego użytkownika do bazy MySQL, nadaniu mu odpowiednich praw do bazy danych - te czynności wykonałem w panelu administratora (cPanel) które udostępniła mi firma hostingowa, jeśli chodzi o uprawnienia można dać all. Wszelkiego rodzaju zmiany związane zastosowałem również w pliku konfiguracyjnym configuration.php linijki

Kod:
public $user = 'nowa_nazwa_użytkownika';
public $password = 'nasze_nowe_hasło';
';

Pomogło strona działa bez zastrzeżeń...

jafeth
02-09-2013, 00:58
W swoim wpisie na blogu opisałem jeszcze inne warinaty naprawienia tego błędu:
http://www.joomlacms.pl/2013/08/bad-w-joomli-error-displaying-error.html

ernestor
27-06-2014, 15:21
U mnie ten błąd był przyczyną braku zaimportowania bazy sql

dziadzia
22-08-2014, 15:23
Chciał bym odświeżyć temat ponieważ po przeniesieniu strony na nowy host niestety nie działa... wyskakuje mi błąd:
jos-Error: Application Instantiation Error

JFactory :: getApplication() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/index.php:29
JApplication :: getInstance() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/factory.php:102
JError :: raiseError() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/application/application.php:184
JError :: raise() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:251
JError :: throwError() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:176
call_user_func_array() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:214
JError :: handleCallback()
call_user_func() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:765
JError :: customErrorPage()
JFactory :: getApplication() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:784
JError :: raiseError() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/factory.php:99
JError :: raise() @ /home/zh209347/public_html/ekoland.edu.pl/libraries/joomla/error/error.php:251

co jest najciekawsze panel administracyjny działa poprawnie... co jest grane?! plik configuration.php jest poprawny, tzn pozmieniałem wszystko tak jak jest na nowym hoscie. Bardzo proszę o pomoc

sake11
12-08-2015, 21:39
Witam

Miałem przed chwilą ten sam błąd. Może to banalne, ale napiszę może komuś się przyda.
U mnie został przekroczony limit wielkości bazy, zwiększyłem dopuszczalny rozmiar bazy ze 100 MB do 200 MB i błąd przestał się pokazywać.

w.magdziak
26-07-2016, 16:44
U mnie przed tez pojawił się taki sam błąd bez żadnego komunikatu i powodem było przekroczenie limitu wielkości bazy. Więc warto to sprawdzać :P

zebcien
31-05-2017, 13:17
u mnie pomogła zmiana w phpmyadminie kodowana w utf-8 porównywanie napisów na utf8 general_ci - wczesniej było coś innego - nie pamiętam już co