PDA

Zobacz pełną wersję : Akeeba Backup / JCE



maciomanus
29-08-2013, 12:04
Witam serdecznie,

Zwracam się z prośbą o odpowiedź na pytanie dotyczę wykorzystania Akeeba Backup / JCE na stronie firmowej.

Dotychczas używałem tych narzędzi do tworzenia prywatnych stron, teraz chciałem wykorzystać moją wiedzę do stworzenia nowej strony w firmie w której pracuję.
Moje pytanie - Czy mogę korzystać przy budowie/administracji strony firmowej z Akeeba Backup / JCE bezpłatnie czy muszę zakupić licencję ?

Z góry przepraszam jeżeli można było to znaleźć w innym miejscu - mi się nie udało.
Dziękuję!

zwiastun
29-08-2013, 12:11
Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi? Dziwne.
Poczytaj, co to jest otwarte oprogramowanie, licencja GNU GPL.

maciomanus
29-08-2013, 12:26
Czytałem na ten temat ale chce się upewnić czy dobrze u mnie ze zrozumieniem tekstu - w przypadku GNU GPL niedozwolone jest jedynie komercyjne dystrybuowanie samego programu, natomiast licencja nie ogranicza obszaru zastosowań programu.
Dobrze zrozumiałem ?
Z reprymendą za kiepskie zdolności szukania lub nie - ale proszę uprzejmie o potwierdzenie lub sprostowanie mojego stwierdzenia.
Dziękuje

zwiastun
29-08-2013, 13:07
Z reprymendą za kiepskie zdolności szukania
Nie udzielamy tutaj reprymend :)
Natomiast pytasz o rzeczy wielokrotnie wyjaśniane. I Joomla i rozszerzenia dla Joomla wydawane są na licencji GNU GPL w v. 2 lub wyższej.
Problem może wywoływać rozróżnienie między rozszerzeniami "commercial" i "non-commercial", o co akurat nie pytasz.
I z jednych i z drugich możesz korzystać zarówno na stronach komercyjnych, jak i niekomercyjnych, tyle że w przypadku rozszerzeń "commercial" nie wykupujesz "licencji", bo ta nadal jest licencją GPL, ale np. rozszerzoną wersję rozszerzenia udostępnionego bezpłatnie, dostęp do dodatków (jak np. w przypadku JCE), wsparcie - różnie to wygląda i zależy od konkretnego projektanta.

maciomanus
29-08-2013, 13:13
Dziękuję za bardzo łatwe w przyswojeniu wyjaśnienie!
Gdzie nie czytałem komentarzy - poza tym forum - to odpowiedzi były bardzo ogólne/wymijające.
Dziękuję jeszcze raz!