PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie użytkowników z panulu admina



suteq_w_ciemnosci
02-02-2006, 20:56
Mam tego typu problem<heh same problemy przez joomla > dodawanie użytkowników kończy się tym, że w bazie dancyh rzeczywiście są ..rzeczywiście mogą się logować..tylko w panelu administratora ich zupełnie nie widać..jedynym widocznym użytkownikiem jest administrator..what's this ?

stone
02-02-2006, 21:02
Jaka masz wersje joomli?
Jakies dodatkowe konponenty?

suteq_w_ciemnosci
02-02-2006, 21:37
wersja 1.0.3 ... zainstalowana na lokalnym komp... żadnych dodatkowych komopnentów póki co nie instalowałem..

stone
03-02-2006, 00:30
To zacznij od tego ze zaktualizuj do 1.0.7:)

suteq_w_ciemnosci
03-02-2006, 14:06
no to teraz jest jeszcze lepiej...po aktualizacji to juz w ogole zadnego nowego usera dodac nie moge...wyskakuje mi blad:

mosuser::store failed<br />Out of range value adjusted for column "id" at row 1SQL=INSERT INTO jos_users("id","name",...,"params") VALUES (....)

w miejscach kropek oczywiscie sa odpowiednie dane...

To juz moj kolejny problem ..i podobny blad ..ostatnio przez podobny blad nie moglem zainstalowac modulu! Czy moze to byc spowodowane przez baze danych ? Przyznaje sie ze nie znam sie na myqsl i od poczatku mam z tym problemy. Gdy tworzyłem bazę danych przy instalacji joomla ustawiłem metodę porównywania napisów jako latin1_swedish_ci..

W phpMyAdmin w miejscu gdzie jest struktura bazy zaznaczony jest jeden błąd jego treść:
Błąd

Dodatkowe możliwości pracy z połączonymi tabelami zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się, dlaczego - kliknij tutaj (http://localhost/pma/chk_rel.php?lang=pl-utf-8&server=1&collation_connection=utf8_general_ci&db=bankbank&goto=db_operations.php).

Gdy kliknę aby dowiedzieć się więcej mam:
PMA Database ... błąd[ Dokumentacja (http://localhost/pma/Documentation.html#pmadb) ]
Ogólne funkcje relacyjne wyłączone//

a gdy zajrzę do dokumentacji :
$cfg['Servers'][$i]['pmadb'] string
The name of the database containing the linked-tables infrastructure.

See the Linked-tables infrastructure (http://localhost/pma/Documentation.html#linked-tables) section in this document to see the benefits of this infrastructure, and for a quick way of creating this database and the needed tables.

If you are the only user of this phpMyAdmin installation, you can use your current database to store those special tables; in this case, just put your current database name in $cfg['Servers'][$i]['pmadb']. For a multi-user installation, set this parameter to the name of your central database containing the linked-tables infrastructure.

$cfg['Servers'][$i]['bookmarktable'] string Since release 2.2.0 phpMyAdmin allows to bookmark queries. This can be useful for queries you often run.

To allow the usage of this functionality:

set up pmadb (http://localhost/pma/Documentation.html#pmadb) and the linked-tables infrastructure
enter the table name in $cfg['Servers'][$i]['bookmarktable']I już się z tym wszystkim zamotałem...
Proszę pomóżcie..czy to przez ta metode porównywania napisów w bazie danych?


Teraz również zauważyłem, że nie mogę dodawać nowych artykułów...ciekawe czego jeszcze nie moge:(

stone
03-02-2006, 16:16
a mozesz wywalic wszytsko i zrobic czysta instalke joomli 1.0.7 i sprawdzic czy problemy sie powtarzaja?

Do do problemu kodowania to na localutak bywa, jedynie potem mozesz miec problem z kodowaniem znakow przy przenoszeniu bazy na serwer

suteq_w_ciemnosci
03-02-2006, 16:28
jaka metaode kodowania wybrac w bazie danych..bo utworze zupelnie nowa ?

vj_
03-02-2006, 16:36
Ja bym zrobil inaczej na razie. Wszedl do tego phpmyadmina i sflushowal wszystkie tabele... czyli wyczyscil je, oraz wgral zawartosc od nowa z czystej kopii .sql z paczki joomla. Ew. jak nie pomoze, wywal tez tabele.. najpierw je wgraj, a potem wgraj ich zawartosc. A tak przy okazji, bez czytania phpmyadmin. doc sie nie obejdzie

suteq_w_ciemnosci
03-02-2006, 16:58
założyłem nową baze...wgrałem joomla 1.0.7..od początku ..i zostały utworzone nowe standardowe tabele... tylko, że mam dalej ten sam problem..nie mogę w żaden sposób dodać nowego użytkownika..nowego artykułu..nowej kategorii...ale np kopiować kategorie już mogę<razem z artykułami>..zastanawiam się czy nie zainstalować sobie mysqla od początku..może tutaj leży pies pogrzebany..

vj_
03-02-2006, 18:32
założyłem nową baze...wgrałem joomla 1.0.7..od początku ..i zostały utworzone nowe standardowe tabele... tylko, że mam dalej ten sam problem..nie mogę w żaden sposób dodać nowego użytkownika..nowego artykułu..nowej kategorii...ale np kopiować kategorie już mogę<razem z artykułami>..zastanawiam się czy nie zainstalować sobie mysqla od początku..może tutaj leży pies pogrzebany..

Ty się bawisz w instalację MySQL'a ? :) Noo, trzeba bylo od poczatku o tym mówić, bo raczej to jest ten Twój pies pogrzebany :-)

suteq_w_ciemnosci
03-02-2006, 19:25
Ty się bawisz w instalację MySQL'a ? :) Noo, trzeba bylo od poczatku o tym mówić, bo raczej to jest ten Twój pies pogrzebany :-)

hmmm...no coz...nie wiem co jest zlego w instalowaniu mysqla...mam rowniez zainstalowane forum phpBB..i działa bez zarzutu..moge dodawać użytkowników bez żadnych problemów...nie mówiąc już o administrowaniu nimi...i to też na lokalnym komputerze<ten sam mysql ..innza baza>... Więc jakbyś mógł wyjaśnij mi łaskawie czemu w instalowaniu mysqla jest pies pogrzebany ?
może dzięki temu dodam w końcu jakiegoś nowego usera ... bo Twoja ostatnia odp nie przybliżyła mnie do tego nawet o ćwierć milimetra... Oczywiście NIC NIE MUSISZ bo dobre rady nie są na forum rzeczą obowiązkową..ale nawet jeśli o bazach danych mam śrendie pojęcie a Ty jesteś w nich supermegahiperświetny..to Twój powyższy post vj_ był zbędny...nic mi nie pomógł i chyba nie o tego typu żłośliwe rady chodzi... już bardziej byś mi pomógł odsyłając po tego typu wiadomości do jakiegoś dobrego manuala... Z góry dzięki za pomoc...
pozdrawiam

vj_
03-02-2006, 20:51
Ten twój post też jest zbędny i dodatkowo sygnalizuje ignorację nie tylko dla pracy członków projektu Joomla (bo w pierwszym poscie czytamy):

{
Mam tego typu problem<heh same problemy przez joomla >

(no faktycznie, przez sama Joomle masz tyyyyyle problemów, a jednak ja chcesz używać)}

ale dodatkowo dla wiedzy na temat tej Twojej kochanej bazy danych, bo nie przeczytales pewnie dokumentacji do końca i już narzekasz, a czyta się do końca, choćby i to nudziło, poza tym nikt za Ciebie tego nie będzie robić.

Co do tego Twojego problemu: Zwróć uwagę na takie detale:

$cfg['Servers'][$i]['pmadb']
$cfg['Servers'][$i]['pmadb'] napis
$cfg['Servers'][$i]['bookmarktable']

Pomocniczo mogę Ci podać tego linka, po polsku (http://www.phpmyadmin.net/pma_localized_docs/Documentation-pl-2.5.2-pl1-1.html) może odszukasz odpowiedzi, zapewniam Cię, że jest tam zawarta.

I tak się składa, ze takich "zbędnych" i nie trzymajacych sie meritum odpowiedzi postów udzielam diabelnie za mało :) A za speca się nie uważam i nigdy nie uważałem, choć nie raz sobie z takimi problemami umiałem sam poradzić, choć zajmowało mi to bardzo dużo czasu spędzonego na odszukanie odpowiedzi w manualach, Tobie życzę równie dużo cierpliwosci jak i grzecznosci w wypowiedziach. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z pma.

suteq_w_ciemnosci
03-02-2006, 23:56
ehh...
Sory jesli kogoś uraziłem..ale wierz mi do każdego kto tworzy coś nowego mam wielki szacunek..również dla autorów tego projektu...Trzeba mieć go również do tych którzy się dopiero uczą! <ktoś kiedyś powiedizał nawet, że nie ma głupich pytań... >A co do problemów...to wierz mi mam ich zdecydowanie więcej niż tylko joomla...studiuje na dwóch kierunkach<mam teraz dwie sesje>..jestem w trakcie tworzenia pracy inżynierskiej..na dodatek mam dziewczynę i kłopoty finansowe:) i skąd tutaj brać czas na czytanie manuali ?:confused: Dlatego też te wszystkie pytania <dla Ciebie może i bezsensowne>...Slowo harcerza, że jeśli tylko będę miał większą wiedze z tej dziedziny to sam będę innym pomagał a nie tylko pytał. A póki co wierz mi, że sam sobie radzę z większością problemów związancyh z joomla i mysqlem..gdybym pytał o wszystko czego nei wiem..to byłbym liderem forum teraz:)

Dzieki za link..zajmę sie nim jutro albo pojutrze..bo teraz się muszę uczyć do egzaminu.

Sorka jeszcze dla wszystkich za odejscie od tematu...o wynikach moich bojów z pma poinformuje jak tylko do czegoś dojde konstruktywnego...Ahoj...

suteq_w_ciemnosci
05-02-2006, 14:14
No cóz...rozwiazaniem okazalo..sie odinstalowanie mysql 5...i zainstalowanie wersji 4.1...Wersja nr 5 jest chyba nie w pełni kompatibilna z joomla..co też w starszych postach udało mi się odszukać na tym forum...Tak czy siak wyszło, że rzeczywiście w mysqlu był pies pogrzebany...jak to słusznie zauważyłem w pewnym momencie...i w czym racje przyznał mi vj_...tylko szkoda, że ...a zresztą nieważne:) już mi się nie chce tego komentować...szkoda czasu na zbędne posty...prawda vj_ ?

pozdrawiam

vj_
05-02-2006, 17:46
Joomla 1.0 nie była kompatybilna z mysql 5.x natomiast od wersji dalszych (1.1) jest juz wsparcie (http://www.joomla.org/content/view/14/28/). Prawde mowiac nie zastanawialem sie czy "mysql moze nie być kompatybilny z Joomla" :) Ciesze sie, ze problem udalo sie zalatwić. Pozdrawiam.