PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja na inny serwer - brak zdjęć



hidden
30-08-2013, 12:08
Witam Wszystkich!

Dostałem zawirusowaną witrynę spakowaną w RAR i możliwość ściągnięcia bazy. Bazę ściągnąłem, z wieloma problemami zaimportowałem na nowy serwer, wirusy pousuwałem, pliki strony wrzuciłem na ftp i połączyłem z bazą. I tu zaczęły się schody. Na witrynie nie wyświetla się żadne zdjęcie. Te w artykułach mają prawidłowo ustawione ścieżki i inne parametry, są zamieszczone w odpowiednich katalogach, ale ich nie widać.
To samo dzieje się w galeriach (utworzone za pomocą Phoca Gallery). Po migracji komponent zachował ustawienia kategorii, ale w zakładce Grafiki nie ma nic i tu chyba należy szukać, bo nad nieistniejącą listą zdjęć pojawia się dwa razy komunikat:

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /nazwa_katalogu/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 360

Co dziwne od strony witryny w galeriach pojawiają się "miniatury" tzn puste kwadraty, ale za to z tekstem alt i podlinkowane do dużego zdjęcia, które niestety również po kliknięciu się nie zaciąga.
Nie działają również zdjęcia w modułach banerów reklamowych.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek reakcję.

Pozdrawiam
Daniel

AoW
30-08-2013, 15:32
Witam Hidden,

i ponownie najłatwiej byłoby pomóc w takim przypadku znając adres strony. Najczęściej w takich przypadkach sciezka jednak nie jest poprawna.

hidden
30-08-2013, 21:25
Dzięki za odpowiedź. Strona znajduje się pod adresem http://joomla.wir-bud.pl, po lewej powinny wyświetlać się banery, ale nawet ich nie widać. Oczywiście jak najedziesz kursorem to się zmieni jak na linkach.
I jeszcze skoro piszesz, że to najprawdopodobniej ścieżka, to co oznacza ten komunikat?
Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /nazwa_katalogu/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 360

Jola
30-08-2013, 21:57
sprawdź co się dzieje w katalogu images
próba wyświetlania obrazków z images/stories
skutkuje błędami
wyłącz proste adresy i sprawdź .htacceess

hidden
30-08-2013, 22:28
Dzięki wielkie za podpowiedź!!! Wprawdzie prostych adresów wyłączyć nie mogę z uwagi na "zabiegi" poczynione przez firmę pozycjonującą (ja tylko jako prosty wyrobnik miałem to przenieść), ale uwaga na temat .htaccess pomogła. Zwróciłem uwagę na brak pliku w katalogu głównym, więc pomyślałem, że znów nietrafiona porada. Szukałem i okazało się, że ktoś (a może coś, bo przecież malware'ów, PHPAgentów i BackDoorów było całe stado) wrzucił .htaccess do katalogu /images. To wszystko.
Bardzo dziękuję za pomoc!