PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla + framework Gantry



marcinp1984
30-08-2013, 23:45
Witam serdecznie. Mam problem ze stronką opartą o framework Gantry. A dokładniej pisząc problem ten pojawił się dopiero dzisiaj. Jestem w trakcie wykonywania pewnej stronki. Od początku nie było żadnych problemów gdyż w każdej przeglądarce strona wyświetlała się ok... aż do dzisiaj. Odpalając stronkę w IE nie jest już tak kolorowo.. po pierwsze tylko w tej przeglądarce stronka nie jest responsywna, css3 ewidentnie nie działa - nie jest obsługiwany - brak cieni, brak właściwości transition.A jeszcze wczroraj wszystko było ok pod każdą przeglądarką...
Może spotkał się ktoś z czymś takiem i wie jak to napewaić?

pozdrawiam

marcinp1984
11-09-2013, 12:38
Nikt nie bedzie w stanie pomóc w tym temacie? ;)

zwiastun
11-09-2013, 12:44
A jakiej pomocy oczekujesz? Przeczytaj z uwaga swój post, postaw się w sytuacji chętnego do odpowiedzi i spróbuj napisać cokolwiek sensownego na podstawie informacji: "wczoraj mi działało, dzisiaj nie działa"

marcinp1984
11-09-2013, 12:54
Sądzę że jeśli ktoś orientuje się dobrze w Gantry to z odpowiedzią może nie być tak ciężko bo chyba wyraźnie napisałem co się dzieje i w czym problem więc tych informacji jest trochej więcej...

zwiastun
11-09-2013, 13:02
Wyraźnie? Może Tobie się tylko tak wydaje. Napisałeś dokładnie tyle, ile Ci sparafrazowałem - że działało, a nie działa. Zadzwoń do zakładu naprawiającego samochody i zapytaj, co się może dziać - wczoraj po wąskiej ulicy jeździł, a dziś nie chce.

marcinp1984
11-09-2013, 13:15
Wydaje? Sądzę że napisałem coś więcej ale Ty najwyraźniej nie chcesz tego przeczytać... Według mnie jak zadzwonię do zakładu samochodowego i powiem im jakie są objawy to na 90% będą wiedzieli co jest tego przyczyną.

zwiastun
11-09-2013, 13:19
Na pewno nie umiem czytać? Gdzie jest jakiś link do strony? Jakiej wersji przeglądarki IE dotyczy problem?
I bądź łaskaw, wziąć pod uwagę, że piszę po to, abyś miał szansę na jakąkolwiek pomoc, a nie żebyś imputował, że mi się czytać nie chce, itp.

marcinp1984
11-09-2013, 13:28
Nie napisałem, że nie umiesz czytać bo w to akurat nie wątpię :) Ale też można było od razu napisać o linku do strony itd bo nie sądziłem że się może przydać... a tak to dyskusja toczy się zupełnie obok tematu. Link: http://calculo.hosting9056310.az.pl/, stronkę sobie powoli skubałem i skubałem ale jak zobaczyłem że pod IE się coś zrąbało to się wkurzyłem i mi się wszystkiego odechciało :/ Aktualnie mam IE 10 tak więc tutaj nie powinno być problemu z css3 więc coś musi być chyba z samym frameworkiem. Nie wiem, czy coś przestawiłem, czy coś usunąłem w kodzie ale raczej nic nie usuwałem co najwyżej dodawałem. A dodawałem/zmieniałem głównie kod dla poszczególnych elementów aby również były responsywne

Patrykc
14-10-2013, 01:56
1. Html5 i wszelkie nowoczesne funkcjonalności są niestety bolączką egzotycznych przeglądarek takich jak ie czy np safari.
Na pewną część problemów z IE lekarstwem są takie rzeczy jak https://code.google.com/p/html5shiv/ https://code.google.com/p/html5shim/ czy http://modernizr.com/. Niestety 100% zgodność z ie ciężko osiągnąć. Ja wychodzę z prostego założenia - ma się wyświetlać prawidłowo pod chrome/firefox'em/operą - całą resztę czyli IE zwyczajnie olewam (no chyba że Klient używa właśnie IE). Wtedy trzeba stosować starsze rozwiązania i np przepisać wszystko do xhtml 1.0, rezygnując z fajnych, ładnych nowości i ulepszeń html5.

2. Jeśli wczoraj było ok a dziś nie jest ok to oznacza, że nie wyczyściłeś cache. Oczywiście masz backupy css'ów, less'ów, szablonu i js sprzed połowy naniesionych modyfikacji? ;)

marcinp1984
14-10-2013, 09:31
1. No właśnie... zawsze są problemy tylko z IE, w sumie z safari problemów to nie miałem :) Ale co jest dziwne, dokładnie ta sama wersja IE i na laptopie jest lipnie (cache wyczyszczone bo to była moja pierwsza myśl) a na kompie jest ok. Znowu u dwóch znajomych też jest wszystko ok a u jednego menu brakuje górnego marginesu.

2. Oczywiście nie mam żadnych backupów :) Początkowo sądziłem że coś usunąłem i stąd ten problem (w co sam nie do końca wierzyłem bo raczej nie zdarza mi się nic usunąć przez przypadek co najwyżej mogę coś celowo zakomentować)