PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery otwieranie w lightbox



annagt
03-09-2013, 10:24
Witam,
czy w dodatku Phoca Gallery istnieje możliwość wyświetlenia kategorii obrazków na stronie tak, by po kliknięciu na daną kategorię od razu otwierały się zdjęcia w formie lightbox, zamiast strony z miniaturami? i jak coś takiego ustawić? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź bo nic nie umiem znaleźć na ten temat.

annagt
04-09-2013, 07:41
Nikt nie zna odpowiedzi? a może znacie jakiś inny, dobry komponent, który by zadziałał tak jak napisałam wyżej? Bardzo proszę o pomoc

Tor_
04-09-2013, 09:20
Taki efekt można uzyskać za pomocą np. sigplus (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/galleries/content-photo-gallery/11426)

annagt
04-09-2013, 12:31
Ściągnęłam i nie widzę tutaj możliwości wyświetlania zdjęć w kategoriach (z licznikiem w nazwie ile zdjęć jest w danej kategorii). W tym jest właśnie cały problem, by zdjęcia były w kategoriach i po kliknięciu na kategorię wyświetlaly się już w lightobxie:( Najlepiej jakby to był cały komponent, gdzie można byłoby dodawać zdjęcia.

Tor_
04-09-2013, 12:53
Dla każdej "kategorii" tworzysz osobny folder ze zdjęciami .I puszczasz na stronie
{gallery}myfolder{/gallery}
kontrola ilościpokazywanych zdjeć :
{gallery count=1}....
W takim układzie masz na jednym "obrazku" jedna kategorię
.

seba.adm
04-09-2013, 13:03
Witam.

Pierwsze rozwiązanie. Można spróbować odpowiednio skonfigurować moduł Phoca Gallery Image Module (http://www.phoca.cz/phocagallery-image) - w jego parametrach jest opcja pozwalająca ustawić wyświetlanie zdjęć w oknie Popup.

Drugie rozwiązanie (alternatywa dla dodatku Sigplus, jeżeli ktoś chce wykorzystywać właśnie galerię Phoca do zarządzania zdjęciami) - dodatek Phoca Gallery Plugin (http://www.phoca.cz/phocagallery-plugin), który umożliwia wstawienie galerii zdjęć do artykułu / modułu HTML.

annagt
05-09-2013, 15:21
Dla każdej "kategorii" tworzysz osobny folder ze zdjęciami .I puszczasz na stronie
{gallery}myfolder{/gallery}
kontrola ilościpokazywanych zdjeć :
{gallery count=1}....
W takim układzie masz na jednym "obrazku" jedna kategorię
.

Osoba, która będzie dodawała zdjęcia itp nie za bardzo sobie z tym poradzi, ale dzięki za odpowiedź :)





Pierwsze rozwiązanie. Można spróbować odpowiednio skonfigurować moduł Phoca Gallery Image Module - w jego parametrach jest opcja pozwalająca ustawić wyświetlanie zdjęć w oknie Popup.

Drugie rozwiązanie (alternatywa dla dodatku Sigplus, jeżeli ktoś chce wykorzystywać właśnie galerię Phoca do zarządzania zdjęciami) - dodatek Phoca Gallery Plugin, który umożliwia wstawienie galerii zdjęć do artykułu / modułu HTML.

Dokładnie chodziło o powiązanie z Phoca Gallery, nie wiedziałam, że jeszcze trzeba coś doinstalować. Dzięki!
Udało mi się ustawić ręcznie wyświetlanie zdjęć za pomocą pluginu, ale żeby otwierało się okno z lightboxem muszą być na stronie wszystkie zdjęcia, a nie kategorie - gdy są kategorie przechodzi mi automatycznie na kolejną stronę i wyświetla zdjęcia z danej kategorii zamiast wyświetlać zdjęcia od razu w formie lightbox, a dokładnie "slimbox'. Kombinowałam i z pluginem i z modułem, ale nie udaje mi się tego ustawić, by działało tak jak bym chciała. Jeszcze spróbuję z tym powalczyć, ale jesli wiesz jak dokładnie to ustawić to proszę o jakieś wskazówki.