PDA

Zobacz pełną wersję : Do pomocy potrzebny turbo fachowiec od joomla i baz danych



vichtor
03-09-2013, 14:29
Do rozwiązania tego problemu będzie potrzebny naprawdę turbo fachowiec.
Opiszę problem a właściwie kilka problemów które odkryłem na swojej stronie opartej o joomla (wyjściowo było to 2.5.9)
A więc prowadząc działania marketingowe polegające na tym że zarejestrowani ludzie na naszej stronie mają dodatkowe korzyści i przywileje jako nasi klienci odkryłem, że od strony frontu nie mogą oni się zarejestrować tzn:
- oczywiście jest panel do rejestroacji, można go wypełnić i kliknąć załóż swoje konto, jednak po naciśnięciu strona tylko się odświeża i nic się nie dzieje,
w użytkownikach (na backendzie ich nie widać w zakładce użytkownicy)
- spróbowałem założyć ręcznie konto czyli od strony backendu - to się udaje - ale przecież nie w tym rzecz- rzecz w tym aby każdy użytkownik mógł się
zarejestrować sam a nie za pomocą administratora.

Spróbowałem uaktualnić wersję i tu nowe klocki się pojawiają. A mianowicie komunikat: Błąd SQL, wywołanie funkcji bazy danych zakończyło się błędem
nr 1060 może pokażę to na zrzucie ekranu:
6957
A więc może problem tkwi w bazie danych i dlatego dynamicznie nie można założyć kont użytkowników od strony frontu?
To taka moja logika - być może mylna bo jestem laikiem.
Z tym, że chodzi o to jak zdiagnozować problem i go usunąć?
PROSZĘ O POMOC !!!
WIEM, ŻE ZNAJDZIE SIĘ TU KTOŚ KTO JEST THE BEST...

zwiastun
03-09-2013, 15:05
Diagnoza:
Joomla należy aktualizować (jak każdy inny program) wtedy, kiedy wydawane są kolejne aktualizacje, zwłaszcza krytyczne. Aktualizacja z Joomla 2.5.9 do 2.5.14 wskazuje na mniej więcej ponad rok zaniedbań.
Zakładając, że jest to tylko błąd wynikający z niepoprawnej aktualizacji, naprawa może polegać na ponownej aktualizacji lub jej dokończeniu. Ale jeśli w międzyczasie witryna została uszkodzona (zhakowana), to problem moze być poważniejszy.

Część II diagnozy: Jestem niezmiennie pełen podziwu dla oświadczeń typu: "To taka moja logika - być może mylna bo jestem laikiem."
W każdym komunikacie o wydaniu kolejnej wersji Joomla oraz w artykule Pobierz Joomla podaję linki do materiału na wiki, objaśniającego, jak dokonać aktualizacji. Artykuł nie jest napisany dla informatyków, tylko dla laików. Po to, żeby na forum nie objaśniać po tysiąckroć rzeczy elementarnych.

Proszę sobie poszukać na joomla.pl artykułu Pobierz Joomla, a w nim link do wspomnianego materiału. Przeczytać i dokończyć aktualizację.
Jeśli znalezienie/przeczytanie sprawi trudność, można skorzystać z działu zleceń.
Rozumiem. że dla Ciebie to sytuacja stresowa, ale obiektywnie rzecz biorąc, gdy opisano sposób postępowania (a opisano), to problem jest rozwiązany. Trzeba tylko zastosować procedurę rozwiazywania.

jafeth
04-09-2013, 14:10
Moja rada: spróbuj zmienić szablon w adminie i wywołaj ten formularz pod innym szablonem. Być może masz jakieś nieaktualne overridy w szablonie lub javascripty, które jakkkolwiek szkodzą.

zwiastun
04-09-2013, 14:59
@vichtor: podpowiedź @jafetha to może być dobry trop - koniecznie sprawdź. Wina może rzeczywiście leżeć po stronie szablonu.

vichtor
09-09-2013, 21:22
No tak z tym że jak zmenię szablon to cała koncepcja legnie w gruzach a chciałbym aby to wszystko wyglądało tak jak wygląda na stronie teraz...

jafeth
09-09-2013, 21:34
Mi chodziło o zmianę szablonu na pojedyńczy test, żeby sprawdzić czy problem leży w szablonie czy w instalce joomli... Zmień na moment i zrób testową rejestrację.

Tor_
12-09-2013, 20:12
Czy zakładanie kont przez użytkowników nie było możliwe od samego początku? powstania strony .Sprawdz na "czystej" instalacji joomla czy pod tym szablonem który masz obecnie wystąpią problemy z zakładaniem konta od frontu .