PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder - wybór menadżera wydarzeń



skrzypol
03-09-2013, 21:41
Witam,

Czytam, przebieram, wybieram, i im dłużej to robię, tym głupszy jestem. Zwracam się zatem z prośbą o pomoc: czy ktoś może doradzić jakiś event-manager, który jest porządny, sprawdzony i dobrze integruje się z CommunityBuilderem? Wymagania z mojej strony:

różne opcje wyświetlania (lista, kategoria, kalendarz, lokalizacja, mapa)
dodawanie wydarzeń z frontendu z możliwością określenia grupy użytkowników (tj. która grupa posiada uprawnienia, choć to da się obejść, jeśli rozszerzenie nie będzie miało tego natywnie)
zgłaszanie udziału w wydarzeniu - nie zależy mi na nie wiadomo jakiej rejestracji i systemie biletowym. Bardziej wolałbym coś w stylu fejsbuka: "Będę"/"Byłem"/"Może będę"/"Nie przyjdę" itp
Integracja z CB - mapowanie pól użytkownika jeśli będą potrzebne (np. przy dodawaniu wydarzenia), tab w profilu z wyświetlaniem info o zgłoszeniach udziału i/lub wydarzeniach utworzonych przez danego użytkownika

Dodatkowa zachcianka, która pewnikiem jest nie do spełnienia, to możliwość dorzucania krótkich skryptów do wydarzeń, tak jak ma to miejsce w np. RSForms Pro. Jak nie to, to może chociaż jakieś mini api, żeby było choć kilka triggerów do napisania pluginu...? Jak nie, to będę niestety hacki, bo komponent będzie musiał być zintegrowany z AlphaUserPoints i CB Activity Plugin.

Moim pierwszym typem, który jako jedyny miał opcję zgłaszania udziału tak jak opisałem powyżej, było rozszerzenie Super Events popełnione przez axxis.gr. Niestety dodatek nie rozwija się od 2011, nie figuruje w ogóle w JED, ostatnia opinia z lutego tego roku do tego dodatku jest dość negatywna, a na domiar złego strona developera jest zawirusowana i blokowana. Nie zachęca to do skorzystania z tego rozszerzenia.

Teraz zastanawiam nad RSEvents. Wygląda porządnie, mam dobre doświadczenia z innymi ich dodatkami, jest niezły plugin do CB od nich. Niestety zgłaszanie obecności jest "takie se" (wymaga przeklikiwania "dalej" i zatwierdzania danych oczywistych) oraz dodawanie eventu z frontendu jest dość skomplikowane (choć ładne).

Proszę o pomoc, jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia. Prosiłbym tylko o nie pisanie, żeby lepiej zmienić CB na JomSocial - wiem, że pewnie pole popisu było by nieco większe, ale jest CB i będzie ;)

Z góry dzięki