PDA

Zobacz pełną wersję : Users z mambo do yoomla



szpichu
06-02-2007, 17:15
Chciałbym przenieść liste uzytkowników z mamboo na yoomla, na całkiem inne serwisy.chodzi mi tylko o uzytkowników, jak to zrobic i czy da sie tak , żeby nie zastąpic już zarejestrowanych w nowym serwisie? z góry dzieki

stone
06-02-2007, 21:07
Jak wersja mambo?

Rybik
07-02-2007, 02:24
zaimportowac tabele mos_users i napisac skrypt ktory dodaje wpisy do jos_users oczywiscie z pominieciem pola id, ktore bedzie nowe(autoincrement), do tego obsluga dubli ...

stone
07-02-2007, 07:59
Z użytkownikami są powiązane jeszcze dwie tabele, ale nie wiem jak one wyglądają w najanowszym mambo i czy są w pełni zgone z tym w Joomla

szpichu
07-02-2007, 15:20
tylko że ja takiego skryptu raczej nie napisze:/ moze za duzo chce kombinować, ale jak by ktoś wiedział dokładnie, to może sie komuś przydac:>

stone
08-02-2007, 08:28
A jaką masz wersję mambo? (pytam po raz drugi:))

szpichu
09-02-2007, 18:50
kurcze moj bład, na mamboo zainstalowalem joomle na tym starym serwisie, w wersji 1.0.11 (tylko że nie dotarłem do zmian w bazie danych:) i teraz nie wiem jak sprawdzić jaka to była wersja mamboooo). A nowa to też 1.0.11. W ogole coś dziwnego się stało bez mojego udziału. Wcięło gdzieś moje konto superadmina. Tak po prostu. Teraz nie wiem czy to włam czy coś innego. W każdym razie nie idzie utworzyć teraz takiego konta. Na zwykłym adminie nie mam dostępu do wszystkich opcji:eek:


Z kontem sobie poradziłem, ale nie mam pojęcia dlaczego to znikło...

szpichu
09-02-2007, 19:33
zaexportowałem, bez pola ID z zaznaczonym autoincrement tylko jak teraz ułozyć skrypt, żeby nadpisał jos_users...na tym się juz nie znam:/

tak intuicyjnie nie cza czegoś tutaj zmienić w tym sqlu z exportu?:)

CREATE TABLE `mos_users` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`name` varchar(50) NOT NULL default '',
`username` varchar(25) NOT NULL default '',
`email` varchar(100) NOT NULL default '',
etc...
jakaś komenda zamiast tworzenia mos users, żeby nadpisal, tak jak rzekł rybik.
Znaczy sie na pewno to cza zmienić ale jak? i czy to wystarczy

poźniej zapewne INSERT INTO `mos_users` VALUES na INSERT INTO `jos_users` VALUES jeśli chodzi o samych użytkowników