PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokość modułów pos-16,pos-17, pos-18



k171
04-09-2013, 14:08
Witam!

Jak (gdzie) można zmienić domyślną szerokość modułów ustawionych w pozycjach 16, 17 i 18? Domyślnie każda z nich zajmuje po 1/3 szerokości arkusza (czyli po równo) a ja chciałbym żeby skrajne (position-16 i position-18) miały np. po 20% a środkowa (position-17) 60% szerokości arkusza. Z góry dzięki....

Gall Anonim
04-09-2013, 14:28
U wróżki lub Cyganki, ewentualnie na kursie czynienia cudów.
Po pierwsze - nazwy pól -to tylko nazwy i nic więcej - w zależności od szablonu te same nazwy mogą oznaczać całkowicie różne pola
Po drugie - zasadą jest że podaje się adres witryny której dotyczy problem - ponieważ jego rozwiązanie dotyczy konkretnego szblonu i znajduje się w róznych miejscach - w zależności od zastosowanego szablonu graficznego
Po trzecie - (wróżę z fusów wtym momencie) - jeżeli kozycje są ustawione w jednej kolumnie // w jednym bloku to taki numer po prostu nie przejdzie

k171
04-09-2013, 15:14
Chodziło mi o to, żeby moduły umieszczone w tych pozycjach szablonu
6965
nie wyświetlały się na szerokość po równo (czyli po 1/3) tylko 20%/60%/20%

Udało mi się znaleźć rozwiązanie więc napisze - może się komuś kiedyś przyda:
Otóż - zmienia się to w pliku index.php w katalogu szablonu...szukamy linijek (w szablonie dla wersji Joomla >=2.5):

<?php echo $view->positions(array('position-16' => 33, 'position-17' => 33, 'position-18' => 34), 'art-block'); ?>
<div class="art-layout-wrapper">

...i zmieniamy wartości (33,33,34 - są to procentowe wartości szerokości arkusza) na takie, jakie chcemy mieć.


Do "Gall Anonim" - nie trzeba być takim ironicznym i szyderczym żeby powiedzieć komuś, że źle sformułował posta/pytanie lub że podał niepełne informacje do rozwiązania problemu....Też kiedyś się uczyłeś i krok po kroku dochodziłeś do dużej wiedzy, którą aktualnie posiadasz...ale...dziękuje za odpowiedź - lepiej taka niż żadna!

Pozdrawiam!

Gall Anonim
04-09-2013, 15:32
@k171
Trzeba czytać regulamin zanim się napisze post z którego nic nie wiadomo // zaznaczyłeś przy rejestracji akceptację więc powinieneś się do niego stosować a są tam wskazówki jakpowinien wyglądać post otwierający wątek -to raz
Robisz szablon artisteerem - który sam w sobie ma możliwość nazwania pozycji całkiem innaczej (o ile kojarzę to dwie opcje) - to dwa
Daruj sobie takie komentarze skoro popełniasz błędy które nie mają nic wspólnego z problemem jako takim a tylko ze sposobem jego przedstawienia co powoduje że nie ma sposobu aby odpowiedzieć napytanie- Zresztą jak widać dopiero teraz wiadomo że pola są w wierszu a nie kolumnie co i tak nie zmienia faktu że przy innym szablonie, nie wykonywanym artisteerem rozwiązanie będzie inne -to trzy

Reasumując: Jak autor sformułował pytanie, tak sforułowaną dostał odpowiedź.


P.S. Nie wiem czy zauważyłeś ale umieściłeś ten post w dziale dla Joomla 3.x a piszesz o 2.5.x - co prawda w tej konkretnej sytuacji to nic nie zmienia ale ....................