PDA

Zobacz pełną wersję : wyświetlanie modułów tylko na glownej stronie z uzyciem 1 szablonu



kikutnik666
04-09-2013, 18:07
czesc.

mam (z pozoru banalne) pytanie/problem.

Otoz mam pewien modul na stronie. Chce by wyswietlal sie on tylko na pierwszej stronie. Wchodze w opcje modulu, zaznaczam by wyswietlal tylko na glownej i dziala to w przypadku menu (bo to zaznaczanie stron dotyczy wlasnie zakladek w menu).
Gorzej z tym, ze na stronie mam tez przeglad artykulow z kategorii (takie newsy). W przypadku klikniecia na link z tego przegladu... bam! wpada nam strona glowna z modulem, ktorego nie chce nigdzie indziej niz na glownej.

Ten sposob dziala dla menu, nie dziala dla linkow w tresci typu 'czytaj wiecej'.
Innym wyjsciem byloby stworzenie drugiego layoutu bez zamieszczonej pozycji dla tego modulu, ustawienie szablonu jako domyslnego i podlaczenie go wszedzie.
Problem w tym, ze obecny layout bedzie zmieniany i chce sie uchronic przed duza iloscia pracy- podobno istnieje metopda by to jakos doprowadzic do ladu.

seba.adm
04-09-2013, 18:12
Witam.

Spróbuj raz jeszcze ustawić przypisanie modułu, ale z pomocą tego komponentu: Advanced Module Manager (http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/modules-management/10307). Po instalacji będziesz miał dwie możliwości ustawienia przypisania modułu dla strony głównej: albo przez zaznaczenie w opcji "przypisz do pozycji menu" lub drugie "wyświetlaj tylko na stronie głównej".

kikutnik666
05-09-2013, 10:21
problem w tym, ze przypisanie do pozycji menu nie dziala w przypadku linkow z modulow.
co do samego dodatku- nie moge go zainstalowac na 2.5.4 (a wersji zmieniac zbytnio nie chce), probowalem juz roznych wersji z changeloga sprzed wersji 4.6.0, w ktorej czytamy: "! [J2.5] Removed compatibility for Joomla 2.5 versions lower than 2.5.10"... zatem nadal problem jest nierozwiazany

seba.adm
05-09-2013, 11:37
nie moge go zainstalowac na 2.5.4 (a wersji zmieniac zbytnio nie chce)

I jeszcze się dziwisz że nie możesz zainstalować tego rozszerzenia. Korzystasz ze starego oprogramowania i tyle. Jeżeli ci się nie chce zaktualizować Joomla! to przestań się dziwić że coś nie działa. Aktualizacja Joomla! nie jest moim widzimisię, tylko wymogiem bezpieczeństwa witryny, za którą Ty jako administrator odpowiadasz.

kikutnik666
05-09-2013, 14:26
nie dziwie sie, ze nie moge zainstalowac w najnowszej wersjji (niekompatybilnej z moja) tylko, ze nie moge zainstalowac wersji, ktora nie ma ograniczenia w zwiazku z moja wersja. Debilem nie jestem.

Co do samej aktualizacji- chodzi o to, ze mam sporo dodatkow roznych, ktore sa kompatybilne wlasnie z 2.5.4, natomiast roznie z ich dzialaniem na 2.5.10 czy na 3.1.x. Instalujac nowsza wersje w celu instalacji tego jednego dodatku bede zmuszony wywalic i wyszukac na nowo kilka innych dodatkow. Chce po prostu zrobic to wygodnie dla siebie

Co do bezpieczenstwa to strona poswiecona poswiecona mojej hodowli pajakow (bez forum itd.) nie jest az tak strasznie lakomym kaskiem dla kogokolwiek by cokolwiek mial dzialac... A nawet jesli to stracenie calej witryny nie jest straszna rzecza, skoro backup plikow i bazy mam co 24h ;)

Dlatego jeszcze raz pytam- czy istnieje jakies rozwiazanie tego problemu procz:
- uzycia ww. dodatku
- przypisania pozycji menu (polowicznie skuteczne)
- kolejny layout

zwiastun
05-09-2013, 15:36
nie dziwie sie, ze nie moge zainstalowac w najnowszej wersjji (niekompatybilnej z moja) tylko, ze nie moge zainstalowac wersji, ktora nie ma ograniczenia w zwiazku z moja wersja. Debilem nie jestem.
Ktoś Cię tutaj od debili wyzywał? A skoro nie, to daruj sobie!


Co do samej aktualizacji- chodzi o to, ze mam sporo dodatkow roznych, ktore sa kompatybilne wlasnie z 2.5.4, natomiast roznie z ich dzialaniem na 2.5.10
Na Śląsku by Ci powiedzieli, że "fanzolisz". Owszem, z 3.1 mogą nie działać. Natomiast jeśli nie działają z najnowszym Joomla w wersji 2.5 (czyli 2.5.14), to przeczytaj jeszcze raz poprzednią odpowiedź @seba.adm i przyjmij ją do wiadomości.

Nie masz ochoty z powodu swojej niekompetencji (do czego masz święte prawo) na aktualizację oprogramowania, nie licz, że ktokolwiek będzie Ci pomagał w rozwiązaniu problemu z działaniem przestarzałych wersji. Nie znaczy to wprawdzie, że po aktualizacji problem ustanie, ale przynajmniej wiadomo, ze przyczyna nie tkwi w ponad tysiącu usterek, które usunięto z Joomla między wydaniem 2.5.4 a 2.5.14.

kikutnik666
05-09-2013, 15:44
czy dostane przejrzysta odpowiedz czy nadal bedzie trwalo przedstawienie pt "dostajesz od nas reprymende i nie pomozemy bo sie nie chcesz zastosowac do naszego widzimisie"?

zwiastun
05-09-2013, 15:55
Odpowiedź otrzymałeś. Jasną - uaktualnij oprogramowanie, a potem pytaj na forum.
Widzimisię masz, niestety Ty. To nie jest płatna pomoc techniczna, tylko forum społeczności. Nikt Ci się tutaj kłaniać nie musi, nikt Ci nie musi odpowiadać, a jeśli przedstawia Ci swoje stanowisko w sposób bezpośredni, to nie powód, żebyś mu imputował obrażanie Cię czy udzielanie Ci reprymendy.

PS Rozszerzenie Advanced Module Manager umożliwia spowodowanie, że moduł będzie się wyświetlać tylko na stronie głównej.
Ponadto na wiki jest instrukcja, jak sprawdzić, czy aktualnie jesteś na stronie głównej. Można skorzystać z tej instrukcji, osadzić w szablonie wewnątrz niej moduł, który ma się wyświetlać tylko na stronie głównej i powinno zadziałać.

kikutnik666
05-09-2013, 16:13
nie o to chodzi- zauwazylem na tym i na wielu innych forach, ze uzytkownik ktory ma problem czestokroc jest gnojony, a nie pomaga sie mu czy nie wyjasnia sie pewnych spraw lopatologicznie, by zrozumial.

przeciez wersji 3.1.x czy 2.5.14 nie wymyslono od razu, przy joomla 2.5.4 wiem, ze dawano taka rzecz robic- dlatego pytam. Pytam by ludzie bardziej doswiadczeni pomogli mi z tym danym zagadnieniem, a nie odsylali mnie do kolejnej wersji.

Dlatego prosze jeszcze raz- niech ta dyskusja dotyczy mojego problemu oraz sposobu na jego obejscie. Na dziurawej joomla 2.5.4

zwiastun
05-09-2013, 16:20
nie o to chodzi- zauwazylem na tym i na wielu innych forach, ze uzytkownik ktory ma problem czestokroc jest gnojony, a nie pomaga sie mu czy nie wyjasnia sie pewnych spraw lopatologicznie, by zrozumial.
Powtarzam raz jeszcze: ktoś Cię obraził? "zgnoił", jak powiadasz? Napisz raport.
Nie zachowuj się tak, jak być może zachowujesz się na innych forach, a na pewno będziesz traktowany przyjaźnie.
Oświadczając publicznie, że lekceważysz elementarne zasady bezpieczeństwa, musisz się liczyć z reakcją, bo stwarzasz potencjalne zagrożenie dla wszystkich użytkowników Internetu!
Alternatywne rozwiązanie masz we wcześniejszym poście.

Gall Anonim
05-09-2013, 20:37
Dlatego prosze jeszcze raz- niech ta dyskusja dotyczy mojego problemu oraz sposobu na jego obejscie. Na dziurawej joomla 2.5.4
Chcesz łopatologicznie - to ci napiszę łopatologicznie - Joomla 2.5.4 to ta sama Joomla co Joomla 2.5.14 tyle że z naprawionymi bug'am i łatami bezpieczeństwa które są niezbędne,to tak jak Windows i jego kilka tysięcy aktualizacji z tą różnicą że tam nie dodaje się cyferki po każdej kolejnej (automatycznej) aktualizcji bo Windows 7.0.0 musiałby mieć oznaczenie Windows 7.999999999999999 :up:
Więc najpierw zrób kopię zapasową,
Potem zaktualizuj - bo część problemów zostało usuniętych przez kolejne aktualizacjie
Przyjmij do wiadomości że rozszerzenia dla Joomla 2.5.0 pracują ze wszystkimi wersjami do Joomla 2.5.14
Na koniec wyczyść cach'e i sprawdź czy wszystko działa po czym zgłoś problemy
================================================== ===============================
Jak nie to frustruj się dalej twierdząc że nikt nawet nie próbuje ci pomóc i wszyscy są beee (poza tobą naturalnie):podstep:

Lubanski
08-12-2017, 09:49
Witam, rozwiązał ktoś ten temat?
Wiem że temat z 2013roku, założyć nowy?

EDIT: Sprawa załatwiona dodatkiem sugerowanym wcześniej https://www.regularlabs.com/extensions/advancedmodulemanager
dzięki, a tak się głowiłem przed zajrzeniem na forum :)