PDA

Zobacz pełną wersję : Jcomments 3,0 w osobnym module



Mlody87
06-09-2013, 09:12
Witam,
mam pytanie czy da sie zrobic tak aby komentarze z JComments nie wyswietlaly sie pod artykulem tylko np w osobnym module obok niego? Jezeli tak to jak to zrobic?:)
pozdrawiam!
Pawel

webmario
06-09-2013, 22:26
Sprawdzałeś moduł do JComments czy ma takie możliwości?

Mlody87
07-09-2013, 09:50
szukalem w ustawieniach i nie moge nic takiego znalezc. Nie znalazlem tez mozliwosci dodania modulu z komentarzami.

webmario
07-09-2013, 10:05
Osobny moduł to chyba jest. Sprawdź na stronie producenta.

Mlody87
07-09-2013, 10:26
dzieki, gdzies znalazlem ze jest modul wyswietlajacy ostatnie komentarze no ale nie o to mi chodzi;)

seba.adm
07-09-2013, 12:35
Witam.
@Mlody87. Umieszczenie modułu komentarzy obok artykułu mija się z celem. Można spróbować osadzić komponent JComments w zwykłym module HTML za pomocą dodatku Plugin Include Component (http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/coding-a-scripts-integration/embed-a-include/8741). Teraz jeżeli komentarze będą wyświetlane obok tego artykułu to również będą one wyświetlane standardowo pod artykułem. A jeżeli w komponencie JComments wyłączysz możliwość komentowania artykułów z danej kategorii (opcja komentowania nie pojawi się pod artykułem) to prawdopodobnie tak samo zachowa się osadzony w module komponent.

Jeżeli już to innym, bardziej sensownym rozwiązaniem jest skorzystanie z systemu komentarzy Disqus (http://disqus.com/). Zakładasz konto dla domeny strony, a w ustawieniach panelu zarządzania kontem Disqus masz możliwość wygenerowania kodu do osadzenia systemu komentarzy w zwykłym module HTML, który możesz już bez problemu umieścić obok artykułu.

Mlody87
08-09-2013, 10:22
Dzieki za podpowiedz, mam jedynie problem ze zdobyciem url'a do komponentu JComments do kazdego artykulu. Myslalem, ze moznaby tez zrobic tak, zeby wyswietlic JComments w module za pomoca tego plugina a ten 'podstawowy' pod artykulem wylaczyc za pomoca {JComments Off} (jest taka mozliwosc). Tylko nie bardzo wiem jak wyswietlic w module tylko JComments bez artykulu.
pozdrawiam!

seba.adm
08-09-2013, 11:07
Tak powinien ci się ten komponent wyświetlić w module
{component url='index.php?option=com_jcomments'}
Jak zachowa się wyłączenie za pomocą {jcomments off} nie wiem - musisz przetestować. Żeby opcja działała, sprawdź czy wszystkie wymagane dodatki powiązane z tym komponentem są opublikowane (włączone).

Mlody87
08-09-2013, 21:05
dzieki za chec pomocy ale mam jeszcze problem, w nowym module nie wyswietlaja sie komentarze po dodaniu takiego wpisu jak podales (mam opublikowane wszystkie dodatki etc). jest tylko pusty modul wiec na razie nie ruszylem dalej :(