PDA

Zobacz pełną wersję : JoomGallery - wyświetlenie jednej kategorii



Wojtek1967
06-09-2013, 11:34
Witam.

Czy jest taka możliwość aby w treści artykułu "wkomponować" wyświetlanie jednej konkretnej kategorii z JoomGallery ?

Chodzi mi o coś takiego: np.
- piszę artykuł o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy i na końcu mojego wywodu wyświetlają się miniaturki zdjęć dokładnie tak jak w galerii z podkategorii o nazwie Boże Narodzenie. Czytelnik może je oceniać,komentować,jest liczba odsłon itd.
Oczywiście wcześniej tworzę kategorię Święta, podkategorię Boże Narodzenie i wczytuję tam zdjęcia.Kategorię i podkategorię oznaczam jako ukrytą więc w galerii nie będzie widoczna. Dobrze kombinuję ? :zagubiony:


Dopiero raczkuję w świecie Joomli więc proszę o wyrozumiałość.Codziennie dokopuje się do nowych dla mnie informacji ale nie wszystko jest dla mnie wystarczająco zrozumiałe.
Jeśli ktoś zechce mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.
Wojtek

seba.adm
06-09-2013, 13:31
Witam.

Wojtku, jeżeli to ma być pojedynczy artykuł z galerią zdjęć, a opcje komentarzy, oceny zdjęć czy odsłon (oczywiście chodzi o pojedyncze zdjęcia) nie są wymagane, to nie musisz korzystać z całego "kombajnu" komponentu galerii, a spokojnie możesz użyć dodatku Sigplus (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/galleries/content-photo-gallery/11426), dzięki któremu bez problemu osadzisz dowolną galerię (jedna, dwie czy więcej) w artykule. Przykłady i możliwości tego rozszerzenia znajdziesz na stronie >> demo (http://hunyadi.info.hu/levente/en/sigplus/demo) << .

Wojtek1967
06-09-2013, 18:10
Dzięki Seba za podpowiedź.
Z Sigplusa już korzystam i uważam że jest bardzo fajny jednak albo ja tam jeszcze wszystkiego nie pojąłem albo tak tam już jest że po wczytaniu się katalogu jakakolwiek zmiana fotek lub dodanie nowych to droga przez mękę.
W Joomgallery tego problemu nie ma.Wczytuję nowe fotki i się wyświetlają.
W tych moich artykułach tak to właśnie miałoby wyglądać gdyż trzeba by je co jakiś czas modyfikować.Z treścią arta zero problemu ale z fotkami przy użyciu sigplusa to już trochę gorzej.
Trochę się już namęczyłem z tym no i wyszło że najkorzystniej jest przy użyciu Joomgallegry tylko jak to zrobić ? ;-)