PDA

Zobacz pełną wersję : Unite Nivo Slider - problem



feronek
06-09-2013, 23:47
Witam

Zainstalowałam w kilku serwisach Unite Nivo Slider, m.in. na test.amputowani.pl i wszędzie działał prawidłowo.
A pewnego dnia właśnie w serwisie test.amputowani.pl przestał działać.
Polega to na tym, że wszystko jest dobrze, dopóki nie załaduję zdjęć do komponentu. Moduł się wyświetla i szuka zdjęć z komunikatem, że nie może ich znaleźć.
Kiedy załaduję choćby jedno zdjęcie, moduł znika - tak jakby go tam w ogóle nie było.
A jeszcze jakiś czas temu wszystko działało poprawnie.

Dodam, że w innych serwisach ciągle działa poprawnie i nie ma takich problemów.

Ktoś ma może pomysł co z tym fantem zrobić???

Przyznam, że zależy mi na czasie.

Dziękuję z góry za pomoc.

Feronek

Wojtek1967
07-09-2013, 08:56
Cześć.
Pomóc to ja ci niestety nie potrafię gdyż moja przygoda z Joomlą niedawno się zaczęła.Zasadniczo ten CMS przypadł mi do gustu ale zniesmaczają mnie takie niespodzianki jak Twoja.Cały czas czytam wszystko co możliwe aby możliwie szybko zgłębić wiedzę i co jakiś czas widzę takie kwiatki. Ktoś pisze, że działało i nie działa albo było i nie ma.Oczywiście najsłabszym ogniwem jest człowiek dlatego domniemywa się, że "coś tam pogrzebał a teraz świruje pawiana". A ja wiem, że zainstalowałem,opublikowałem i przez kilka dni cieszyłem się z efektu.Aż tu którymś razem kaszana :-(
Jestem pewien że ktoś doświadczony ci pomoże a ja dzięki temu czegoś nowego się dowiem.
Pozdrawiam
Wojtek.

alex51
07-09-2013, 10:05
Dodam, że w innych serwisach ciągle działa poprawnie i nie ma takich problemówByć może inne serwery były odpowiedniejsze. Proponuję sprawdzić i ewentualnie podać informacje na temat parametrów serwera, na którym jest postawiona strona test.amputowani.pl/. Radziłbym też przetestować działanie innych sliderów, których wybór na JED jest dość spory, osobiście polecam slider w wersji polskojezycznej - Slideshow CK (http://www.joomlack.fr/en/joomla-extensions/slideshow-ck) lub DJ Image Slider (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/slideshow/image-mootools-slideshow/13119).
PS.
@Wojtek1967, zastanawiam się co Twój post wniósł do tego wątku oprócz wyrażenia Twojej opinii, która niekoniecznie musi być aż tak istotna. :)