PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie w treści artykułu wyświetlane po kliknięciu w oryginalnym rozmiarze



dominik_fil
08-09-2013, 14:33
Witam,
mam zainstalowaną Phoca Galerię ale nie jestem z niej zadowolony ponieważ nie można włączyć w niej wyświetlania zdjęć w oryginalnym rozmiarze.
Czy możecie mi polecieć jakąś inną galerię, która wyświetli mi obraz w dużym oryginalnym rozmiarze?

Chodzi mi o to, że mam Treść artykułu i w środku tego artykułu chce wstawić jedno zdjęcie mapę (miniaturkę). Żeby było widać coś na mapie musi być otwarta w wielkim formacje.

Znalazłem tylko jedno galerię OZIO
http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/galleries/photo-gallery/4883

ale jeszcze jej nie testowałem czy da się dodać pojeyncze zdjecie do tresci artykułu.
A może ktoś wie czy JoomGallery ma taką możliwość wyświetlania zdjęć o orygianlym rozmiarze skoro PHOCA Galeria nie ma.

A może są galerie z opcją ZOOM?

seba.adm
08-09-2013, 14:44
Witam.

Skorzystaj z dodatku Sigplus (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/galleries/content-photo-gallery/11426) - przykłady i możliwości tego rozszerzenia znajdziesz na stronie >> demo (http://hunyadi.info.hu/levente/en/sigplus/demo) << . Do artykułu wstaw jedno zdjęcie za pomocą kodu:
{gallery width=xxx height=xxx}sigplus/twojezdjęcie.jpg{/gallery}
określ wysokość i szerokość, a na serwer wrzuć oryginalne zdjęcie. Przy takiej konfiguracji, w artykule wyświetli ci się miniaturka zdjęcia o parametrach które podałeś (xxx), a po kliknięciu będziesz widział oryginał zdjęcia.

dominik_fil
08-09-2013, 15:15
Dzięki za pomoc. Później będę testował. Jak będę miał jeszcze jakieś problemy to będę tu pytał.

dominik_fil
08-09-2013, 22:21
Działa bardzo dobrze ta galeria jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Mam tylko pytanie do jakiej wielkości lub rozdzielczości można dodać zdjęcie do tej galerii.
Ponieważ miałem zdjęcie TIF 40 MB ale tif nie obsługuje to w Irfan View zapisałem je jako jpg i gif i miały około 5,2 MB a rozdzielczość zostawiłem oryginalną 7000x5000 i wyświetla na początku strony taki komunikat:

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających zasobów pamięci do wykonania żądanych operacji na root/images/test/test2/rozmieszczenie.jpg. Dostępna ilość pamięci: 53477376 bajtów, wymagana ilość pamięci: 105329160 bajtów.



I oprócz tego miałem na ten stronie inne galerie w tym artykule i ich też nie wyświetla jak jest ten komunikat, czyli wywala wszystko.
Jak przerobiłem zdjęcia na 3500px z 7000 to wyświetla się.



- - - Updated - - -

To teraz mam tak, że nie mogę zdjęcia wyświetlić:
Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu obrazów images/Strona WWWokreślonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla! oczekiwana jest względna ścieżka do głównego folderu obrazów systemu Joomla!.


ścieżka w ustawiniach była images był ten błąd
więc zmieniłem na images/Strona WWW

w katalogu Strona WWW jest zdjęcie 3500px 1,62 MB
przedtem wyświetliło się to zdjęcie.
Nie wiem co jest nie tak

seba.adm
09-09-2013, 00:23
Pierwsza sprawa - nie wiem po co ci na stronie internetowej zdjęcia w takiej rozdzielczości. Jeżeli nawet jesteś fotografem i chciałbyś umieścić np. zdjęcia produktów bez utraty na jakości to pamiętaj że nadal jest to tylko strona internetowa - jeżeli użytkownicy zaczną pobierać Ci te zdjęcia szybko możesz polecieć z transferem na serwerze.

Druga sprawa- PA >> Artykuły >> Media >> Opcje - sprawdź jaki masz ustawiony maksymalny rozmiar wczytywanego pliku.

Trzy - w konfiguracji dodatku Sigplus, w opcjach podstawowych "Folder startowy" - jeżeli zdjęcie wrzuciłeś do utworzonego podkatalogu "images", w konfiguracji tej ścieżki również powinieneś podać tę samą lokalizację, czyli images/StronaWWW. I tutaj drobna uwaga - nie wiem czy napisałeś to przypadkowo, czy rzeczywiście tak nazwałeś folder (Strona WWW) - sigplus może mieć problem z odczytaniem folderu ze spacją. Zwróć na to uwagę jak wygląda to u Ciebie.