PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 2.5 + VM 2.20b - problem z multilanguage



rado85
09-09-2013, 10:28
Witam,

mam wielki problem z wieloma językami na sklepie. chodzi o sklep be-art.pl (be-art.pl/en/ dla wersji angielskiej)

już wyjaśniam o co chodzi. Generalnie wszystko z językami skonfigurowałem, wszystko ładnie działa produkty się wyświetlaja tak jak się mają wyswietlać, po zmianie języka jest angielski opis itd.
Ale jest mały problem, robię na stronie głównej moduł z najnowszymi produktami i to nie działa. tzn. działa gdy produkt jest tylko po Polsku, gdy tłumaczę to ten produkt wyskakuje. podobnie jest z sortowaniem kategorii według daty. gdy przetłumaczę produkt to on ląduje na końcu (jakby był najstarszy). zauważyłem że po przetłumaczeniu produktu w w tabeli virtuemart_products po dokonaniu tłumaczenia na inny język znika data utworzenia z kolumny created_on - no i gdy ręcznie wprowadzę dzisiejszą datę to ten produkt pojawia się znowu w najnowszych tak jak być powinno. Jak to naprawić ?

Myślałem że po zauktualizowaniu VM do 2.22C będzie lepiej ale jest jeszcze gorzej. Sortowanie kategorii jest w ogóle jakieś rozpierdzielone i nie wiadomo jaki jest algorytm a do tego gdy tłumaczę produkt (rozwijam jezyk na karcie produktu i wybieram angielski) jest komunikat że niema tłumaczenia (co jest ok) ale gdy zapiszę tłumaczenie to to tłumaczenie w ogóle się nie zapisuje w bazie danych bo znowu gdy przełączam w adminie języka z rozwijanej listy to mam komunikat, że nie ma tłumaczenia. Więc coś jest nie tak z relacją VM -> baza danych i widzę że kolega ma podobny problem: http://forum.joomla.pl/showthread.php?73129-Virtuemart-2-brak-t%C5%82umaczenia-na-j%C4%99zyk-angielski
mam hosting na home, ale to chyba nie to jest problemem bo postawiłem nowy sklep na localhost i jest podobnie.

proszę o pomoc.