PDA

Zobacz pełną wersję : Blankcomponent w Joomla



poniatowski
09-09-2013, 10:37
Witam,

Jak ustawić blankcomponent na stronie głównej?

Wtyczka zainstalowana ...

Tworze pozycję w menu, chcę wybrać typ menu "A blank ...", ale nie ma takiej pozycji.

Wtyczka zainstalowała się poprawnie ...

Gall Anonim
09-09-2013, 10:50
Jeżeli jest to komponent a nie dodatek to wówczas powinien być on na liście wyboru typu elementu menu.
Pzdr
P.S. Czy już ustaliłeś jaka wersja Joomla :D - rozumiem że trzymasz się już 3.x.x

poniatowski
09-09-2013, 10:58
Pisłem, że mam wersję 3? Nie przypominam sobie. Chyba, że wyjątkowo przez pomyłkę i to niemożliwe. Mam wersję: Joomla! 2.5.14 Stable :) Jest to komponent i nie ma go na liście manu. Zainstalował się poprawnie. Znaduje się on w menu w komponentach, ale nie ma go w kreatorze menu (jako typ). why?

seba.adm
09-09-2013, 11:25
Witam.

@Poniatowski - niemożliwe? To zobacz sobie kolego w jakim dziale jest napisany post.

Jeżeli jest tak jak mówisz, i zainstalowałeś komponent poprawnie (>> z tej strony << (http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/personal-layout/17363) )to bez problemu powinien być widoczny na liście w trakcie tworzenia pozycji menu:
1. PA >> Menu >> Main Menu (lub inne twoje menu które u Ciebie jest domyślne) >> Utwórz pozycję menu
2. Typ pozycji menu >> wybierz
3. Pojawia się okienko z dostępną listą komponentów, a tam już powinna być pozycja Blank Component i dalejA Blank Page
4. Dodajesz tytuł pozycji menu, Strona domyślna>> zmieniasz na Tak i Zapisujesz.

PS. Jeżeli nie widzisz dalej komponentu wg wyżej opisanego sposobu, należy powtórzyć jego instalację - zawsze w trakcie tej pierwsze mogło pójść coś nie tak.



---
Cześć @Gall Anonim :)

poniatowski
09-09-2013, 11:37
To coś musiąłem schrzanić :/

Ogólnie w głównym menu Joomla w komponentach mam blank-component, wchodzę w niego i jest napisane:




This Component was made to make it possible to create a menu item that has only modules and no component.
You can use it by adding a new menu item, select "Blank Component" from the "Menu Item Type" list, and save.
then, go to the module manager, and assign the modules you want to use with this menu item, and you're done!


Więc wydaje się, ze komponent dobrze jest zainstalowany, ale nie widać go w menadżerze menu (jako typ)... szykam, dzięki za odpowiedźi

- - - Updated - - -

Ale jaja, zainstalowałem to samo, drugi raz. I jest, na pierwszej pozycji jako Blank Component ... dzięki :)

Gall Anonim
09-09-2013, 13:04
Pisłem, że mam wersję 3?
No to zobacz co jest polewej stronie u góry nad reklamą :up:
Po to pytałem wcześniej o to którą masz wersje - napisałeś teraz że masz 2.5.x a umieszczasz w dziale 3.x.x
Akurat pomiędzy tymi wersjami są spore różnice.

------
Witaj @Seba :)