PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa menu na jednej stronie, a podświetlanie odnośnika głównego menu



poniatowski
09-09-2013, 12:00
Witam,

Na jednej podstronie mam dwa menu. Jedno jest główne, które znajduję się na każdej podstronie.
Drugie menu znajduje się tylko w jednej zakładce menu głównego.
I tu mam problem z podświetlaniem (hover) tego odnośnika z menu głównym.

Jeżeli znajduję się na którejść z podstron z drugiego menu, jak podświetlać tą zakładkę w głównym menu??

- - - Updated - - -

I do tego jeszcze trzeba breadcrumbs trzeba dostosować?

poniatowski
09-09-2013, 13:46
Na proste pytania to każdy aż się rzuca odpisać, a trochę trudniejsze i już nie ma komu :) nice People ;)

Bazyl
09-09-2013, 13:49
Nie rozumiem Twojego zniecierpliwienia...

Typ pozycji menu: alias pozycji menu. Mówi ci to coś?

poniatowski
09-09-2013, 14:07
jak w moim przypadku mam tego użyć?

Bazyl
09-09-2013, 14:38
Naprawdę tak ciężko zrobić takie menu, i sprawdzić, co się stanie?!

poniatowski
09-09-2013, 14:42
sprawdziłem. on tworzy kopię hiperłącza to wskazanego melementu menu i to wszystko.
A chodzi o połączenie dwóch menu.

zwiastun
09-09-2013, 14:42
Kolego @poniatowski:
1. Sformatowanie dla pozycji menu stanu :hover to, zdaje mi się, jedno z banalnych zadań webmasterskich. Jeśli w CSS istnieje odpowiednia i poprawnie zapisana reguła, to zakładka powinna być podświetlona. Nie oczekujesz chyba, ze ktoś będzie Ci tutaj przytaczał proste przykłady z CSS. Innej możliwości pomocy bez podglądu strony, niestety, nie ma.
2. Dostosowanie ścieżki powrotu: zależy co przez to rozumiesz - jeśli ma być dokładnie taka sama, bez względu na to, z którego menu zostanie wybrana pozycja, zastosuj się do wskazówki @Bazyla
3. Unikam publicznych uwag, jeśli uczestnik forum nie daje do nich podstaw. Ty, niestety, dajesz nie po raz pierwszy. Jeśli sądzisz, że niestosowne, agresywne czy roszczeniowe zachowanie na forum przysporzy Ci chętnych do pomocy, to - niestety - grubo się mylisz. Nie pamiętam, więc może się powtórzę w odpowiedzi dla Ciebie: to jest forum użytkowników, a nie płatna pomoc techniczna. A nawet gdyby była płatna, to też obowiązują pewne zasady kultury.
/dopisane/

A chodzi o połączenie dwóch menu.

Połączenia menu opisane zostało w systemie pomocy. Biblioteka => Ekrany pomocy => Moduł menu

poniatowski
09-09-2013, 14:51
Jestem użytkownikiem Joomla, przynajmniej coraz bardziej się do niej przekonuję :)

W łatwy sposób ten efekt napisze w JSie, ale możę da rade połączyć te dwa menu prez Joomla?

zwiastun
09-09-2013, 14:56
Jestem użytkownikiem Joomla, przynajmniej coraz bardziej się do niej przekonuję
Chyba nie zrozumiałeś, co to znaczy, że jest to forum użytkowników, a nie płatna pomoc techniczna. Na forum społeczności nikt nie ma obowiązku nikomu odpowiadać.
i nikt nie ma prawa żądać odpowiedzi.

poniatowski
09-09-2013, 14:57
Przeczytałem nic tu nie ma na temat mojego problemu: http://wiki.joomla.pl/Pomoc25:Rozszerzenia_Zarz%C4%85dzanie_modu%C5%82am i_Menu_witryny

- - - Updated - - -

Rozumiem te zasady :) spokojnie, luzik :) Od nikogo też niczego nie wymagam

zwiastun
09-09-2013, 15:28
Zależy czego tam szukasz. Pytałeś o połączenie dwóch menu. Naprawdę nie ma tam nic na ten temat?
Daj link do strony to ktoś podpowie, inaczej nie ma Ci co napisać.

poniatowski
09-09-2013, 15:30
zrobiłem :) napiszę rozwiązanie dla potomnych :) myślę, że na pewno ktoś skorzysta.

Trzeba te dwa menu połączyć w jedno menu. Tylko te drugie menu dodać jako drugi poziom menu w menu głównym (czyli taka odnoga w menu).
Następnie tworzymy dwa oddzielne moduły pod to jedno menu.
Następnie dzielimy jeden moduł, który obsługuje tylko poziomy menu od 1 do 1.
Drugi moduł obsługuje pozostałe (wyższe) poziomy menu, zaczynając od 2 poziomu.


Efekt murowany :) Podświetlają się odpowiednie elementy z menu głównego (menu na górze)
oraz podświetlają się wybrane aktualne elementy z podmenu (menu po prawej). Do tego działają
okruszki :) home->o nas i home->o nas -> co robimy :)

Jedno menu u góry, drugie po prawej współgrają idealnie


super :)

poniatowski
10-09-2013, 09:27
Zauważyłem niechcianą zależność w tym utworzonym menu. Ponieważ, ze menu, a szczególnie jej odnoga znajduje się na którejść z koleji zakładce(nie jest to strona główna). I w momencie, gdy tą odnogę menu chcę zamieścić jeszcze w innym miejscu na stronie web, to nie mogę :D robie tak:

menu już mam :) więc tworze kolejny moduł i w nim ustawiam odpowiedni poziom do wyświetlenia menu. u mnie to jest od 2 do 2 :) Podpinam pod stronę główną, zpisuję i efekt jest taki, ze nic się nie wyświetla. Jaka może być tego przyczyna? Ten sam moduł wyświetla się na ten podstronie, gdzie jestem ten sam moduł z odnogą menu. I tam dobrze się wyświelta, ale na każdej innej podstronie nie chce się wyświetllić, why, tell me why... ? :( I w takim przypadku musiałem utworzyć nowe menu z aliasami.

zwiastun
10-09-2013, 09:42
1. Potrzebne jest jedno menu wielopoziomowe
2. Menu to wyświetla się w dwóch modułach

głównym, wyświetlającym menu globalne (np. pozycje I poziomu albo całe wielopoziomowe menu)
dodatkowym, wyświetlającym menu lokalne (np. pozycje od II poziomu w dół)


To, czy i gdzie się wyświetlają te moduły, zależy od przypisania modułów do pozycji menu ( i od tego, czy menu ma co wyświetlać)

poniatowski
10-09-2013, 11:21
zgadzam się w 100% z tym co napisałeś. Jednakże u mnie to drugie menu lokalne (jest jedno menu globalne i dwa lokalne) nie działa.
Tzn działa, ale tylko w jednym miejscu. Może w opcjach artykułu coś pomieszałem... ? Coś może wynajdę zaraz.
Tam musi być jeszcze jakaś zależność, która nie została opisana tu na forum.

- - - Updated - - -



<?php if($this->countModules('menu_boxes')) : ?>
<div id="boxes">
<jdoc:include type="modules" name="menu_boxes" style="list_boxes" />
</div>
<?php endif; ?>


Warunek if($this->countModules('menu_boxes')) działa, jest na true i wyświetla mi się ten div id=boxes, ale nie ma nic w <jdoc:include type="modules" name="menu_boxes" style="list_boxes" />. Nie ma listy :D

- - - Updated - - -

Są dwa menu lokalne:
menu_boxes
menu_boxes_2

Menu menu_boxes wyświetla się tylko na stronie Kontakt, ale to samo menu chcę, zeby wyświetlało się na stronie głównej, ale miało inny układ, dlatego tworzę
menu_boxes_2. Ale to menu menu_boxes_2 wyświetla się tylko poprawnie na stronie Kontakt. Na stronie głównej jest tylko ten div opisany powyżej.

- - - Updated - - -

O masakra ze mną! Chyba już wiem :) Te menu lokalne wyświetla się tylko pod rodzicem. Czyli tylko na stronie kontakty :) Bo ta zakładka jest rodzicem, a nie strona głowna. Trochę to głupie, że nie można podpiąć tego menu lokalnego pod innego rodzica. Rozwiązania są conajmniej dwa jakie przychodzą mi teraz do głowy:

(1) Utworzenie nowego menu tylko z menu lokalnym (aliasy menu).
(2) Skopiowanie elementów menu lokalnego i umieszczenie ich pod rodzicem strony głównej (i kontakt).