PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria Sigplus działa tylko w pierwszym artykule w dziale ?



adamview
09-09-2013, 23:38
Galeria Sigplus działa tylko w pierwszym artykule w dziale ?
Przerobiłem wszystkie "ręczne miniaturki" na Sigplus i powstał problem. W pierwszym artykule danego działu działa poprawnie.Trzeci i dalsze jest gorzej niż było, miniaturki po kliknięciu nie otwierają okna lightbox a tylko zwykłe zdjęcie na tej samej stronie, gdy robiłem to ręcznie mogłem ustawić chociaż na nową stronę.


Dział z wieloma artykułami (http://adamview.cba.pl/lodz) galeria aktywna tylko w pierwszym, trzeci artykuł i kolejne już tracą zalety Sigplus. Podobnie z wyświetlaniem przez tagi. :hmm:


Ale wyświetlony sam do skomentowania artykuł który był trzeci (http://adamview.cba.pl/lodz/lodz-fabryczna-przebudowa/item/64-zalazek-nowotargowej) działa poprawnie.



Jak odblokować wyświetlanie/(funkcje/opcje/cechy?) we wszystkich artykułach z działu ?

adamview
11-09-2013, 03:32
Problem spowodował że całkowicie przeszedłem na SIGI, teraz obszerna lub mała "galeria" uruchamia się zawsze. Po kliku szybko pojawia się ciemne tło potem zdjęcie. Sigplus każdy etap kilka sekund więcej... i ta dziwna reakcja przy większej liczbie artykułów.

zwiastun
11-09-2013, 12:58
i ta dziwna reakcja przy większej liczbie artykułów
Czy rzeczywiście dziwna?
SigPlus jest pomyślany do obsługi niewielkich galerii na stronie/w artykule czy innej treści. A Ty ich wczytujesz wiele. Nie wiem, czy to naprawdę dobry pomysł z rozwijającą się (i długo wczytującą) taśmą materiałów graficznych. Jesteś przekonany, ze to się dobrze przegląda? Że chce się zatrzymać na chwilę przy kolejnej fotografii?

adamview
11-09-2013, 14:24
Dziwiło mnie ;) Sigplus radzi sobie z 600 zdjęciami umieszczonymi w mainbottom, a w kilku artykułach w jednym dziale jest problem.

Sige
Dokumentacja nie podaje że np parametry

resize_images=1, width_image=1200,height_image=600, quality=80, images_new=1,

należy dodać razem, resize to nie skalowanie, przerobione zapisuje w zdjęcia/resize, nie ma potrzeby ponownego wysyłania zmniejszonych zdjęć programu graficznego. Ale następne zdjęcia będę już sam dopasowywał.



i długo wczytującą) taśmą materiałów graficznych
Tak muszę to wyselekcjonować i wyżej dodać czytaj dalej... . Już za dużo materiałów aby każdy był z 100% zawartością na wierzchu. Faktycznie 7 MB to już za dużo na dział ;].

Dziękuje za uwagi.

hightower12
11-09-2013, 19:22
polecam hosting jakikolwiek za 40 zł jeśli myślisz o tym serwisie poważnie.

adamview
11-09-2013, 19:48
polecam hosting jakikolwiek za 40 zł jeśli myślisz o tym serwisie poważnie.

Tam miał być tylko ręcznie edytowany RSS, z czymś tam testowym aby st(r)onka prowizorka była aktywna/rss, a wyszło nieco więcej:blink:. Gdy zsynchronizuję zdjęcia od najstarszych po aktualne to może nad czymś szybszym/lepszym/stabilniejszym pomyśle a do tego momentu niech stoi tam gdzie jest.


A wracając do tematu bo zaszły zmiany.
Ostatecznie Siglus mimo że nieco powolny do otwarcia okna na zdjęcia, to miniaturki w dużej ilości pokażą się zawsze czy to dzienny szczyt czy środek nocy.

A SIGE jest błyskawiczny w artykułach ale przy kilkuset zdjęciach chyba za każdym wyświetleniem wymaga dużo od "systemu" (na nowo za każdym razem generuje miniaturki ????) - w nocy nie zauważyłem ale teraz są tylko błędy przeciążenia z reklamą ;).

zwiastun
12-09-2013, 00:38
SIGPlus, SIGE ne generują miniatur za każda odsłoną, korzystają z cache

adamview
12-09-2013, 19:56
SIGPlus, SIGE ne generują miniatur za każda odsłoną, korzystają z cache

Sigiplus robi to automatycznie, bez dodatkowych ustawień, działa bez problemów.

SIGE
Dopiero po dodaniu thumbs=1 (lub w ustawieniach yes, domyślnie jest no ), a potem można jeszcze turbo=1, ale o tym brak jednoznacznej informacji, jedynie Just try it yourself! (http://joomla25.kubik-rubik.eu/demo-sige-simple-image-gallery-extended) i dopiero w samym dodatku coś piszę.

130 zdjęć, jedno generowanie "miniaturek" i drugie, kolejne, wyświetlania strony nie "zawieszają się", ale już po 30 minutach i kolejnych 10 minutach znów jest błąd, niestabilne rozwiązanie do dużego zbioru zdjęć na bezpłatnym hostingu. Mimo że miniaturki są i turbo zapisało wcześniej "układ".

adamview
13-09-2013, 01:12
Sigplus nie jest wolny :up:, tylko każde okno przeglądania poza Slimbox 2(skalowanie również nie działa) otwiera się dwa razy dłużej. Chciałem Milkybox sprawdzić ale chyba z Joomlą 3.0 nie jest kompatybilne przez wersję mootools.