PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa odsłona joomla.pl



zwiastun
10-09-2013, 14:19
Więcej informacji, więcej promocji i więcej społeczności - to trzy najważniejsze z założeń joomla.pl w nowej odsłonie.
Zobacz, przejrzyj, włącz się do tworzenia, pomóż nam wyeliminować błędy i usterki.
www.joomla.pl
Będziemy wdzięczni za każdą uwagę. Wykorzystamy każdą, którą potrafimy wykorzystać :)

KES
10-09-2013, 15:15
Nowa strona świetna :)

Taki mały błąd w stylach css. Nie każdy ma czcionkę Tahoma (np. Linux Mint nie ma), można zmienić z:


.horiznav a {
font: bold 80%/56px Tahoma;
text-transform: uppercase;


}



na:


.horiznav a {
font: bold 80%/56px Tahoma,Geneva,sans-serif;
text-transform: uppercase;


}



CSS: /templates/youheadline/css/menus.css

Co do ikonek Forum, Biblioteka, Pomoc ..., dodał był też napis co dana ikonka oznacza aby po wejściu na stronę było wiadomo co, gdzie i jak szukać.

souacz
10-09-2013, 18:19
Obejrzałem, fajnie wygląda, czytelna w nawigacji.

Na małych ekranach coś nie tak z ikonkami - nie lepiej żeby były w jednym rzędzie? Na 480px i na 800px szerokości jedna schodzi mi w dół.
Poza tym jak otworzę jakąś podstronę i wrócę do głównej to coś dziwnego dzieje się z menu.
Mam też sporo "pustych" przestrzeni, nie wiem z czego to wynika (myślałem, że tam są reklamy - mam zmodyfikowany plik hosts żeby nie wyświetlały się - tyle, że nie widzę w tym miejscu żadnych reklam na PC)

Samsung SGSII, standardowa przeglądarka

http://gd.wirt08.biznes-host.pl/pliki/jo1.png

http://gd.wirt08.biznes-host.pl/pliki/jo2.png

http://gd.wirt08.biznes-host.pl/pliki/jo3.png

zwiastun
10-09-2013, 18:21
Dzięki, poanalizujemy

PeFik
10-09-2013, 23:27
Info o ciasteczkach zajmuje 1/20 ekranu troche moim zdaniem za dużo, nie dajmy się zwariować politykom-pseodprawnikom.

2) kolor czcionki w dolnym menu, za mały kontrast, sugeruje #fff

Jdwind
10-09-2013, 23:31
Może to mój monitor, ale ten błękit linków trochę w oczy szczypie bladością :). Generalnie jest super.

pawelSafiStudio
11-09-2013, 07:36
Ja osobiście nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do niej. Ogólnie super. Można by było trochę nad stópką popracować. Wygląda tak jakby tam nie zaczytało jakichś stylów. Menu w stópce jest prawie nie widoczne, ale separatory menu aż za bardzo :) Proponuję dać trochę większy padding z topu i zamienić kolorki, czyli elementy menu na biały a separatory na ten ciemny niebieski.

alex51
11-09-2013, 09:52
Na małych ekranach coś nie tak z ikonkami - nie lepiej żeby były w jednym rzędzie? Na 480px i na 800px szerokości jedna schodzi mi w dół.
Taki układ jest w tym szablonie typowy, dla podanej przykładowej szerokości jedna ikona schodzi w dół, na 320px x 240px w dół schodzą 2 ikony. Testowano to na http://www.responsinator.com.


Poza tym jak otworzę jakąś podstronę i wrócę do głównej to coś dziwnego dzieje się z menu.
Tego objawu nie zauważyłem, być może pojawia się na urządzeniach mobilnych a na stronach imitujących responsywne rozdzielczości tego nie stwierdzono.


Mam też sporo "pustych" przestrzeni, nie wiem z czego to wynika (myślałem, że tam są reklamy - mam zmodyfikowany plik hosts żeby nie wyświetlały się - tyle, że nie widzę w tym miejscu żadnych reklam na PC)
Poniżej menu jest zlokalizowany pasek reklam Google.

trzepiz
11-09-2013, 13:28
Właśnie walczę z reklamami googea, które z jakiegoś powodu strzeliły focha i nie wyświetlają się wszędzie i u wszystkich. Popytałem kilka osób - jedni widzą inni nie .. Nie wiem czy coś google nie popsuło w algorytmach doboru reklam dla użytkownika :)

Dzięki za wszystkie sugestie - powoli będziemy wszystko poprawiać.

ramiro
12-09-2013, 13:38
Ja mam drobną podpowiedź. Może lepiej byłoby gdyby tekst, wraz z odnośnikami w stopce były bardziej przejrzyste. Proponuję kolor #fff, a linki w stanie hover w kolorze #26708E czyli obecnie pasywnym. Jeśli coś jeszcze mogę zasugerować to bg-color może lepiej byłoby zmienić na trochę ciemniejszy. Proponuję #005577 czyli kolor użyty w czcionce WIADOMOŚCI, POMOC, FORUM, ITD. Może tylko u mnie kolor stopki razi w oczy. Po za tym jest super. Aż się zastanowiłem czy nie startujecie z nową odsłoną strony joomla! w konkursie L-azurowy ;)

Jeszcze jedno mianowicie przy wyświetlaniu szablonu w rozdzielczościach 480x320, 600x800, w kontenerze Realizacja obrazek nie wyświetla się w prawidłowych wymiarach.

zwiastun
12-09-2013, 13:59
Dzięki za podpowiedzi. Menu zmienimy, kolor tła do rozważenia.

hightower12
12-09-2013, 15:01
na szybko napiszę parę gorszy od siebie:
1) dlaczego niebieski, taki chmurny w dodatku, nie pasuje to kompletnie do logotypu, chyba że nie musi :)
2) duży ścisk - więcej padding / margin i oddechu w topie (po co takie duże ikony, czemu w kółkach ?),
3) gubi się troche hierarchia całości :
a) font w menu malutki, w spisie treści już większy, poniżej po prawo jeszcze mniejszy, breadcrumbs z deko za duże,
b) dużo reklam w takich miejscach że burzy to czytelność strony,
c) wchodząc nie widzę co jest na stronie oprócz reklam, możliwe że mam słaby monitor, :%
d) przy przewijaniu strony menu na belce mogło by być doczepione do góry,
e) guzik pobierz - fatalny - czy klikając pobieram wersję 2.5 czy 3.1 ? nie widzę rozróżnienia, znowu dlaczego niebieski ?
f) logowanie po rozwnięciu - prościej i użyteczniej zrobić to nad wyszukiwaniem,
g) ogólnie walą po oczach duże zdjęcia w zajawkach - za duże, ale to też kwestia gustu,
h) stopkę z IV kolumnami bym oddzielił przynajmniej jakąś cienką krechą - w tym momencie całość się zlewa,

suma sumarum : tragedii nie ma, ale mogło by być dużo lepiej, zobaczcie np. joomla net pl dość fajnie to wygląda. natomiast tutaj głównie problemem jest kolorystyka
i brak przejrzystości.

dziękuje :)

zwiastun
12-09-2013, 15:29
Dziękuję za uwagi. Pewno nie ze wszystkimi coś zrobimy :), ale na pewno każdą rozważymy

zbig1972
13-09-2013, 21:16
Podczas pierwszego logowania ciężko było znaleźć ikonkę odpowiedzialną za przekierowanie na FORUM.
Postarajcie się je jakoś podpisać.....

hightower12
14-09-2013, 10:20
bo usability lezy. :(

zwiastun
14-09-2013, 13:12
@hightower12: Życzliwych uwag, w tym bardzo krytycznych, chętnie wysłuchamy. Docinki - nawet jeśli nie masz takich intencji - niczemu nie służą. :)

hightower12
14-09-2013, 13:23
właśnie taka była. nie odbieraj tego personalnie. plissss....

zwiastun
14-09-2013, 13:39
Nie odbieram, znam słabości tej strony. Będziemy je usuwać i poprawiać. Jest dużo lepiej, niż było, będzie jeszcze lepiej.

hightower12
17-09-2013, 21:58
czemu nie robicie z boku wersji beta ? obyłoby się bez falstartu.

alex51
18-09-2013, 07:28
czemu nie robicie z boku wersji beta ? obyłoby się bez falstartu.
To był jakiś falstart? Chyba tylko w mniemaniu malkontentów, do których pewnie siebie nie chcesz zaliczać.

tomaszek83
18-09-2013, 09:34
Zastanawiam się skąd ta dyskusja? O gustach się nie dyskutuje, dlaczego niebieskie a nie zielone? No proszę! Jak to mówią jednemu podoba się córka, drugiemu teściowa.

Chwała osobom z PCJ za to że powstała nowa witryna. Bo stara już dawno odbiegała od wszelkich standardów. @hightower12, narzekasz? zrób lepiej! Bardzo chętnie przyjmiemy wszelką pomoc.

trzepiz
18-09-2013, 10:00
Zdecydowanie, jeśli ktoś ma chęć, czas, zapał, pomysły, propozycje, i możliwości i zaoferuje swoją pomoc - na pewno się ona przyda.
W chwili obecnej w związku z organizacją JoomlaDay Poland jest tysiące różnych spraw i staramy się je tak priorytetować aby było to z korzyścią dla wszystkich. Niestety nie na wszystko starcza czasu (przypominam, że nikt tu nie pracuje na etacie i ma także swoje obowiązki zawodowe i prywatne).

Dążymy oczywiście do takiego stanu żeby poniższy film był podsumowaniem tego tematu. Staramy się, działamy, ale liczymy także na to, że inni włączą się do tych działań..


http://www.youtube.com/watch?v=TXLPHRZyny4

hightower12
18-09-2013, 17:27
po pierwsze primo : jeżeli pytasz o opinię licz się z krytyką.
jeżeli źle ją znosisz - nie pytaj.
całość jest średnia i tyle. nie wiem kto robił grafikę ani ile na nią czasu poświęcił ale no tutaj nie ma co poprawiać, trzeba zrobić od nowa.
chyba że idziecie w średniej klasy i używalności portal.
osobiście poszedłbym w kierunku tego co ma teraz GL, czy inne portale. ale przecież o gustach się nie dyskutuje - plisss.

alex51
18-09-2013, 17:39
nie wiem kto robił grafikę
W stopce jest wyraźnie podane: Design by Youjoomla.com (http://www.youjoomla.com/)



ale przecież o gustach się nie dyskutuje - plisss. Więc po co akurat dyskutujesz?

hightower12
18-09-2013, 17:45
W stopce jest wyraźnie podane: Design by Youjoomla.com (http://www.youjoomla.com/)

sorry, faktynie jak byk jest - ciężko się połapać w nowym lay'u.


Więc po co akurat dyskutujesz?

ironia ?

alex51
18-09-2013, 17:54
ironia ?
Jakże bym śmiał, przecież to nie ja się specjalizuję w nowoczesnych i oryginalnych projektach. profesjonalne i funkcjonalne. (cytując opis ze stopki kolegi).
Skończmy jednak tą niepotrzebną polemikę, bo nie wnosi ona niczego merytorycznego do tego jakże potrzebnego wątku.

hightower12
18-09-2013, 18:04
a dziękuje.
brakuje mi jeno linku - co trzeba żeby dostać ?

alex51
18-09-2013, 18:41
Wystarczy za[poznać się z Regulaminem Forum Polskiej Społeczności Joomla (http://forum.joomla.pl/showthread.php?64476-Regulamin-Forum-Polskiej-Spo%C5%82eczno%C5%9Bci-Joomla!&p=288060&highlight=#post288060), gdzie wyraźnie jest to określone:

IV.5. Sygnatura uczestnika (podpis-stopka wypowiedzi)


Uczestnik może opatrzyć wszystkie swoje wypowiedzi zdefiniowanym w profilu stałym podpisem – sygnaturą.
Sygnatura może zawierać podpis, pozdrowienia, apele, ciekawe cytaty, sugestie, propozycje, zaproszenia.
Wielkość sygnatury należy ograniczyć do rozsądnych rozmiarów (maks. 4 wiersze tekstu).
Sygnatura nie może zawierać:

treści zabronionych, wyszczególnionych w dalszej części Regulaminu,
treści reklamowych, łączy do stron i usług przynoszących uczestnikom lub innym podmiotom profity (aukcje internetowe, ogłoszenia, gry internetowe, programy partnerskie, itp.),
łączy (odnośników) referencyjnych do innych stron, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6.



Prawo umieszczenia w sygnaturze odnośników do swoich stron uzyskują uczestnicy Forum, którzy za pomocne innym wypowiedzi otrzymali co najmniej 50 pkt reputacji, w tym przynajmniej 20 pkt od administratorów i moderatorów.
Zezwala się na umieszczanie łączy do stron organizacji non-profit i akcji dobroczynnych.
Z wnioskiem o przekształcenie adresów w sygnaturce w odnośniki, o których mowa w ust. 5 i 6, uczestnik Forum zwraca się do administratora Forum.


W dalszym ciągu podtrzymuję swoją prośbę o zaprzestanie niemerytorycznej polemiki w tym wątku. Jeśli kolegę interesuje moje zdanie i ocena treści sygnatury kolegi, to proszę dyskusję kontynuować w wiadomościach prywatnych. Moją ocenę przekażę administratorowi forum, a kolejne nieuzasadnione posty kolegi będę kasować.

zwiastun
18-09-2013, 21:45
Oj, oj, oj Panowie.
Po co to wzajemna agresja?
W otwierającej wypowiedzi napisałem:

Będziemy wdzięczni za każdą uwagę. Wykorzystamy każdą, którą potrafimy wykorzystać.
Nawet jeśli ktoś ma czy miałby niecne intencje, by "dokopać", a nie wskazać, co jego zdaniem trzeba, warto, można zmienić, poprawić, to mamy na szczęście wolny kraj.
Nad uwagami i wypowiedziami niezdrowymi można przejść do porządku, z życzliwych trzeba skorzystać na tyle, na ile to możliwe.

Kolega @hightower12 ma prawo do swoich opinii. Przyznaję, że też niezbyt rozumiem, po co je powtarza. Ale taki widać jego urok. Nie zmienia to istoty rzeczy - po pierwsze, ze strona jest, jaka jest, po drugie - że można ją poprawić, uczynić lepszą, oraz po trzecie, że poprawimy to, co zdołamy poprawić. Od nowa tworzyć na pewno nie będziemy, ale jeśli czy to Kolega @hightower12, czy ktokolwiek inny podejmie się stworzenia "od nowa" i stworzy, społeczność na pewno się ucieszy z kolejnej nowej doskonalszej odsłony. Napisał to już zresztą wcześniej @trzepiz: Zdecydowanie, jeśli ktoś ma chęć, czas, zapał, pomysły, propozycje, i możliwości i zaoferuje swoją pomoc - na pewno się ona przyda.

mjmartino
20-09-2013, 19:57
Dlaczego 1048px ? :obojetny: może by poprawić na 1260px ; >
Chyba względów tego zabiegu nie muszę argumentować ;)
Zastanowiłbym bym się nad zmianą realokacyjną modułów plus trochę bardziej nad usability ponieważ moje pierwsze wrażenie było takie że panuje straszny chaos na stronie.
Btw. widać że ktoś lubi bardzo G+
Kolorystyka trochę oderwana od rzeczywistości :P

shadow21
25-09-2013, 23:41
Zwieksz/zmniejsz czcionki (linki w dolnym menu )dzialaja aczkolwiek po kliknieciu zeby zwiekszylo czcionke "chowaja sie ikony na gorze storny (forum itd). Sorki za brak plkow. Pisze z komorki.

itde
27-09-2013, 19:36
Nowa odsłona a już shackowana. Może dla celów edukacyjnych info, jak turek złamał joomla.pl

mjmartino
27-09-2013, 20:38
@itde zdarza się nawet najlepszym ;)

webmario
04-10-2013, 21:52
Witam. Nie można dodać komentarzy do artykułów. Wyświetla się komunikat 'Słowa, które wpisałeś, nie pasują do tych na obrazku. Spróbuj ponownie.' tylko nie widać żadnego obrazka :)