PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z konfiguracją Joomla! 3.1.5 po instalacji



Pablo37
10-09-2013, 21:41
Witam,
Zainstalowałem Joomla! w najnowszej wersji 3.1.5. Wgrałem kupiony szablon i uruchomiłem. Nad artykułami pojawiają się komunikaty: Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_tags, Nie znaleziono komponentu. Nie wiem co z tym zrobić. Szukałem rożnych rozwiązań, lecz bez żadnych skutków. Proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem lub potrafi go rozwiązać. Czytałem na forach, że trzeba wejść w Menu Rozszerzenia i Discovery, problem w tym, że u mnie żadnego Discovery nie ma.

Pozdrawiam

zwiastun
10-09-2013, 21:49
Masz język polski? Menu Rozszerzenia/Instalacje =>Karta Wykrywnie

Pablo37
10-09-2013, 22:04
Dziękuję :) Znalazłem. Wprawdzie nie było tam komponentu com_tags, ale zainstalowałem wszystko, co było wypisane jako niezainstalowane i działa :)

Pozdrawiam

zwiastun
10-09-2013, 22:40
Jeśli instalowałeś Joomla 3.1.5, to ja bym powtórzył instalację. Takie błędy nie powinny mieć miejsca.

Pablo37
11-09-2013, 11:31
Dokładnie tak zrobiłem, ale nic to nie dało. W każdym razie rozgryzłem temat. Przedstawię go, bo może komuś się przyda.
Problem leżał nie po stronie Joomla! 3.1.5 ale po stronie szablonu, który kupiłem (przystosowany do Joomla! 3.0). Okazało się, że szablon ten trzeba zainstalować na Joomla! 3.03 (szablon zawierał również bazę SQL) i potem, po całej instalacji dopiero podnieść Joomla! do wersji 3.1.5 :) Teraz wszystko śmiga bez problemu. Nie jestem ekspertem Joomla!, ale wydaje mi się, że problem leżał chyba po stronie importowanego pliku SQL z szablonu, który cos mieszał w wersji 3.1.5, natomiast do wersji 3.03 pasował.

Pozdrawiam i dzięki "zwiastun" za pomoc.