PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana języka a zmiana nagłówków w postaci graficznej



Damien
12-09-2013, 21:44
Witam

Problem dotyczy strony:


www.dj-studio.pl


wersja joomli: 2.5.4

Strona będzie mieć angielską wersję językową. W tym celu korzystam ze standardowego przełącznika języków joomli. Z treścią nie ma najmniejszych problemów, nie zwróciłem jednak uwagi na pewien problem, a mianowicie nagłówki. Mam je w formie graficznej. (chodzi dokładnie o 3 nagłowki: strona głowna, identyfikacja wizualana i promocja w sieci). Wiem, że w module joomfish skrypt automatycznie wyłapuje i wczytuje odpowiednie obrazki dla języka w oparciu o nazwy plików typu: stronaglowna.png dla j. polskeigo i homepage.png dla angielskiego. Nie chcę jednak do takiej małej i prostej strony wrzucać joomfisha, bo to troche jak zabijanie mrówki za pomocą młotka.

Moje pytanie czy standardowy przełącznik jezyków joomli uwzględnia zmiane treści graficznej (np. wrzucenie nagłówków dla angielskiej wersji do odpowiedneigo folderu)?
Czy taki problem można rozwiązać za pomocą jakiegoś skryptu/modyfikacji w tym standardowym przełączniku?

Spotkał się ktoś z takim problemem? Z góry dziękuję za wskazówki.

Jac
13-09-2013, 00:50
Te nagłówki zrobione graficznie, to najgorsze możliwe rozwiązanie. Lepszy byłyby @font-face do osadzenia tego fonta. No ale skoro zrobiłeś już te nagłówki w grafice i chcesz przy tym pozostać, to załatwił bym to warunkiem w szablonie (zakładam, że te nagłówki masz wstawione na sztywno w szablonie). Tutaj masz wystarczające do tego informacje: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2475752. Więcej znajdziesz samodzielnie w sieci.

Tor_
13-09-2013, 21:46
joomfish w joomla 2.5 x to moim i nie tylko zdaniem nieudany projekt który generuje sporo błędów. Powinieneś sprawdzić FaLang (http://extensions.joomla.org/extensions/languages/multi-lingual-content/18210) funkcjonuje idealnie

hightower12
14-09-2013, 10:19
po co font face - masz fonty googla.

Jac
14-09-2013, 16:00
@font-face po to, żeby osadzić niestandardowy font, którego nie znajdziesz w bibliotece Google Fonts.