PDA

Zobacz pełną wersję : Samodzielne tworzenie odnośników do podstron



msmolec
12-09-2013, 23:54
Witam jestem dość nowy w tematyce joomla i jeżeli temat już był to przepraszam ale nawet nie wiem jak zabrać sie za szukanie odpowiedzi na moje pytanie. A więc chce postawić stronke na szablonie joomla która będzie nową wersją podrasowaną graficznie już istniejącej strony. Cały problem polega na tym że strona była pozycjonowana i obecnie zajmuje dość wysokie miejsca i żeby nie stracić potencjału nowe podstrony musą być dostępne pod dokładnie tymi samymi odnośnikami. Chodzi o tą stronę i wszystkie jej podstrony http://osk.edu.pl/ czy coś takiego jest możliwe a jeżeli tak to w jaki sposób samemu tworzyć te odnośniki.

Zgóry wielkie dzięki za pomoc :)

Bazyl
13-09-2013, 00:04
Witaj,

To proste: trzeba zbudować strukturę strony identycznie z tą starą :)
Myślisz, że ktoś tutaj będzie Cię uczył obsługi Joomla!?
Masz książki, kursy, poradniki, dział zleceń...

webmario
13-09-2013, 00:28
No tak, ale żeby uzyskać identyczne aliasy, to już chyba byłby problem. Musiałbyś poszukać w dodatkach do Joomla!

Bazyl
13-09-2013, 00:38
Cofam, co powiedziałem. Przepraszam za błąd :)

Linki zrób nowe (tzw. proste adresy - przyjazne dla wyszukiwarek), a te stare przekieruj na nie w .htaccess.

webmario
13-09-2013, 09:41
Choć nie miałem osobiście podobnego problemu, to przyznam, że rozwiązanie kolegi Bazyla wydaje się być trafne.
Według mnie powinieneś stworzyć menu witryny i aliasy przyjazne dla wyszukiwarek, a z tymi starymi dać sobie spokój. Twoja witryna z czasem jeszcze podskoczy w wyszukiwarkach, gdy będziesz miał alias /akademia-nieruchomości zamiast obecnego /podstrona.php?page=outsourcing. A jak to zrobić, od czego zacząć znajdziesz w poradnikach i kursach. Także w moich darmowych. Pozdrawiam.