PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz



Djef
13-09-2013, 08:32
Witam.
Chciałbym dodać formularz kontaktowy do mojej strony.
Jedyny sposób jaki znam, to utworzyć kontakt i przy tym pojawia się formularz.

Chciałbym jednak dodać owy formularz bez dodawania kontaktu. Chcę żeby formularz znajdował się bezpośrednio w jakimś artykule.
Próbowałem bawić się ustawieniami kontaktu, wyłączyłem wszystko co mogłem, ale i tak pozotał mi nagłówek, pod którym powinny znajdować się jakieś informacje (tyle że są ukryte).
Czy jest jakiś sposób, żeby usunąć brzydki nagłówek "kontakt", lub wstawić formularz bez tworzenia kontaktu? Poniżej zobrazowany problem:
6982

Z góry dziękuję za pomoc.

hightower12
13-09-2013, 14:21
chronoforms ?

Djef
13-09-2013, 15:23
Po zainstalowaniu pojawia się coś takiego...
Może to wina faktu, iż używam joomli 3.0 a to jest do 2.5 najwyżej?


"
Nieznany błąd
404 Nie znaleziono komponentu "

hightower12
13-09-2013, 15:40
jeśli piszesz o chrono - to jest zarówno do j3 jak i j2.5, korzystam na co dzień i hula bez probl.

Djef
13-09-2013, 18:55
tak, po zainstalowaniu chronoforms wyskakuje mi komunikad o płędzie (jak już wejdę w opcje dodatku).
jakieś inne propozycje, lub pomysł jak pozbyć się owego błędu?

Djef
17-09-2013, 13:40
no to może chociaż będziecie potrafili mi pomóc z taką sytuacją.
Używam standardowego formularza z joomli. Nie wiem czemu, ale "rozjeżdża" mi się na stronie. Obrazek odlatuje na bok przy ruszaniu myszką, jak najadę na okienko pokazuje się opis (nie wiem jak go wyłączyć) i też wszystko skacze i lata... :(

hightower12
17-09-2013, 13:47
prześlij komunikat może ? bo skąd kto ma wiedzieć, najlepiej też iść do źródła chronoform ma dobre wsparcie twórcy - osobne forum gdzie sam kilka razy znalazłem dobre odpowiedzi, a i sam zakładałem tematy, czemu tak ciężko to wymyślić.

Djef
17-09-2013, 14:08
Jakbyś czytał uważnie, to zauważyłbyś, że komunikat wysłałem:
"Nieznany błąd

404 Nie znaleziono komponentu "

TO WSZYSTKO CO SIĘ POJAWIA.

hightower12
17-09-2013, 14:43
człeniu,
wchodzisz tu ktoś próbuje pomóc i na koniec masz pretensje ...
dziekuje za uwage.

Djef
17-09-2013, 21:28
Nie mam pretensji, tylko wyskakujesz na mnie, że nie umiem sobie poradzić (znaleźć forumu), przecież znalazłem to forum. Może nie jestem na tyle biegły w angielskim, żeby poradzić sobie na zagranicznym forum?
Skoro Ty pozwoliłeś sobie na miły komentarz, to ja też pozwoliłem sobie zauważyć, że nieuważnie czytasz. Nie pojawiło się nic, oprócz tego komunikatu.
Dziękuję za (nie)chęć pomocy.
pozdrawiam.


I ponawiam prośbę, oraz pytanie, bo bardzo chciałbym sobie poradzić, ale niestety nie potrafię... :/

Używam standardowego formularza z joomli. Nie wiem czemu, ale "rozjeżdża" mi się na stronie. Obrazek odlatuje na bok przy ruszaniu myszką, jak najadę na okienko pokazuje się opis (nie wiem jak go wyłączyć) i też wszystko skacze i lata... :(

hightower12
17-09-2013, 21:56
wystarczy wlepić post podobnej treści na forum chrono - link znajdziesz w google.
biegły w angielski - plissss.... to podstawy podstaw wystarczą by zadać pytanie reszta to będzie albo prosta odpowiedz albo użyj translatora google
nawet jeśli nie wiesz jak zadać pytanie można z tego skorzystać. uwaga link: http://translate.google.pl/

wysil się, nikt za Ciebie nie rozwiąże problemów jakie będą pojawiać się na każdym etapie pracy w joomla - bo niestety ale nie jest to system w którym nic nie trzeba szukać, przerabiać, testować etc...

jeżeli jesteś grafikiem też nie miej sobie za złe że nie ograniasz programistycznych prac, to nie jest dla wszystkich
proste.

ps. gdybym nie chciał - nie pisałbym od początku wątku.

Djef
17-09-2013, 22:07
No więc dlatego, że nie ogarniam programowania, marne podstawy zaledwie, dlatego piszę na takim forum jak to.
Nie musisz mi mówić, że trzeba kombinować, ale są ludzie (tutaj na forum), którzy mają takie problemy w jednym palcu i już od takich ludzi uzyskałem pomoc. Pokazali mi również jak przy następnej okazji poradzić sobie z takim problemem i jestem im bardzo rad.
Pierwsze pięć stron po wpisaniu zagadnienia w google, to właśnie forum joomla.pl także piszę tutaj. Uderzam do ludzi, którzy na prawdę potrafią i się znają, co już pokazali... Jeśli nie uda mi się znaleźć tutaj pomocy, wtedy będę szukał dalej.

hightower12
17-09-2013, 22:13
mi sie nie musisz tłumaczyć, zapisz sobie dobre rady - pomoże Ci to na przyszłość. uwierz mi.
warto uderzać z problemem we wszystkie źródła, czasem już po 10 min. można zaleźć odpowiedź, czasem na polskich forach info brak, a odpowiedzi brak. strata czasu. dlatego jak się pewnie kiedyś przekonasz materialce z za wody - to jest to.