PDA

Zobacz pełną wersję : Znikające wideo z youtube, artykuły widmo oraz komponenty w pozycji menu



LepszaStronaMuzyki
13-09-2013, 22:11
Witam:)

Mam sprawę do was bo nie rozumiem 3 spraw:
1. Dlaczego jak stworzyłem nowe menu na stronie/ Dodaję nową pozycję menu i w Pozycja macierzysta po rozwinięciu nagle posiadam jakieś komponenty które raczje nie bywają dostępne tam oraz nie są widoczne w tym menu które jest stworzone świeżo po instalacji..69896990
2. Artykuł widmo. Po zainstalowaniu joomla usunąłem artykuł oraz kategorię i póxniej także menu - to po świeżej instalacji. Usunięte poprzez zaplecze artykuł > kategoria > menu. Ku mojemu zdziwieniu artykuł po zalogowaniu do frontonu był widoczny było też moje menu, pomimo że usnąłem to z pozycji zaplecza. w artykuł wejśc nie mogłem, ale mogłem go edytować..:) zmieniłem kategorię na istniejącą i artykuł znikł całkowicie.

3. Znikające wideo dodawane poprzez TinyMCE. Jak wiemy, co potwierdzilo już tinyMCE z ich edytorem jest problem jeżeli chodzi o dodawanie wideo z youtube itd. Embed Video. Da się to naprawić usuwając z ustawień iframe i wpisując cokolwiek ( pole nie może być puste) - jak to naprawić już opisałem wcześniej. Ale kiedy Autor dodaje artykuł z pozycji frontonu wideo im znika. Nie mogą dodać wideo i zapisać bo pozostaje tylko przerwa między fragmentami tekstu. Ja jak dodaję z pozycji zaplecza jest ok jako superadmin z pozycji frontonu także. Autorzy nie mogą zarzekają się, że im znika i tak jest dlaczego?

4. wolne zapytanie MySQL wykonane przez Extrawatch. jak to zniwelować? co jest przyczyną wolnych zapytań?

Dziękuję za pomoc i wsparcie:)

LepszaStronaMuzyki
14-09-2013, 12:30
3. Znikające wideo - dlaczego? gdyż w konfiguracji globanej mamy filtrowanie z zalezności od poziomu dostępu. Musimy ustawić co który poziom Autor, Korektor itp mogą dodawać w artykule.
Porada: najlepiej ustawić Biała lista i obo wpisać co może być użwane przez dany poziom (rejestrowany,autor administrator itp. ) dzięki temu to co dodamy będzie mógł używać a reszta będzie zablokowana:)

LepszaStronaMuzyki
20-09-2013, 22:23
Czy nikt nie może mi pomóc??

mjmartino
21-09-2013, 12:22
2. Włączony cache strony pewnie.
1. nie bardzo wiem co masz na myśli... "jakieś" to pojęcie bardzo ogólne.
4. Lepszy serwer ;) To dodatek który monitoruje na bieżąco wiec nie spodziewaj sie cudów na virtualnym serwerze bo nie tylko ty korzystasz z bazy danych. A przy takich komponentach baza danych raz ze puchnie szybko dwa ma co robić w przypadku zapytań.

LepszaStronaMuzyki
22-09-2013, 11:39
1. nie bardzo wiem co masz na myśli... "jakieś" to pojęcie bardzo ogólne.
"Jakieś" zostały przedstawione na zrzutach ekranu.. mało widoczne? to przesyłam większa wersję.
7006
i oczywiście nie mam na myśli tych które sam stworzyłem tylko zaczynającie się od - com. teraz jest to bardziej "zrozumiałe?" bo sądziłem, że oczywiste będzie iż pozycje menu które sam stworzyłem nie będą dotyczyły mojego problemu/zapytania...

mjmartino
22-09-2013, 12:24
To takie pytanie instalowałeś J! najnowsza z lini 2.5.14 ?
Oczywiście na czystą bazę ?
Instalkę pobrałaś z zaufanego źródła czy wybrałeś automagiczny instalator od hostingu ?

LepszaStronaMuzyki
22-09-2013, 12:29
Instalacja była na najnowszej wersji czyli 2.5.14
Czysta baza
Instalacje pobierałem od nas z Polskiej Strony Joomla - nigdy nie wybieram instalatorów hostingowych (często mają nieaktualne wersje)

Pierwszy raz mi się takie coś pojawiło i dlatego nie wiem skąd wynika problem:(

mjmartino
22-09-2013, 13:11
Hmm spróbowałbym ręcznie wgrać bazę lub zainstalować lokalnie na serwerze sprawdzić czy jest wszystko okey, zrobić kopie i odtworzyć na serwerze.
Coś gdzieś podczas instalacji musiało pójść nie tak.. tak przypuszczam. Chyba że ktoś ma inny pomysł co mogło pójść nie tak.
A tak z ciekawości jeszcze hosting gdzie masz ?

LepszaStronaMuzyki
22-09-2013, 14:14
Hoting ma na hostinger.pl :) wcześniej na 000webhost.com:)
od kiedy mam J!2.5 i hostinger.pl to są same problemy - J!1.5 i webohst to było idealne połączenie i zero problemów..

W sumie mi te komponenty nie przeszkadzają:) ale dziwi mnie że są. Przy instalacji nie wyskoczył mi żaden błąd :) Skoro już taki wyjadacz jak Ty nie zna odpowiedzi to dam sobie spokój:)
To czy masz pomysł na komponent który wyświetli mi statystyki odwiedzin? tylko trochę mniej rozbudowany? bo przydałby się jakiś co mi wyświetli ilość wejść unikalnych, odświeżeń itp ?

zwiastun
22-09-2013, 14:21
Raczej niemożliwe, żeby się tak działo samo z siebie. Widoczne pozycje menu to pozycje menu zaplecza (komponentów zaplecza). Nie maja prawa się tutaj pokazywać.
Na pewno nie manipulowałeś przy bazie danych?

Jesli tak jest, sugeruję instalację lokalnie, przeniesienie ręcznie danych póki jest ich niewiele, a następnie kopia witryny wykonana Akeeba Backup i odtworzenie na serwerze. Kontynuowanie pracy, gdy jest ewidentny błąd w instalacji, nie ma najmniejszego sensu.

PS Póki co na polskiej stronie Joomla udostępniamy jedynie łącza - pakiety instalacyjne pobierane są bezpośrednio z JoomlaCode.org, także na pewno to nie jest problem pakietu instalacyjnego.

LepszaStronaMuzyki
22-09-2013, 14:55
Wykonałem od nowa instalację Joomla na nowym koncie na hostingu. Czysta baza, czysta Joomla. Stworzone przez Joomla menu nie posiadało tych komponentów a jak już ja stworzyłem nowe menu były.. to teraz pytanie gdzie lezy problem? hosting? ale w jaki sposób niby?

mjmartino
22-09-2013, 22:40
Widać że prawdopodobnie wina leży w konfiguracji virtualnego serwera.
Czasem darmowe nie znaczy dobre, szczególnie jeśli chodzi o hosting. Warto wydać te kilkadziesiąt zł (na rok) na hosting i niemieć problemów ;)

LepszaStronaMuzyki
22-09-2013, 22:55
Do marca:) w Marcu przechodzę na płatny hosting. Lokalnie znalazłem o12.pl dość dobre parametry i ceny :)

phoeker
08-10-2013, 12:54
podobny problem pojawia się przy przejściu z j1.5 na j2.5 ten problem można rozwiązać ręcznie szperając w bazie i usuwając niepotrzebne elementy. - zalecam ostrożność można popsuć :)-