PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączenie opcji "toggle" w formularzu wysyłania artykułu.



bartek1981
14-09-2013, 17:57
No właśnie. Dodałem do strony logowanie. Zalogowałem testowego użytkownika. Mogę z poziomu strony wysłać artykuł do domyślnej kategorii, którą wcześniej utworzyłem. Chcę jednak, by zarejestrowany użytkownik miał dostęp tylko to najbardziej podstawowych opcji edytora na stronie. Czyli chcę dla niego wyłączyć możliwość formatowania tekstu i dodawania innych rzeczy takich, jak paginacja i inne. Czy da się to jakoś ustawić w zapleczu?

seba.adm
14-09-2013, 18:25
Witam.

Zainstaluj sobie edytor JCE (http://extensions.joomla.org/extensions/edition/editors/88). W jego konfiguracji możesz tworzyć "Profile" zarówno dla grup użytkowników, jak i poszczególnych komponentów. Dla każdego profilu możesz precyzyjnie określić jakie funkcje edytora będą dostępne la poszczególnej grupy.

bartek1981
14-09-2013, 19:10
Okej, już mam, ale nie rozumiem dlaczego nie mogę wyłączyć opcji z "plugin parameters". Odchaczyłem co chciałem, zapisałem, wszedłem z powrotem do tego profilu, patrze a tu nadal opcje w "plugin parameters" są włączone. Dziwne, prawda?

bartek1981
14-09-2013, 19:44
Jeśli opisuję coś nie jasno, to powiedz(cie), bo widzę, że temat się uciszył.

zwiastun
14-09-2013, 20:33
Odpowiedział Ci @seba.adm. Opcje rozszerzone w TinyMCE dotyczą tylko edytora w trybie rozszerzonym i nie dają swobody decydowania o doborze narzędzi, jaki by Tobie odpowiadał.
A ponieważ nie podajesz szczegółów, który "guzior" wyłączyłeś, a mimo tego się pokazuje, wiec trudno dalej prowadzić dyskusję.

bartek1981
15-09-2013, 00:33
Okej. Jestem w "profile" i klikam w profil front-end. Wybieram wyłącznie registred i author. Area zaznaczam tylko front-end. Device ustawiam na desktop, tablet i phone, czyli bez zmian. All komonents. Enablet na yes oczywiście. Additional feature wszystkie wyłączone tzn. odhaczone. Editor toggle na no. I teraz: plugin parameters. W Articles breakes mam readmore i pagebreak. Obydwa wyłączam tzn. odhaczam. W tym samym miejscu wyłaczam też cały szereg innych opcji, których nie chcę w edytorze dla zarejestrowanych użytkowników, ale niestety gdy robie zapisz i zamknij, to np. readmoe i pagebreak są znowu włączone. Dlaczego? Nie wiem. Poza tym na stronie również te wszyskie opcje nie znikają, a chciałbym też żeby zniknęła opcja wyboru: public, registred, special.

Dajcie spokój. Przecież jak opiszę tutaj ustawienia wszystkich opcji (czyt. trochę ich dużo), to mnie zakatują administratorzy tego forum. Więc starałem się wymienić najważniejsze.

Przepraszam. Zapomniałem dodać, że na początku profile front-end miałem wyłączony i włączony był tylko default. Teraz mam włączone default i front-end.

seba.adm
15-09-2013, 02:57
@bartek1981, jak możesz podeślij dane do logowania na zaplecze (konto głównego administratora) na priv to sprawdzę.

bartek1981
15-09-2013, 12:22
@seba, wysłałem ci wiadomość na priv, dzięki

seba.adm
15-09-2013, 14:02
To co w tej chwili musisz zrobić - w skrócie:

1. Zmiana hostingu - darmowy hosting = darmowe problemy, chociażby związane z tym że edytor JCE nie zapisuje wszystkich ustawień konfiguracji.
2. Alternatywne rozwiązanie to JAMP - www.jamp.joomla.pl
3. Aktualizacja Joomla! do wersji 2.5.14
4. Odpowiednia konfiguracja w profilu użytkownika JCE (ikony w przyborniku + pozostałe parametry w kolejnych zakładkach danego profilu) i właściwe przypisywanie użytkowników do grup