PDA

Zobacz pełną wersję : Opcja redagowanie artykułów po zalogowaniu



bartek1981
15-09-2013, 21:42
No właśnie. Zauważyłem pewną wadę joomla. Na stronie mam moduł logowania. Stworzyłem użytkownika. Zalogowałem się jako ten użytkownik i nagle okazało się, że po zalogowaniu mogę na stronie redagować artykuły: np w pozycji przeglądu artykułów pod każdym tytułem artykułu. Czy istnieje jakiś sposób wyłączenia tej ikony? Bo to jest bez sensu. W tym momencie każdy zalogowany użytkownik może dodawać i przerabiać mi artykuły na stronie. Jakiś idiotyzm kompletny.

Aha, zapomniałem dodać, że w uprawnieniach dla registred mam na dozwolone mam ustawione tylko logowanie do witryny. Wszystkie inne opcje dla registred mam dziedziczone, ale z prawej wyraźnie jest wszystko:niedozwolone. Jak już mówiłem, to jest jakiś kanał kompletny.

bartek1981
15-09-2013, 22:34
Temat spadł w dół to go odświeżam.

zwiastun
15-09-2013, 23:24
Czy to się Tobie pokazuje, czy użytkownikowi, który jest w grupie zarejestrowanych (registered)?
Jeśli Tobie, to dlatego, że logujesz się pewno z uprawnieniami administratora

Tor_
15-09-2013, 23:42
Joomla działa dokładnie tak jak ją skonfigurujesz .Prawdopodobnie masz niewłaściwie skonfigurowane "prawa dostępu" Jeżeli w artykule .Prawa dostepu do artykułu -> "Registered" masz ustawione "Dziedziczone" oznacza to dokładnie , że będą użyte uprawnienia z konfiguracji globalnej.I tak w konfiguracji globalnej joomla opcja "uprawnienia" masz "Ustawienia uprawnień (prawa dostepu) Tam konfigurujesz prawa dostępu między innymi do edycji artykułów

bartek1981
15-09-2013, 23:55
Wiesz, o prawach dostępu to ja wiem. Jednak czegoś tu nie rozumiem. Z jednej strony mam registred na dziedziczone a z drugiej strony równierz w registred mam na niedozwolone. No to jak to w końcu jest? Albo coś jest albo czegoś nie ma. Inaczej się nie da. Wszystkie opcje z prawej strony w registred są niedozwolone z wyjątkiem jednej: logowanie.

I nie rozumiem jeszcze jednego. Dlaczego mam ustawione autor,editor i publisher wszystko na dozwolone i jedyną opcję, która nie ma kłódki jest "pełna kontrola". Nie wiem. Może to właśnie jest przyczyną. Szczerze mówiąc nie chcę za bardzo mieszać w tych uprawnieniach, bo nie chcę czegoś rozwalić nie chcący.

____________
Czekaj czekaj...w artykule mówisz? Faktycznie, wszedłem do artykułu i rzeczywiście w artykule w registred są same dozwolone. Okej, sprawdzę to.
___________
Okej, udało się, dzięki.

zwiastun
16-09-2013, 00:33
Z jednej strony mam registred na dziedziczone a z drugiej strony również w registred mam na niedozwolone. No to jak to w końcu jest?
To może poczytaj objaśnienia, przeczytaj na wiki poradnik ACL w Joomla. Bo to dość istotne, żeby rozumieć.