PDA

Zobacz pełną wersję : moduły do prezentacji artykułów-problemy (z joomla czy z modułami?)



paclife
16-09-2013, 18:17
Witam, mam pewien problem z modułami do publikacji artykułów. Np. Lof Article Slideshow, Xpert Caption czy Xpert Scroller. Chodzi o to że publikując artykuły podpinam je z którymkolwiek z tych rozszerzeń i wszystko jest ok, poza jedną bardzo ważna rzeczą w tej kwestii. Że po kliknięciu na jakiś artykuł w tych rozszerzeniach otwiera mi go tak jakby na tej samej stronie, czyli że artykuł mam nad rozszerzeniem i wygląda to strasznie. Chciałbym żeby artykuł otwierał się na nowej czystej stronie (nie w nowym oknie), czyli był tak tylko artykuł. Czy musze zmienić cośw opcjach artykułów czy konkrentego rozszerzenia?

palyga007
16-09-2013, 18:24
Jeśli artykuł nie posiada swojej pozycji w menu chociażby w postaci przeglądu artykułów z danej kategorii! to J! traktuje jego wyświetlanie jako wyświetlanie artykułu na startowej.


PS: Proszę nie zakładać 2 tematów tej samej treści. Jeśli pomyliłeś dział zgłoś temat do przeniesienia.

paclife
16-09-2013, 18:43
ok, dzieki za info, czyli co musze ustawic zeby po kliknieciu w artykuł w którymś z rozszerzeń, wyswietlam sie tylko sam artykul?

palyga007
16-09-2013, 19:20
W tym momencie kusi mnie, aby odesłać Cię na wiki.joomla.pl, ale co mi tam.

Jeśli artykuł, należy do kategorii x to w menu utwórz menu będące przeglądem artykułów z kategorii "x".

Dla modułu ustaw wyświetlanie tylko w wybranej pozycji menu, będącej dla Ciebie pozycją "startową" strony.

Wtedy zadziała.

PS: Pytanie z podstaw podstaw. Także przed następnym proszę jednak trochę postudiować dostępne materiały.

paclife
16-09-2013, 19:51
sory ale wydaje mi sie ze sie nie rozumiemy, chodzi mi o powiązanie artykułów i ich wyświetlania z modułami służącymi do ich prezentacji (np. LofArt. Slideshow)
załóżmy że moduł do artykułów mam na stronie głównej, jednak nie mogę mieć tam też artykułów ponieważ byłoby to bez sensu (moduł do artykułów i artykuły byłyby w tym samym miejscu) i jeśli w menu strony głównej zrobie przegląd artykułów kategorii x, to będą one tam widoczne, ja chce żeby one były widoczne dopiero po kliknięciu w któryś z nich w Lof Art.... Powiem jeszcze raz co chce osiągnąc, mam na głównej stronie moduł do prezentacji artykułów. Klikam na artykuł w tymże module i przenosi mnie do SAMEGO artykułu, a nie jak teraz do artykułu ze wszystkimi modułami. O to mi chodzi. Po kliknięciu w artykuł w Lof Art Slideshow mam mieć tylko ten artykuł w który kliknąłem.

Karol99
17-09-2013, 21:31
Zrób tę pozycję w menu, którego w ogóle nie wyświetlisz na stronie (nawet nie potrzebujesz tworzyć dla niego modułu)

paclife
17-09-2013, 21:58
tak, tylko że ja chce użyć tego rozszerzenia do ładnego prezentowania artykułów (w tym przypadku LA Slideshow)