PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie przed wysyłaniem SPAMU Joomla 2.5.8 + JNews 7.7.1



jan1975
17-09-2013, 12:18
Dzień dobry,

Nie lada problem miałem z kontem hostingowym, które zablokowało mi funkcję wysyłania poczty przez .php z tytułu SPAMU z użyciem nieznanego skryptu pocztowego, który nie wiem dlaczego pojawił się w katalogu /modules. (Prawdopodobnie jakiś plik czy wirus wgrał mi się do tego katalogu poza moją kontrolą) Ale mniejsza z tym. Gdy pojawił się problem miałem wersje Joomla 2.5.8 i Jnews 7.7.1. Zostało to zaktualizowane do wersji J 2.5.14 i JNews 8.2.1 . Jak można zablokować lub zabezpieczyć się na przyszłość aby nic do katalogów nie było wgrywane, i co najważniejsze nie był wysyłany spam w przyszłości.Zainstalowałem bezpłatną wersję jHackGuard ale nie wiem czy to wystarczy.


Może ktoś doradzić jaki komponentlub plugin był by dobry

Pozdrawiam Janek

alex51
18-09-2013, 07:34
(Prawdopodobnie jakiś plik czy wirus wgrał mi się do tego katalogu poza moją kontrolą) Ale mniejsza z tym. Nie bagatelizowałbym tego problemu. Kwestia zabezpieczenia na przyszłość musi być poprzedzona dogłębną analizą przyczyn i sposobów dokonanego ataku. Żadne z dostępnych rozszerzeń nie daje 100% zabezpieczenia, najważniejszy jest zdrowy rozsądek, częste aktualizacje, bieżące robienie kopii bazy oraz kopii plików w razie instalowania nowych rozszerzeń a także nieustanne dbanie o bezpieczeństwo komputerów mających dostęp do zaplecza, ftp i serwera bazy danych.

zwiastun
18-09-2013, 12:02
Zapraszam do uważnej lektury
http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/mam-witryne-w-joomla/postepowanie-po-wlamaniu

Tor_
18-09-2013, 15:09
Zerknij tutaj (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/spam-protection)

zwiastun
18-09-2013, 15:14
@Tor_ - zwróć uwagę, że @jan1975 daje wyraźnie dowód na to, że witryna została zhakowana. "Zabezpieczanie" zhakowanej witryny, nad którą kontrolę ma wlamywacz, nie ma najmniejszego sensu. najpierw trzeba "posprzątać po wlamaniu"

Tor_
18-09-2013, 15:32
Masz racje w zasadzie chodziło mi o radę jak powinien po uporaniu się z atakiem zabezpieczyć swoja witrynę przed kolejnymi atakami .Użył w zdaniu "zabezpieczyć się na przyszłość" zwróciłem na to uwagę