PDA

Zobacz pełną wersję : Lightbox w artykułach



Pajlok
17-09-2013, 12:49
Witam, poszukuję dodatku, który pozwoliłby mi wstawiać zdjęcia otwierane na zasadzie lightbox.
Chodzi o to, że na stronie będą produkty, każdy w osobnym artykule i w każdym ma być małe zdjęcie, po kliknięciu którego otwierać się będzie duże. Problem w tym, że będę musiał pokazać właścicielowi jak ma dodawać kolejne produkty ze zdjęciami, więc nie może to być zbyt skomplikowane.

Przed chwilą zainstalowałem Rokbox2, wstawianie zdjęcia za pomocą kodu:

<a data-rokbox data-rokbox-caption="Autogenerated Thumbnail" data-rokbox-generate-thumbnail href="/extensions/images/rokbox2/planes_2.jpg"></a>

jest proste i wygląda to dobrze, tylko problem w tym, że nie mogę ustalić rozmiaru generowanej miniaturki, a automatyczna miniaturka obcina część zdjęcia. Nie chcę używać opcji Manual Thumbnail ponieważ trzeba by do każdego zdjęcia robić miniaturę. Dodawanie zdjęc musi być proste, upload przez przycisk "Grafika" w edytorze i jeśli nie da rady żeby tak dodawane zdjęcia od razu posiadały opcję lightbox, to przynajmniej żeby można wklepać linijkę kodu z linkiem do zdjęcia.

Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu i z góry przepraszam za kłopot.

@edit
udało mi się ustawić maksymalny rozmiar miniaturki, niestety jak ustawię 100x100 to takie wymiary ma miniaturka niezależnie od proporcji obrazka, tak więc Rokbox dalej obcina zdjęcia :/

KES
17-09-2013, 14:08
Mogę Ci polecić mój komponent - Fields and Filters, opis jego znajdziesz na forum(link) (http://forum.joomla.pl/showthread.php?71957-Fields-and-Filters-czyli-Pola-i-Filtry-dla-Joomla!-3-x-i-2-5-x&highlight=fields).
Dzięki niemu w łatwy sposób możesz dodać nowe pola np. pole obrazka. W opcjach pola masz możliwość w jaki sposób będzie skalowane oraz jaką wielkość ma mieć obrazek.
Edycja jest łatwa w widoku artykułu pokazuje Ci się nowa zakładka - Fields and Filters i w tej zakładce możesz dodawać zdjęcia. Po zapisie artykułu automatycznie zdjęcie zostanie przeskalowane. Jeżeli coś Ci pójdzie nie tak przeczyść cache i obrazek na nowo się wygeneruje po otwarciu na stronie.

Jak czegoś nie wiesz możesz napisać na PW lub założyć nowy wątek z problemem to postaram Ci się pomóc.

Pajlok
17-09-2013, 14:59
Dzięki za odpowiedź. Akurat walczę z edytorem JCE + pluginem MediaBox, bo wydawał się idealny ale mimo wysiłków nie chce mi się pokazać zakładka Popup od MediaBox. Wygoglowałem że inni też mieli z tym prolem, niestety u mnie to nie wina żadnego z opisanych tam :/

@edit
problem jest taki, że mam w edytorze tylko ikonę Image Editor, a powinna być jeszcze Image Editor Extended, taka sama tylko z żółtą gwiazdeczką w rogu. Niestety pomimo przeinstalowywania, włączania/wyłączania pluginu MediaBox nie ma tego przycisku w edytorze :/

Pajlok
17-09-2013, 15:55
Z tego co widzę, w Joomla 3.0 w JCE Media Box wyświetla się tylko w zakładce Image Editor Extended, który jest płatny. W poprzednich wersjach powinien się wyświetlać od razu w JCE, beż instalowania IEE.

@KES
Spróbuję Twojego dodatku :)

PS swoją drogą, nie wiem dlaczego mogę tylko raz zedytować post a kolejny muszę już pisać nowy.

Pajlok
18-09-2013, 10:19
Niestety nic nie działało tak jak chciałem, Fields and Filters to również nie to czego potrzebowałem.
Po dłuzszych poszukiwaniach znalazłem.
Dodatek nazywa się Multithumbs. Wystarczy dodać w artykule zdjęcie, ustalić jego rozmiar (miniatury) i już automatycznie jest dodana opcja otwierania go w okienku np. Lightbox. Jedyne z czym mam teraz problem, to rozmiar miniaturki. Ustale np. 50x50, to w artykule jest ok, lecz w widoku kategorii miniatura jest większa, gdzieś musi być ustawiony rozmiar dla zdjęc w widoku kategorii.
Gdyby ktoś wiedział gdzie to zmienić, byłbym wdzięczny i to w zasadzie na tyle :)

@edit
Wielkość w widoku kategorii ustawia się w Multithumbs w zakładce Blog Thumbnails Parameter.
Temat do zamknięcia, gdyby ktoś szukał Lightboxa do Joomla 3.x, który nie wymaga dopisywania żadnych rel'i, ani wklepywania obrazka w html, to polecam Multithumbs!