PDA

Zobacz pełną wersję : Podwójnie zainstalowany język polski



however
17-09-2013, 14:40
Koledzy ratujcie :) Nie wiem jakim cudem ale przy próbie spolszczenia Phoca Download coś namieszałem i stwierdziłem, że zacznę od zera. Odinstalowałem więc moduły, komponenty itp. związane z Phoca a następnie chciałem odinstalować też tłumaczenia. Jako, że instalator pokazał jakiś problem (niestety jakiś, gdyż go zignorowałem :zagubiony: ) usunąłem pliki przez FTP (te stricte związane z Phoca). Nie wiem dlaczego ale usunął mi się również język polski z całej Joomla! Po krótkich bojach zainstalowałem go ponownie. Niestety... Zauważyłem, że pomimo iż język witryny jest ustawiony na polski to moduły nie korzystają z tłumaczenia, więc tak na prawdę język witryny jest dalej angielski mimo "gwiazdki" przy j. polskim. Co ciekawe, język zaplecza mam zainstalowany podwójnie i oba są zaznaczone jako domyślne. Jak to przywrócić do normalności?

6993

Dodam jeszcze jak to wygląda w oknie zarządzania jako zainstalowane języki:
6994

oraz pakiety:
6995

however
17-09-2013, 16:42
Udało mi się odinstalować język polski. Teraz mam taki piękny komunikat:
6996

however
18-09-2013, 13:21
Ja tylko tak kontrolnie zapytam czy ten post jest widoczny? Walczę z tym ale nie mam już pomysłów. Dajcie proszęjakąś wskazówkę w czym może być problem...

however
18-09-2013, 14:25
Usunąłem ręcznie z bazy danych wpisy zawierające frazę "pl-PL" po uprzednim odinstalowaniu przez PA wszystkiego co polskie. Pomogło chociaż moje tłumaczenia poszły w...

- - - Updated - - -

P.S. fajne to forum, można pogadać z samym sobą...

zwiastun
18-09-2013, 15:33
Pomogło chociaż moje tłumaczenia poszły w...
Jakie tlumaczenia?
Wybacz, ale na pytania masz taką reakcję, do jakiej dają podstawę pytania (czyli żadną).
Czego się spodziewałeś?
Usuwasz pliki przez FTP. Przez pomyłkę nie te, które należy usunąć. Potem odinstalowujesz coś, czego już fizycznie nie ma, w tym plików, z jakich odczytuje informacje instalator Joomla.
Instalator pokazał Ci jakiś problem, który zignorowałeś. Nie piszesz jaki. Jakieś moduły "nie korzystają z tłumaczenia" - jakie moduły nie napisałeś, z jakiego tłumaczenia również.
A teraz jeszcze piszesz, że usunąłeś bez zastanowienia wpisy zawierające frazę pl-PL i winny Ci jest pewno brak odpowiedzi na Forum na Twój problem - wybacz ostrość - balaganiarza.

Napsułeś, należało po prostu zainstalować jeszcze raz Joomla, np. lokalnie, odtworzyć to, co zrobiłeś (nawet kopiując ręcznie), zajęło by Ci to godzina - dwie.

Twoja uwaga o forum bezcenna - może tylko się zastanów, dlaczego inni otrzymują odpowiedzi, nie muszą rozmawiać sami z sobą.