PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd podczas rejestracji.



happyland
03-02-2006, 11:04
Witam
Mam zainstalowaną najnowszą paczkę z Joomlą. Wszystko działa ok. poza jednym. Podczas zarówno próby rejestracji, jak i logowania użytkownika pojawia się komunikat:
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część serwisu.
Musisz się zalogować.
Logowanie w strefie administrracijnej przebiega bez problemów.

stone
03-02-2006, 11:07
Witam
Skad pobrana paczka?
Jakies dodatkowe komponenty?
Czy mozesz dac jakies konto testowe aby mozna to bylo zobaczyc?

happyland
03-02-2006, 11:23
Joomla! Power Edition 1.0.2
Ze wszystkimi możliwymi dodatkami.Jest pod adresem www.happyland.pl
Nie wiem co się stało ale dzisiaj nie przyjmuje mi również hasła administratora.
Serwer mam w nazwa.pl
Da się coś jeszcze z tym zrobić bez przeinstalowywania joomli?

stone
03-02-2006, 11:29
Hmm czy to jest nowa instalacja, czy cos bylo dogrywane, zmieniane?
Czy przedtem dalo sie logować:)
W stopce masz mambo, wiec jak to jest?:)
Bardzo ładna skórka:)

happyland
03-02-2006, 11:47
Nic poza skórkami i zdjęciami nie dogrywałem, wczoraj nie przyjmowało użytkowników, dzisiaj też mnie. Jeśli chodzi o stopkę to taka była dograna do skórki, którą znalazłem na jakiejś zachodniej stronie mambo i niezdążyłem jej zmienić.

happyland
03-02-2006, 12:05
Przypomniało mi się, instalowałem śnieg, ale był konflikt ze skórką więc odinstalowałem. Skórka jest faktycznie miła, ma jednak jedną wadę, przy większych elementach strony nieładnie się rozciąga.

stone
03-02-2006, 13:07
A tak przez przypadek nie potraktowałeś JoomliPE jako upgradu? Gdyz ta paczka to jest tylko i wylacznie do nowej instalacji a nie napisania.

happyland
03-02-2006, 13:16
poprzednio było w tym miejscu mambo ale wszystko wykasowałem, bazę danych usunąłem i założyłem nową.

stone
03-02-2006, 16:14
Hmm, skoro nic nie instalowales to moze jednak warto przeinstalowac caly skrypt, tak dla pewnosci, gdyz nie przychodzi mi nic konkretnego do glowy co to moze powodowac.
Jedyne jeszcze co moglo by byc powodem to jezeli mialbys zainstalowene phpbb na joomli i dodal uzytkownika z poziomu panelu admina gdyz przy takiej integracji ta opcja nie dziala

happyland
03-02-2006, 17:16
To chyba dobry trop, mam phpbb i coś tam mieszałem, próbowalem się dostać do panelu administracyjnego z poziomu administracji joomli, wyskoczył mi bład. Potem się dostałem z poziomu strony na hasła administracyjne joomli. Da się to jakoś odkręcić?

happyland
03-02-2006, 19:13
Próbowałem dostać się do mojego forum bezpośrednio po ścieżce dostępu. Wyświetlił mi się nagłówek forum i komunikat:
Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/happyland/ftp/happyland/components/com_forum/index.php on line 366

stone
03-02-2006, 20:54
OK to pokolei, bo sie pogubimy:)
Czyli masz forum phpbb, czy dodawałes jakiś uzytkownmikow z poziomy panelu admina Joomli, jezeli tak to wejdz do bazy i ich usun.

happyland
03-02-2006, 23:05
Ja jestem jedynym uzytkownikiem. Może łatwiej będzie jak przeinstaluję paczkę? Tylko powiedz mi czegomam nie robić żeby problem się nie powtórzył...

stone
04-02-2006, 00:53
Po pierwsze instalowac tylko jedno forum, niestety istnieje mozliwosc ze mozna wybrac oba dostepne obecnie jak sie nieszczesliwie kliknie, wiec sprawdz dokladnie ze jest zaznaczone tylko phpbb2
Po zainstalowaniu aby dodac nowego uzytkownika nalezy uzywac tylko formularza rejestacji ze strony glownej
I to chyba tyle:)

happyland
04-02-2006, 00:59
Dzięki za pomoc. Jutro biorę się do nowej instalacji.