PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem do panelu joomla 2.5 (rozwiązanie)



MacieQS90
18-09-2013, 02:12
Witam,
Temat wałkowany po stokroć. Dużo z was miało problem przy logowaniu się do panelu lub na stronę, po wpisaniu loginu i hasła odświeżała się strona...
Po pierwsze należy sprawdzić w bazie danych cz włączone są dodatki:
Wchodzimy w tablice *_extensions (* bo u każdego tablice w bazie danych mają inny przedrostek) po prawej stronie pojawą się rekordy. Na dole strony wchodzimy w stronę "3" i sprawdzamy czy przy rekodzie plg_authentication_joomla (id 401) kolumna "enbled" i "acces" ma wpisane wartość "1" (jeśli jest 0 należy przepisać na "1"). Analogicznie sprawdzamy rekord plg_user_joomla (id 432).
Jeżeli powyższe dodatki są włączone, należy wejść na serwer ftp i z katalogu głównego ściągnąć plik configuration.php
otwieramy (* usuniete przez moderatora) edytorem tekstu (poprawnie obsługującym zapis w utf-8 np. Notepad++, Pspad) i szukamy linijki : public $cookie_domain = '*****';
Dużo ludzi między apostrofami ma wpisane jakieś info, czy to nazwa strony czy adres...
od razu piszę MIĘDZY APOSTROFAMI MA BYĆ PUSTO, tak pusto.
Ja miałem podobne problemy i wiele godzin szukania po forach nic nie dało. Na jednym ktoś kazał wstawić tam średnik, ale to też nie pomogło, więc zostawiłem puste i problem rozwiązany.
Poprawna linijka ma wyglądać tak: public $cookie_domain = '';
Zapisujemy i wgrywamy plik na serwer i hula :)
Pozdrawiam

Jola
18-09-2013, 04:00
Tylko nie notatnikiem - jeśli Twoja porada ma przynieść pożytek a nie szkodę dla serwisu - to proszę popraw ten wpis.