PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd: Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytts ....



nekro
19-09-2013, 09:37
Witam, dziś wchodzę na stronę i nagle błąd:
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 24 bytes) in /home/ospbrzoz/domains/ospbrzoz.linuxpl.info/public_html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 498
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 79 bytes) in /home/ospbrzoz/domains/ospbrzoz.linuxpl.info/public_html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 498
Na stronie nic nie było ruszane od ponad dwóch tygodni. Po ponownym odświeżeniu wszystko wróciło do normy, ale nie na długo co jakiś czas pojawia się ten błąd.
Zaplecze chodzi bez problemu.
Ma ktoś pomysł co mogło wysiąść ?
Adres: www.ospbrzoza.pl

poniatowski
19-09-2013, 09:43
Trzeba zwiększyć dostępną pamięć. Może daj na początku skryptu
ini_set('memory_limit', '-1');

Zwiększysz tym pamięć. -1 oznacza bez limitu. Więcej poczytaj w manual:
http://pl1.php.net/manual/en/ini.core.php#ini.memory-limit

nekro
19-09-2013, 10:06
Problem ustał, dzięki bardzo.
Co może powodować ten brak pamięci ? Za duża ilość dużych zdjęć ? Bo to chyba najbardziej obciąża stronę.

poniatowski
19-09-2013, 11:19
Czy zdjęcia tego nie jestem pewny, szczerze wydaje mi się, że to nie chodzi o zdjęcia (ale nie mam pewności) możesz przetestować i napisać.

Ta pamięć jest po stronie serwera, może masz jakiś tańszy z małą pamięcią. I cały skrypt PHP, który jest wykonywany po stronie serwera zrzera pamięć, co następstwem jest jej brak i zatrzymanie działania skryptu. A same zdjęcia są wyświetlane dopiero w buforze przeglądarki użytkownika.