PDA

Zobacz pełną wersję : Zarządzane użytkownikami oraz dostępem do artykułów, plików, zdjęć



poniatowski
19-09-2013, 12:02
Witam,

Na stronie chcę mam dodany moduł logowania. Użytkownicy rejestrują się i logują na stronę.
Do tego chcę podpiąć możliwość zarządzania userami. Tylko chcę dodawać/odejmować uprawnienia
zarządzania plikami. Np Dany user może edytować wszystkie artykuły, ale nie może przeglądać czy dodawać
plików do artykułu. Taki moduł zarządzania użytkownikami oraz plikami.

Gall Anonim
19-09-2013, 12:38
Załóż sobie JCE
skonfiguruj edytor do potrzeb
Powyłączaj przyciski pod spodem (dodaj obraz)
I po sprawie
Pzdr

poniatowski
19-09-2013, 12:45
To chodzi o JCE edytor ? A gdzie dokładnie wyłączę te przyciski odpowiednio do statusu konta?

zaplece -> komponenty -> JCE -> Profile i tu wybieram co tam chcę przypisać do danego profilu konta?

A co z kafelkiem Mediami po zalogowaniu się usera ? User nie będzie mógł dodawać plików przy artykule, ale będzie mógł wgrać na serwer?

A nie można stworzyć takiego moduły, przez który można by było się logować ze strony www, a nie przez Joomla? I tam zarządzać userami i plikami?

Gall Anonim
19-09-2013, 12:58
Dałem rozwiązanie - przeklikaj
reszta po twojej stronie
pzdr

poniatowski
19-09-2013, 12:59
Ok, już wiem co i jak :) tak jest ok:) własnie dopiero teraz przeklikałem jest ok :) dzięki wielkie

poniatowski
20-09-2013, 14:40
Załóż sobie JCE
skonfiguruj edytor do potrzeb
Powyłączaj przyciski pod spodem (dodaj obraz)
I po sprawie
Pzdr

A gdzie dokładnie jest możliwość wyłączenia tego przycisku z grafiką. Przeszukałem wszystko i nie znalazłem, to jeszcze trzeba coś doinstalować czy jak ?

Po za tym chodzi o wyłączenie tego przycisku Grafika tylko dla danej grupy użytkowników, nie dla wszystkich userów .

Gall Anonim
20-09-2013, 17:55
Pokombinuj z ACL + JCE i dodatkiem do przycisku wyświetlającego "dodaj grafikę"
Miłej zabawy :)