PDA

Zobacz pełną wersję : Po trzy artykuły z jednej kategorie artykułów, ale inne kryteria



poniatowski
19-09-2013, 13:28
Witam,

Na stronie chcę umieścić po 3 najpopularniejsze, najwcześniej dodane i polecane artykuły z kategorii artykuły.
Jak mogę uzyskać taki efekt w Joomla?

Nie wiem jak pobrać te 3 artykuły? Czy przez jakiś moduł czy coś? Czy stworzyć 3 moduły? Nie wiem od czego zaczać?

Gall Anonim
19-09-2013, 13:47
Ponieważ są to różne parametry wyboru i co więcej mogą ulec zmianie w przeciągu minuty -osobiście użyłbym do tego celu trzech modułów umieszczonych bezpośrednio pod sobą w oczekiwanej kolejności.
Pzdr
P.S. Zanim zapytasz których modułów -poszukaj tak w standardowych jak i na JED

poniatowski
19-09-2013, 14:00
Właśnie tu też jest mały problem, bo moduł ma wyświetlać zdjęcie + np 200 znaków artykuły + czytaj więcej. Jak na razie znalazłem tylko artykuł + czytaj więcej, bez zdjęcia. te zdjęcie to zdjęcie dołączone do danego artykułu.

- - - Updated - - -

To podpowiedz chociaż jak szukać albo czego szukać ?

- - - Updated - - -

A i do tego mam problem z
<jdoc:include type="component" />
ponieważ jak dam

<jdoc:include type="modules" name="tabs1" style="None" />
<jdoc:include type="modules" name="tabs2" style="None" />
<jdoc:include type="modules" name="tabs3" style="None" />

to mam problem z modułem szukaj. Jak szukam czegoś na stronie głównej to dodaje mi te 3 moduły i to co jest w <jdoc:include type="component" /> i jest mismache. Jak tego uniknąć ?

poniatowski
19-09-2013, 14:45
Ok, moduły już mam:) zrobiłem jak napisałeś 3 oddzielne modułuy. Są zdjęcia, 300znaków i zdjęcia:)

tylko ostatni problem to połączenie modułu szukaj z tymi 3 modułami. Czy można jakoś sprawdzić czy
<jdoc:include type="component" />
jest pusty przez PHP? Wtedy można było by ładnie pokkierować co ma się wyświetlać ?

Gall Anonim
19-09-2013, 15:04
Wyszukiwanie zaawansowane, lub odpowiednia szukajka z JED

poniatowski
19-09-2013, 16:16
hm...
Na pewno idzie to zrobić z tym modułem podstawowym z Joomli :)
A dwa nie masz pewności, że nowe moduły nie dadzą podobnego efektu?

- - - Updated - - -

Wiem w czym problem,
<script type="text/javascript">
$(document).ready(function() {
$( "#tabs1" ).tabs();
});
</script>

Tabsy z jQuery wszystko rozwalają, ale dlaczego i jak to naprwić? nie wiem ...

- - - Updated - - -

Jak policzyć ilość znaków w wyświetlanym componencie ? przez PHP ? albo jak zwrócić content przez kod PHP, zamiast używając
<jdoc:include type="component" />

Gall Anonim
19-09-2013, 16:21
Szczerze mówiąc jestem praktycznie laikiem jeśli chodzi o php dlatego chociażby dość efektywnie udaje mi się poruszać w tym co mam do dyspozycji z rozszerzeń.

poniatowski
19-09-2013, 16:24
właściwie to ten kod działa tylko wszystko rozwala jQery i nie jak nie mogę tego zmienić ...

W ogóle pytanie dlaczego to się sypie?

KES
19-09-2013, 17:20
@poniatowski jeżeli chcesz się dowiedzieć czemu "jQuery" się sypie to musisz dać link do strony, bo nikt nie wie jakie pliki js już dodałeś do strony.

A co do pobierania buffora strony, to poczytaj o:


JFactory::getDocument()->getBuffer() // interesuję cię metoda getBuffer

Jola
20-09-2013, 02:30
Witam,
co to znaczy: "połączenie modułu szukaj z tymi 3 modułami", "i jest mismache"?
Napisz jasno o co Ci chodzi?

poniatowski
20-09-2013, 12:17
Wszystko już gra :) Dałem inny skrypt na Tabsy w jQuery. Przeglądnąłem też pobieranie buffora. Dzięki wszystkim za pomoc :)

- - - Updated - - -

A głównie chodziło o to, że jak miałem na jednej podstronie wyświetlaną zawartość z tych 3. modułów, które pobierały po 3 artykuły pod danymi kryteriami + component. I w momencie, gdy szukałem czegoś na stronie przez moduł szukaj, wynik który się wyświetlał, wyświetlał się dwa razy w tej części component :/ teraz jest ok jak zmieniłem skrypt na tabs.