PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzyczne menu ale nie cała strona.



arfoto
19-09-2013, 23:21
Witam,
Mój problem jest następujący - zrobiłem instalację J2.5 szablon youtheme showroom i wszystko pięknie tylko wymyśliłem sobie, że chciałbym na tej stronie głównej zrobić przejście na tak jakby oddzielną stronę czyli zrobiłem drugie menu, moduły i poprzypisywałem do pozycji. Generalnie wszystko pięknie nawet style się fajnie pozmieniały tak, że tło jest inne i wygląda jakby to była odzielna strona tylko ma w menu pozycję powrót na stronę 1. I wszystko działało dopóki nie wymysliłem, że druga strona będzie w 2 językach... i tu zaczął się problem bo robię sobie zgodnie z opisami z forum -> włączyłem filtr języków , dodałem język zdublowałem menu na menu2 ustawiłem języki pojawiły się flagi i teraz odpalam głowną strona1.pl przechodzę na strona2.pl i na strona2.pl zmieniam język na EN i to już jest koniec. Bo od tej pory nie działa powrót na strona1.pl. Za każdym razem jak w menu przypisze te flagi to adres główny - bo dodam, że nie ma subdomen. Nie wraca na strona1 tylko pokazuje odrazu strona2 dopiero jak w menu wyłączę flagi to wraca wszystko do normy ale na strona2.pl nie mam tłumaczenia
Czy ktoś robił coś takiego? Jak to ugryźć bo na forum nie znalazłem takiego przypadku.

Pozdrawiam,
AM

Gall Anonim
20-09-2013, 10:23
Coś namieszałeś - myślę że najprościej jest użyć FaLang i opublikować moduł zmiany języka na części dwujęzycznej - całość wymaga trochę gimnastyki i dokładnej konfiguracji ale da się zrobić.
Pzdr

arfoto
20-09-2013, 10:37
Dzięki za odpowiedź, czytam o tym FaLang i widzę, że jest bardzo podobny do tego z J2.5 tylko mi chodzi tak najprościej mówiąc o to aby nie tłumaczyć strony głównej tylko umożliwić komuś przetłumaczenie danej pozycji z menu - czyli przechodzi na zakładke i tam jest wyświetlany moduł PL i tam aby dopiero była ikona i klikając tłumaczyło na EN ale gdy kliknie strona główna to aby wracało normalnie do strony głównej nie tłumaczonej. I problem jest taki, że jak zrobię to tłumaczenie to nie działa mi strona główna tylko wtedy pokazuje tą jedną zakładkę w której jest tłumaczenie ;/

Gall Anonim
20-09-2013, 11:02
Osobiście robiłbym to wykorzystując FaLang - ale jeżeli zakładka ma być tylko angielsko języczna to trochę inna sprawa -jeżeli dwu języczna to inna sprawa -określ się

arfoto
20-09-2013, 11:06
Cała strona polska - a jedna pozycja menu 2 języczna.

Gall Anonim
20-09-2013, 11:14
No to FaLang - nieprzetłumaczona treść jest pokazywana w języku orginału i do tego dajesz moduł przełącznika języków tylko w pozycji przypisanych do podstrony dwujęzycznej - jak napisałem kwestia odrobiny gimnastyki w zależności od potrzeb ale hulać będzie.
Pzdr

arfoto
20-09-2013, 11:17
Dzięki wielkie. Siadam zatem do nauki FaLang-a. Dzięki wielkie za pomoc - napiszę jak skończę jaki uzyskałem efekt.