PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwanie zdjęć i przejście do konkretnego zdjęcia



stawnasto
20-09-2013, 10:09
Witam
Chcę aby moja najnowsza Joomla 2.5 wyszukiwała zdjęcia i po kliknięciu w wynik wyszukiwania przechodziła do konkretnego zdjęcia lub pokazywała by je.
Mam na Joomli mam Phoca Gallery najnowszą pod joomle 2.5 i w kategorii Phoca mam grubo kilkaset fotek.
Posiadam dodatek search plugin Phoca Gallery ale jak wpiszę w szukaj fotke np. "1515" to wynik wyszukiwania przekierowywuje mnie do kategorii z zdjęciami phoca, ale tam mam ponad 10 podstron i muszę szukać zdjęcia ręcznie :(

Nie można zainstalować jakiejś wyszukiwarki która by wyświetlała konkretne zdjęcie po wpisaniu w szukaj nazwy zdjęcia???? i co najlepsze po kliknięciu w wynik wyszukiwania wyświetliła by fotkę??

Tor_
20-09-2013, 12:40
Aby link przekierowywał do zdjęcia w opcjach dodatku ustaw : View Link (Image): Detail View .Jeżeli dodatek miał by szukać według innych oczekiwania modyfikacji należy dokonać ręcznie LINK (http://www.geekgumbo.com/2010/06/05/phoca-gallery-search-plugin-multiple-keywords-any-exact-and-all/)

stawnasto
20-09-2013, 13:49
Phoca Gallery Search Plugin nie ma żadnej możliwości ustawień, jest tylko "search limit" co jest ustawione na 20.
Szukałem też w komponencie "szukaj" w Joomli ale tam też nie znalazłem miejsca gdzie można ustawić "View Link (Image): Detail View"
Proszę napisz gdzie to ustawić?

Co do tego linka to wyczytałem że był robiony na joomli 1.5, 1.8 , ciekawe czy na 2.5 też działa.

Tor_
20-09-2013, 20:10
Masz jakiś nieaktualny dodatek lub niedokładnie patrzysz. Dodatek opcje podstawowe jak na zdjęci. Ustawisz tylko tutaj i wyszukiwarce globalnej pokazuje się Phoca Gallery po jej zaznaczeniu pokazuje wyniki "szczegółowe" z przeszukanych zdjęć
7002

stawnasto
22-09-2013, 09:01
fakt, miałem stary dodatek, wszystko działa
Dzięki