PDA

Zobacz pełną wersję : Parametry componentu - phoca download i inne



shadowman25
20-09-2013, 15:54
Witam
Niedawno przesiadłem się z joomla 1.5 na 2.5 i jakie bym nie zainslował komponenty to nie ma w nich czegoś takiego jak "parametry componentu" co było w joomla 1.5.

Czy w joomla 2.5 nie ma czegoś takeigo czy trzeba to jakoś właczyć.

Próbuję ustawić parametry w phoca download i nie mam ustawień wybierając component w danym rozdziale main menu.

Proszę o podpowiedz.


Dodatkowe pytanie jak ustawić by wchodząc do danego rozdziału pojawił się panel logowania i dopiero po zalogowaniu mozna było pobierać pliki.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

zwiastun
20-09-2013, 16:33
W Joomla 2.5 często nazywa się to Opcje albo Ustawienia lub Konfiguracja


Próbuję ustawić parametry w phoca download i nie mam ustawień wybierając component w danym rozdziale main menu.
Nie bardzo rozumiem, o czym piszesz - o jakim wybieraniu "component" o jakim dziale "main menu"?

shadowman25
20-09-2013, 18:06
Może troszkę nie zrozumiale napisałem, ale wcześniej w joomla 1.5 wybierając w menu component miałem coś takiego jak "paramatry komponentu" gdzie mozna było dokonac odpowiednich ustawień.

Zainstalowałem teraz phoca download dla joomla 2.5 i czegoś takiego jak "parametry komponentu" nie widzę wcale, możliwe ze nowsza wersja nie ma tej opcji co wydaje mi sie dziwne skoro wcześniejsze miały a może poprosty trzeba to jakoś odblokowa. Dodatkowo w ustawieniach nie mam żadnych ustawień po za stylami.

Moje pytanie czy tak ma by jak opisałem czy też jest możliwośc dokonania ustawień w phoca download dla joomla 2.5?


I jeszcze czy można jakoś ustawic by wchodząc do menu pojawiał się obowiązek logowania chcąc pobrac coś ze strony czy też czcąc zobaczyc np jakiś artykuł?

mam nadzieje ze teraz odrobine zrozumialej napisałem, dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Tor_
20-09-2013, 20:26
Wchodzisz komponenty -> Phoca Download Control Panel i po prawej stronie u góry kolo ikony pomoc masz ikonę opcje czyli parametry komponentu