PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja szablonów Joolomla 2.5



mariuszek471
21-09-2013, 13:22
Witam serdecznie uczę się modyfikacji szablonów na Joomli 2.5 i zainteresował mnie szablon beez_20 i chciał bym się dowiedzieć jak usunąć z Niego informację na temat rozmiaru czcionki o jej Zwiększeniu oraz chciał bym ażeby napis w stopce z owego szablonu był na środku

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź i pomoc

KES
21-09-2013, 13:27
1. A znasz podstawy html, css i js ?
2. Wiesz czym są dodatki do web developerów, dzięki którym możesz sprawdzić jak i gdzie są elementy na stronie i jaką nazwę noszą ?
3. Znasz choć trochę podstawy Joomla?
4. Przerobiłeś już jakiś kurs odnośnie robienia szablonów w Joomla 2.5?

mariuszek471
21-09-2013, 14:38
1. A znasz podstawy html, css i js ?
2. Wiesz czym są dodatki do web developerów, dzięki którym możesz sprawdzić jak i gdzie są elementy na stronie i jaką nazwę noszą ?
3. Znasz choć trochę podstawy Joomla?
4. Przerobiłeś już jakiś kurs odnośnie robienia szablonów w Joomla 2.5?



ad.1 Znam podstawy html i css a jeśli chodzi o js to niestety nie
ad.2 Niestety nie znam takich dodatków a chętnie bym je poznał ażeby się nauczyć jak najwięcej
ad.3 Znam podstawy Joomli
ad.4 Przerobiłem kurs odnośnie robienia szablonów w Joomli 2.5 nawet dzięki takiemu kursowi stworzyłem Swój pierwszy własny szablon opierający się na html i css i wyszło mi to całkiem całkiem ale wiadomo że zawiera dużą ilość błędów ale człowiek uczy się całe Swoje życie

zwiastun
21-09-2013, 15:01
Zapraszam na www.wiki.joomla.pl - jest i o szablonie Beez (co prawda w starszej wersji, ale jest), i o narzędziach deweloperskich
Pora też dla Ciebie, by się nauczyć zamiast rozbrajającego i w gruncie rzeczy kompromitującego stwierdzania na forum, że:


ad.2 Niestety nie znam takich dodatków a chętnie bym je poznał ażeby się nauczyć jak najwięcej

wykonać prostą czynność: posłużyć się Google, które na pewno odpowie na pytanie o dodatki dla webdeveloperów

mariuszek471
23-09-2013, 21:45
A powiedz mi proszę ZWIASTUN jak do owego szablonu dodać stopkę graficzną zamiast tego tekstu bo nie znalazłem tego na tej stronie co mi podałeś

zwiastun
23-09-2013, 23:48
Co to znaczy "stopkę graficzna"? Obrazek zamiast tekstu?
Sposobów co najmniej kilka. Właściwie nie powinienem odpowiadać, bo pytanie z zakresu elementarza - to nie jest problem z działaniem Joomla, czy z wykonaniem jakiegoś trudnego zadania, ale najzwyczajniejszy brak podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie, za który się zabierasz. Najpierw rzeczywiście się poucz, a potem proś o pomoc na forum, gdy się pojawią faktyczne problemy.

1. Zastąpić w pliku index.php tekst stopki wywołaniem do obrazka lub dodać wywołanie obrazka obok tekstu stopki
2. W pozycji "position-14" osadzić jakiś moduł z grafiką
2. W miejscu tekstu stopki stworzyć dodatkową pozycję modułu i wstawić tam później np. moduł Własny HTML
3. Sformatować za pomocą CSS obszar div class="footer-sub" albo div class="footer" , dodając tło graficzne

mariuszek471
24-09-2013, 19:00
Właściwie nie powinienem odpowiadać, bo pytanie z zakresu elementarza - to nie jest problem z działaniem Joomla, czy z wykonaniem jakiegoś trudnego zadania, ale najzwyczajniejszy brak podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie, za który się zabierasz. Najpierw rzeczywiście się poucz, a potem proś o pomoc na forum, gdy się pojawią faktyczne problemy.


Na początku napisałem że się uczę modyfikacji szablonów i zapewne wiele osób na forum też się poznaje Joomlę dzięki forum. Wydaje mi się że owe forum postało ażeby pomóc innym osobą chyba że się mylę. Mi np. te forum dużo dużo pomogło i mam nadzieję że będzie pomagać

zwiastun
24-09-2013, 23:44
Masz problem z logiką. Z tego że forum istnieje po to, by sobie wzajemnie pomagać, nie wynika, że na forum służy do poznawania Joomla. Ani to nie jest podręcznik, ani kurs, ani korepetycje. Masz prawo uczyć się, jak Ci się podoba. Jeśli wolisz nieracjonalne metody, Twój wybór. Ale na forum w gruncie rzeczy nikt nie ma prawa zawracać innym głowy sprawami opisanymi gdzie indziej. Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno. Twoja reakcja potwierdza jedynie prawdziwość przysłów o kurze, co jej dać grzędę, czy o psie, co mu dać palec. Zero odpowiedzi na pytania z elementarza to jednak najlepsza metoda wychowawcza. Ode mnie podpowiedzi w sprawach, które nie powinny być postawione, na pewno już nie otrzymasz.