PDA

Zobacz pełną wersję : Standardowe moduły do Virtuemart



jankobialka
21-09-2013, 17:05
Drodzy Koledzy,

Chciałem całkowicie odinstalować Virtuemart z mojej joomla, a następnie zainstalować nową wersję (2.0.22c). Odinstalowałem starą wersję wraz ze wszystkimi dodatkami, a następnie zainstalowałem nową. Niestety moduły się już nie zainstalowały. W katalogu z modułami są wszystkie pliki, ale w Rozszerzeniach się nie pojawiają. Proszę o pomoc, jak mogę przywrócić wszystkie standardowe moduły.

Tor_
21-09-2013, 19:34
A czemu nie zastosowałeś w komponencie " Virtuemart – Aktualizacja" .Po odinstalowaniu najpierw sprawdz czy coś nie zostało po starej wersji .Oprócz katalogów przejrzyj tabele w bazie danych .

jankobialka
21-09-2013, 19:45
Nie zastosowałem w komponencie Aktualizacja, bo w starej wersji miałem problem z dodawaniem produktów do koszyka. Chciałem całkowicie usunąć starą wersję i zainstalować nową. Problem z koszykiem się naprawił, ale teraz nie ma modułów. Myślisz, że jak jeszcze raz usunę sklep, jego pliki z serwera oraz table z bazy i zainstaluję go na nowo, to moduły się zainstalują ?

Gall Anonim
21-09-2013, 20:32
Sprawdź czy są moduły w pakiecie instalacyjnym to raz.
Jeżeli masz na serwerze pliki to daj wykrywanie rozszerzeń - zakładka tam gdzie instalacje, aktualizacje itd, jeśli ci wykryje to daj zainstaluj pojedynczo
Jak nie
odinstalować, usunąć tabele VM i zainstalować ponownie.
Pzdr

jankobialka
22-09-2013, 15:39
Udało mi się przywrócić moduły poprzez zakładkę wykrywanie. Niestety gdy uruchamiam moduł wyskakuje informacja Niedostępne dane XML modułu i moduł nie wyświetla się na stronie. Nie pojawiają się również ustawienia modułu. Co zrobić w takiej sytuacji ?

Gall Anonim
22-09-2013, 15:44
1. Znajdź oryginalne pliki xml - modułów i dograj - zapewne ich brakuje (chociażby rozpakowując paczkę poprzedniej wersji na localu i odpowiednio dopisując)
2. Następnie masz zakładkę - BAZA DANYCH - w tym samym miejscu co wykrywanie - użyj jej i sprawdź poprawność struktury bazy danych
Pzdr

jankobialka
22-09-2013, 16:09
Wszystko udało się przywrócić. Bardzo dziękuję za pomoc.