PDA

Zobacz pełną wersję : jak wstawić podpisy do obrazów w artykule?



AME
23-09-2013, 07:27
Witam!
Mam problem ze wstawianiem podpisów do obrazów w tworzonych artykułach (nie potrafię tego zrobić). Będę wdzięczna za pomoc!
Przy okazji mam pytanie: czym się różni funkcja IMAGE od IMAGE BUTTON?

Tor_
23-09-2013, 09:04
Podpis ma być po najechaniu kursorem ? .Czy zwykły pod zdjęciem z tym chyba nie ma problemu? .W edytorze tekstowym ikona(z drzewkiem) insert/edit image Klikasz wyskakuje okno -> pierwsza zakładka->General->Image url (podajesz ścieżkę do pliku) i w drugiej Image description masz opis zdjęcia .Drugi sposób to przycisk pod edytorem Grafika Klikasz wyskakuje okno wybierasz folder z plikiem zdjęcia-ć wskazujesz na dole masz opis grafiki.

AME
23-09-2013, 11:28
Chodziło o zwykły podpis. I tytuł "debiutant" do mnie pasuje, bo nadal mam problem. W edytorze tekstowym widzę tylko ikonę IMAGE PROPERTIES. Ma trzy zakładki. W pierwszej wpisałam URL pliku i w tekście pojawia się zdjęcie, ale nie mogę znaleźć pola Image description. Druga zakładka to: LINK, trzecia: ADVANCED. Próbowałam wpisywać tekst podpisu we wszelkie możliwe pola (Alternative text w I zakładce, Id i Advisory title w III itp.), ale w edytorze tekstu podpis się nie pojawia. Wersja Joomla 3.1.5. Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Tor_
23-09-2013, 11:47
Z jakiego edytora tekstu korzystasz ? .Czy po instalacji systemu joomla zmieniałeś go ? .Pod edytorem masz przycisk grafika próbowałeś tego ? Wstaw print screen okna z edycją artykułu albo na PW link do zaplecza strony

Azot
23-09-2013, 16:24
Jeśli JCE, to musisz zakupić odpowiedni dodatek do tego edytora

http://www.joomlacontenteditor.net/news/item/captions-210-released

AME
26-09-2013, 08:55
Przepraszam. Nie mogłam wcześniej odpisać.

Edytor to JCK. Edytora nie zmieniałam, a przynajmniej nie ja (ktoś nam zrobił szkielet strony, a teraz uzupełniamy go treścią już bez niczyjej pomocy).

Z pozycji GRAFIKA udaje się wstawić podpisy do zdjęć, choć nie pojawiają się w podglądzie edytora, a tylko na stronie internetowej. Dziękuję!
:) Mam jeszcze problem z za dużą czcionką podpisów i z tym, że zdjęcia z podpisami zaczęły nachodzić na tekst artykułu. Będę próbowała to rozpracować (nie miałam jeszcze na to wystarczającej ilości czasu). Jeśli mi się samej nie uda, pewnie jeszcze będę prosiła o pomoc.


To mój całkowity początek przygody z Joomlą... Może mogłabym prosić o radę, skąd najlepiej nauczyć się tego, czego nie wiem?

Pozdrawiam! I jeszcze raz dziękuję!