PDA

Zobacz pełną wersję : Strona artykułu + niepotrzebne moduły z homepage



ChaYim
24-09-2013, 15:12
Witam.
Mam na localhoscie stronkę... strona jest typu gazetki sklepowej - czyli kilka głównych kategorii a w nich artykuły + jedna kategoria na "wydarzenia".

Na stronie głównej mam taki uklad:
7010


Na stronie artykułu chce otrzymać taki układ:
7011

A otrzymuję taki:
7013

Więc pytanie: Czy da się wyłączyć te moduły dla artykułów w ustawieniach? Dodam, że stylami nie mogę tego zrobić (choćby przez 'top: -9999px' ...) ponieważ styl nie ma zdefiniowanej żadnej klasy typu 'strona-domowa', 'artykul' a kiedy sam ustawię klasę css w opcjach pozycji menu moduły wydarzenia 1, 2 i 3 są tak jakby po za tą klasą.

Tor_
24-09-2013, 15:41
O co właściwie pytasz ? bo trudno złapać .Chcesz swój efekt osiągnąć po przed edycje szablonu ? , stworzyć nowy szablon .Pozycje modułów są wywoływane w szablonie i układane na stronie arkuszami stylów.Ustaw kontenery w których wywołujesz moduły tak aby pasowały do twojego rysunku .Kłania się znajomość css

ChaYim
24-09-2013, 15:57
Chodzi o to, czy da się wyłączyć wyświetlanie modułu na wybranych stronach... Tak jak wyżej opisałem, na stronie artykułu wyświetlają się moduły ze strony głównej a chciałbym je z tamtąd wywalić (zostają tylko na głównej).

Tor_
24-09-2013, 18:30
Wyświetlanie modułów na froncie strony kontroluje się standardowo na zapleczu joomla. Jeżeli ma się nie pokazywać to go nie publikujesz. I na stronie go nie widać. Na tomiast czy wygląda to jak puste miejsce czy "ukryte" zależy od tego jak był szablon projektowany

zwiastun
24-09-2013, 23:49
Proszę zapoznać się
a) z istotą działania modułów i przypisywania modułów do stron/pozycji menu
b) z narzędziem typu Advanced Module Manager, które umożliwia większą kontrolę nad modułami niż rozwiazanie standardowe.