PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzyczność / metadane / google i wyniki wyszukiwania tylko w PL



wujek_zed
25-09-2013, 13:38
Witam, mam taki problem z wielojęzyczną stroną na joomli 3.

Mam 4 języki, wszystko działa sprawnie, wprowadziłem nazwę, meta description i meta tags dla każdego języka oddzielnie i wszystko wyświetla się prawidłowo.

Niestety Google zdaje się indeksować i wyświetlać zestaw tytuł + opis tylko w języku polski, mimo, że sprawdzam w wersjach z innym językiem (nie wiem czy dobrze to robię) - ustawiam język np na angielski w chrome, odpalam jakiś angielski proxy i odpalam okno incognito i wciskam google.com. gdy wpisze nazwę firmy to żeby nie wiem co wyświetla się polski tytuł i opis oraz link tylko do domeny głównej (bez domena.com/en itd. )

Co zrobić żeby google poprawnie czytało i indeksowało wszystkie wersje językowe. Dodam, że na stronie jest normalny przełącznik języka bez żadnych javascriptów i sa linki do domena.com/pl domena.com/en domena.com/ru domena.com/lt


mam nadzieję, że ktoś pomoże.

pozdrawiam

Jac
25-09-2013, 15:36
Link do strony podasz? Trzeba "pomacać pacjenta".

wujek_zed
25-09-2013, 16:02
Link do strony podasz? Trzeba "pomacać pacjenta".


Jasne.

zaps.com.pl (http://zaps.com.pl)

Jac
25-09-2013, 16:23
Podstawowe pytanie, czy opis meta strony głównej dla poszczególnych języków ustawiłeś przed zaindeksowaniem strony przez wyszukiwarki? Bo wygląda to tak, jakby opisy meta zostały wprowadzone dopiero po pierwszym zaindeksowaniu strony. Teraz pozostaje nic innego, jak poczekać na aktualizację tego w wyszukiwarkach.

Ze spraw, które bym doradził, to jeśli nie chcesz wklepywać meta tagu opisu dla podstron, zainstaluj sobie któryś dodatek typu Meta Tag Generator. Jest kilka w katalogu JED do pobrania. Będzie pobierał opis meta dla każdej podstrony z jej treści. Dzięki temu zróżnicujesz opisy meta i nic ręcznie nie będziesz musiał wklepywać (choć ręczne wpisane i przemyślane opisy były by najlepsze).

No i pozbądź się tego /index.php/ w adresach URL.

wujek_zed
25-09-2013, 18:35
Kurcze wcięło mi szybką odpowiedź.

jeszcze raz, krócej:

meta title było wprowadzone w językach dawno. w międzyczasie zmieniałem polski opis i to już widać w googlu. może jakieś inne sposoby na pomoc w indeksacji wielojęzycznej?
aha co dziwne wprowadziłem polskie meta nie w części globalnej, tylko już w ustawieniach języka. globalnie jest pusto.



co do index.php to już się pozbyłem, jakoś wcześniej mi umknęło. może to wspomoże googla.

sprawdzę ten dodatek MTG. Po polsku bym zrobił ręcznie ale po litewsku i rosyjsku nie będę się wygłupiał.

Jac
25-09-2013, 18:48
Nie spotkałem się z przypadkiem, żeby w indeks poszło coś innego, niż to co widać w wygenerowanej podstronie.

Wygeneruj mapę strony w formacie XML i zapodaj googlarce przez narzędzia GWT.