PDA

Zobacz pełną wersję : Standardowy formularz kontaktowy (jak usunąć nagłówek formularz kontaktowy)



grzesiek2
25-09-2013, 14:06
Witam, w standardowym formularzu Joomla 3.0 pojawia się nagłówek h3 "FORMULARZ KONTAKTOWY" na stronie mam własny tytuł Kontakt jako h3 i nie chce jeszcze jednego jak to można usunąć ? próbowałem zmian w pliku com_contact/views/contact/tmpl/default.php jest tam klasa contact, oraz h1, h3 jednak zmiana nazw oraz zmiany w css nic nie zmianiają. Czy ktoś wie jak pozbyć się tego nagłówka "FORMULARZ KONTAKTOWY" z góry wielkie dzięki

marian_mk
25-09-2013, 17:40
Nadpisywanie tłumaczen - wpisac do stałej jezykowej spacje

Jac
25-09-2013, 17:55
@marian_mk, mało estetyczne rozwiązanie proponujesz. Pusty tag <h3> pozostanie.

Jeśli mnie pamięć nie myli, wyłączysz to w parametrach kontaktu. Który parametr dokładnie, nie pamiętam. Poklikaj i posprawdzaj.

Osobiście na stronach klientów takich zmian dokonuję techniką nadpisywania szablonów.

darek29011976
08-07-2014, 07:10
Witam

Odgrzeję temat. Przeszukałem parametry kontaktu i powyłączałem wszystko jak leci a nagłówek "Kontakt" oraz nagłówek "Formularz kontaktowy" pozostał. Jeżeli jest taka możliwość to bardzo proszę kogokolwiek o sprawdzenie gdzie dokładnie oba ten nagłówki można wyłączyć, albo w którym miejscu i który plik mogę edytować ażby je skasować... Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję......

mac
08-07-2014, 10:24
Bez linku do strony to sie mozemy podrapac w .....

darek29011976
08-07-2014, 19:01
Witam

Dzięki za zainteresowanie, ale nie sądziłem ze będzie potrzebny link do strony skoro sprawa dotyczy standardowego komponentu. Chciałbym tylko wiedzieć który plik edytować i gdzie sie on znajduje w bebechach, ażeby usunąć ręcznie nagłówki, ewentułalnie zastąpić je innym tekstem.

Jakoś nie mogę tego nigdzie odszukać. Przeglądałem komponent od strony witryny oraz administratora ale tam nic nie mogę znaleźć. W obecnej chwili zastosowałem zewnętrzne rozszerzenie w postaci modułu i go opublikowałem. Jak można się domyśleć link na chwilę obecna nic nie da. Niemniej chciałbym wrócić do standardowego formularza, dlatego też jutro przygotuje demo gdzie będzie można zobaczyć problem. Póki co to dziękuję..


Pozdrawiam

darek29011976
09-07-2014, 08:28
Ok. Przygotowałem demo które znajduje się pod adresem http://www.demo.forexcity.pl/kontakt Chciałbym usunąć, albo zmienić treść występujących tam nagłówków. Zmiana ustawień w parametrach komponentu nic niedaje. Nie wiem też gdzie znaleźć plik (jaka jest ścieżka do pliku w bebechach Joomla) który zawiera te nagłówki ażebym mógł je edytować. Połączyłem się przez FTP i przeglądałem komponent zarówno od strony witryny jak i administratora ale nic nie znalazłem. Może coś źle robię, albo szukam nie tam gdzie trzeba. Jeżeli ktoś wie jak mogę dobrać się do tych nagłówków to bardzo proszę o wskazówki za które z góry dziękuję......7719

Pawelo31
09-07-2014, 09:20
Usuniesz go takim selektorem, który dodasz w głównym pliku stylu szablonu
div.contact > h3 ~ h3 {
display: none;
}
selektor dotyczy "Wszyscy następni bracia bezpośrednio w" divie contakt - następni bo gdyby było tak
div.contact > h3
dotyczyłoby wszystkich h3 umieszczonych bezpośrednio i wyłączyłoby też ten pierwszy h3
display: none; - nie wyświetlaj

robssons
21-04-2016, 21:25
witam
mam podobny problem i nie bardzo mogę sobie z tym poradzić. czy może ktoś mógłby pomóc?

plseba
22-04-2016, 01:11
By zniknęło należy wejść do:
Komponent
Kontakty
(wybierasz dany kontakt)
karta - opcje wyglądu
pole - format wyświetlania
wybierz - Karty albo Harmonijka (przy Harmonijka pola pozostają ale nie są nagłówkami)

robssons
22-04-2016, 14:19
no i tu tkwi problem
nie chcę ani karty ani harmonijki tylko wszystko widoczne czyli widok "prosty"

komodore
22-04-2016, 23:17
To nie pozostaje Ci nic innego, jak nadpisać szablon lub poszukać takiego, który Ci odpowiada. Ewentualnie droższe rozwiązanie: daj zlecenie, wtedy ktoś Ci to zrobi.