PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart 2 i Zamówienia



PanFOX
26-09-2013, 13:20
Mam poważny problem i nigdzie nie znalazłem rozwiązania. Z poziomu super admina wszystko działa ale z poziomu sprzedawcy nie widać zamówień mimo że one są. Pomóżcie.

Gall Anonim
26-09-2013, 18:04
Musisz sobie zainstalować dodatek do ACL dla VM2 - bo "się postarali" aby całą masę rzeczy dla nowej wersji trzeba było doinstalować.
Pzdr

PanFOX
26-09-2013, 18:51
czy ten dodatek jest płatny bo znalazłem go np. tutaj
https://www.daycounts.com/shop/virtuemart-2/virtuemart-acl-plugin-detail
ale nie mogę go pobrać. proszę ewentualnie o linka do free downloadu.

Gall Anonim
26-09-2013, 18:53
Dostałeś wskazówkę - reszta po twojej stronie - nie tworzę takich dodatków - jednak natknąłem się na niego całkiem niedawno na JED - o ile kojarzę był płatny.
Pzdr

PanFOX
26-09-2013, 19:13
ty ten plugin uratuje mnie http://extensions.virtuemart.net/shoppers/acl-plugin-detail ?

Gall Anonim
26-09-2013, 19:27
Ręki sobie uciąć za ten dodatek nie dam - bo go nie znam, a bywa różnie
- natomiast:
zopisu wynika że dla Administratora dodaje szereg możliwości konfiguracji co może - co nie // za czarta nie pamiętam teraz jakiej pozycji w standardowym ACL odpowiada sprzedawca - co więcej nie wiadomo również czy te możliwości konfiguracyjne są dodawane do innych poziomów użytkowników - zopisu wynikałoby że tak, tylko że opis wielokrotnie swoje a rzeczywistość swoje - co już nie raz przeciwiczyłem na własnym garbie.
- cena nie jest kosmicznie wysoka, osobiście raczej bym sobie odpuścił po zerknięciu na ostrzeżenie "The ACL functionalities have been added in VirtueMart 2.0.20b. Use this plugin only if you are not going to update VirtueMart."
Pzdr

PanFOX
26-09-2013, 20:21
czyli producent dodatku ostrzega że będzie OKI o ile VM nie będzie aktualizowany? Gal Anonim może znasz jakiś inny dodatek ACL który by funkcjonował według potrzeb czyli udostępnieniu sprzedawcom zamówień.

souacz
27-09-2013, 05:29
Nie, to oznacza, że od wersji 2.0.20b funkcjonalność ta jest już wbudowana w VM. Pokombinuj w "sklep>dane sklepu" - po prawej na górze masz ikonę "uprawnienia".
Jeżeli używasz nowszej wersji rzecz jasna. Obecna to 2.0.22c

Mnie natomiast cholera bierze na system cen w VM2, nijak nie chce być tak jak chce klient....
Ktoś ma to opanowane może?
Mój post w tej sprawie na forum VM (mam wrażenie, że tam nikt nie pisze...):

Mam problem ze zrozumieniem mechanizmu wyświetlania cen.
Robię sklep w którym będą istniały ceny z rabatami i bez rabatów.

I w VM1 było tak, że jak produkt nie miał obniżonej ceny to wyświetlała się cena i już. Jak cena była obniżona - pojawiała się cena po rabacie i kwota rabatu a cena bazowa była przekreślona.

W VM2 zrobiłem tak:

wyświetlanie:
Cena bazowa z podatkiem ale bez upustów.
Cena brutto
Cena brutto z rabatem
Kwota rabatu

i jest ok jeśli na towar jest rabat wyliczony metodą nadpisania ceny na karcie produktu. Jeżli natomiast towar nie ma obniżonej ceny: pojawia się dwukrotnie ta sama cena, tyle, że bazowa jest wciąż przekreślona.

Jeżeli, zamiast obniżać cenę na karcie produktu - załatwię to za pomocą reguł obliczeniowych (co jest mniej wygodne) to pokazuje mi się cena bazowa z podatkiem, cena po rabacie, cena brutto (tj. po rabacie) i kwota rabatu. O jedną za dużo. Jeśli wyłączę w tym momencie cenę brutto (tj. po rabacie) to było dobrze gdyby nie to, że cena nie pokazuje mi się w koszyku. W przypadku towaru nieprzecenionego cena bazowa nadal jest przekreślona co jest bez sensu.

Jak to zrobić żeby działało tak:

1. towar bez rabatu - wyświetla się cena nieprzekreślona (brutto)
2. towar z rabatem: wyświetla się cena przekreślona brutto (przed rabatem), cena brutto po rabacie, wartość rabatu a w koszyku są ceny

W tej chwili nie mam na to innego pomysłu niż wywalenie z views widoku cen brutto (ostatecznych) ale to trochę dookoła, poza tym wolałbym załatwiać rabaty przez nadpisywanie cen niż reguły.

PanFOX
27-09-2013, 10:06
Nie, to oznacza, że od wersji 2.0.20b funkcjonalność ta jest już wbudowana w VM. Pokombinuj w "sklep>dane sklepu" - po prawej na górze masz


Wiem że w VM była opcja przyznawania uprawnień jednak nie działała ona. Zaś co do ACL faktycznie funkcjonuje lecz sprzedawca w opcji Zamówień nadal ich nie widzi mimo że super admin Tak.

Proszę pomóżcie.

PanFOX
27-09-2013, 10:51
Dodam jeszcze że zauważyłem że ten problem występuje na dosłownie każdym sklepie opartym na VM. No wprost nie mogę uwierzyć że tak popularny Komponent ma tak dużą wadę i nigdzie nie ma bezpłatnej instrukcji jak ten problem rozwiązać.

souacz
27-09-2013, 16:26
VM2 ma mnóstwo wad. Mnie Twój problem dotychczas ominął bo zawsze sprzedawca był u mnie superadminem.

--- sent from Galaxy S2 using Tapatalk 4

PanFOX
29-09-2013, 13:09
Udało mi się ten problem rozwiązać. Okazało się że rozwiązanie jest proste. Wystarczy w tabeli

prefix_virtuemart_vmusers (http://localhost/phpmyadmin/sql.php?db=grzaniecfailed&token=dd62a134079dd97b8bf98913e42046a7&table=b30sk_virtuemart_vmusers&pos=0) danemu użytkownikowi wpisać w tabeli perms z "shoper" na "admin". W ten sposób osoba nie musi mieć pełnej kontroli by widzieć listę zamówień.